Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Somersetowi kończy się miejsce, by pochować swoich zmarłych

Mieszkańcy Nailsea nie znajdą miejsca, w którym mogliby pochować szczątki swoich bliskich w ciągu kilku miesięcy, ponieważ miejski park komfortu jest prawie pełny.

W miejskim parku wypoczynkowym w Stockway North pozostało obecnie tylko pięć fragmentów skremowanych szczątków.

Brak miejsca oznacza, że ​​ludzie, którzy chcą zrzucić prochy swoich bliskich, mogą mieć trudności z zrobieniem tego poza miastem.

Czytaj więcej: Jezioro nadmorskie pozostaje zamknięte po tym, jak inspektorzy bezpieczeństwa utknęli w błocie

Brak miejsca pojawia się pomimo przydziału gruntów pod rozbudowę parku Al Raha.

Teren przylegający do obecnego parku został wydzielony przed laty – nie podjęto jednak żadnych działań w celu stworzenia rozbudowy.

Obecny park komfortu jest własnością Rady North Somerset.

Rada Miasta Nailsea zajęła się ziemią, przycinając i pielęgnując trawnik.

Jednak odpowiedzialność za zatrzymanie kremowanych szczątków spoczywa na Crematorium and Memorial Group (CMG), która jest częścią Dignity Plc, na podstawie umowy z North Somerset Council.

Rada Miejska Nailsea od lat lobbowała za rozbudową parku rozrywki – ale jak dotąd nic z tego nie wyszło.

Teraz sytuacja osiągnęła punkt krytyczny.

Pracownik Rady Miejskiej Nailsea, Jo Duffy, powiedział: „Rada Miejska jest coraz bardziej zaniepokojona trwającymi opóźnieniami w rozbudowie parku Al Raha.

„Ziemia została pozostawiona jako trust wyłącznie w celu rozbudowy obecnej witryny, ale do tej pory nie zostało to ujawnione.

„Od dwóch lat zdajemy sobie sprawę ze spadku liczby dostępnych działek i apelujemy o podjęcie działań.

„Jesteśmy teraz w punkcie, w którym pozostało bardzo niewiele działek, które prawdopodobnie potrwają tylko kilka miesięcy.

„Istnieje realne niebezpieczeństwo, że mieszkańcy Nailsea będą musieli wydostać się z miasta, aby zatrzymać skremowane szczątki swoich bliskich”.

Cmentarze przy kościele Świętej Trójcy i Kościele Chrystusa są pełne od dziesięcioleci, a znalezienie nowego cmentarza w mieście okazało się niemożliwe.

READ  Obywatelski projekt naukowy Vanishing Stars otwiera niebo dla publiczności

Rada Miasta Nailsea od prawie 30 lat szuka miejsca na nowy cmentarz w mieście, ale nie była w stanie znaleźć odpowiedniej lokalizacji.

O ile ludzie nie kupili już działki, nie można ich było pochować nigdzie w mieście.

Dyrektor CMG Steve Gantt powiedział: „Nadal istnieje niewielka liczba działek w istniejących ogrodach Al Raha i można je udostępnić bez wpływu na istniejące planowanie.

„Dodatkowa ziemia została już przydzielona jako przedłużenie parku Al Raha.

„Po konsultacjach z Działem Planowania Rady North Somerset i naszymi doradcami jesteśmy zobowiązani do złożenia wniosku o planowanie i ten proces już się rozpoczął”.

Rada North Somerset zdecydowała, że ​​od 1 kwietnia 2010 r. krematoria i cmentarze na tym obszarze będą obsługiwane przez kolejne 30 lat przez Dignity Funeral Services Ltd.

W ramach kontraktu Alkarama miała utrzymywać 21 ogrodzonych cmentarzy.

Umożliwiło to zarządowi uwolnienie prawie 1 miliona funtów, które przeznaczył na naprawy w celu dostosowania krematoriów do standardów środowiskowych.

Firma była odpowiedzialna za utrzymanie 21 ogrodzonych cmentarzy przykościelnych, zarządzanie kremacją i nabożeństwem na Ebdon Road, Weston-super-Mare, zarządzanie cmentarzami w Porteshead i Clevedon oraz ogród odpoczynku w Nelsey.

Otrzymuj najlepsze historie o rzeczach, które najbardziej lubisz, których kuratorem jest We FriendlyCodziennie wypełniaj swoją skrzynkę odbiorczą. Wybierz to, co lubisz tutaj.