Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Slingshot Aerospace zbiera 25 milionów dolarów, aby pomóc operatorom satelitarnym nawigować w ruchu kosmicznym – TechCrunch

Slingshot Aerospace zbiera 25 milionów dolarów, aby pomóc operatorom satelitarnym nawigować w ruchu kosmicznym – TechCrunch

Na niskiej orbicie okołoziemskiej robi się trochę tłoczno. Pomiędzy proliferacją maleńkich satelitów, ogromnymi konstelacjami, takimi jak Starlink SpaceX, a stale rosnącą kolekcją śmieci kosmicznych, wystrzeliwanie i operowanie obiektem na orbicie może być trochę jak gra we Frogger. Nawet Międzynarodowa Stacja Kosmiczna musi regularnie wykonywać „manewry unikania”.

Teraz w kosmosie wciąż jest dużo miejsca — ale kiedy obsługujesz satelitę o wartości wielu miliardów dolarów, chcesz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby był bezkolizyjny.

To jest miejsce kosmiczna proca Firma agreguje dane z wielu źródeł, aby zapewnić to, co opisuje jako cyfrowy krajobraz przestrzeni w czasie rzeczywistym, co pozwala operatorom przestrzeni kosmicznej na lepsze zarządzanie i ochronę swoich aktywów. Założona w 2017 roku przez Melanie Stricklan, Davida Goodwina i Thomasa Ashmana, z siedzibą w Austin i El Segundo, zebrała 34,6 miliona dolarów podczas dwuczęściowej trasy Series A, której kontynuacja została ogłoszona dzisiaj — warta 25 milionów dolarów. (Poprzednie 8 milionów dolarów miało miejsce w październiku 2020 r.).

„Możliwości w kosmosie są nieograniczone, ale musimy rozpocząć cyfrową rewolucję, aby usprawnić operacje lotów kosmicznych i zarządzanie zasobami orbitalnymi” – powiedział Stricklan w komunikacie prasowym firmy. „Koordynacja w czasie rzeczywistym jest niezbędna, aby zapewnić łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze ograniczanie ryzyka we wszystkich organizacjach działających w kosmosie”.

Runda druga była prowadzona przez Draper Associates i ATX Venture Partners, przy dodatkowym udziale m.in. Edison Partners, Embedded Ventures, Valor Equity Partners i Lockheed Martin Ventures. Do klientów Slingshot Aerospace należą NASA, Boeing, Lockheed Martin, US Space Force, US Air Force i OneWeb.

Świadomość stanu przestrzeni kosmicznej jest gotowa na zakłócenia.Nie ma wspólnej platformy dla operatorów satelitarnych do komunikowania się i współpracy w czasie rzeczywistym z praktycznymi informacjami w celu rozwiązania sprzężeń orbitalnych i poprawy globalnej świadomości kosmicznej.

READ  Australia zwraca się o pomoc publiczną na zaprojektowanie pierwszego łazika księżycowego, Roo-ver

LeoLabs i Kayhan Space, wśród innych startupów zajmujących się świadomością kosmosu, mogą nie zgadzać się z tą oceną, ale Slingshot z pewnością buduje atrakcyjną platformę.

Slingshot Beacon to program unikania kolizji orbitalnych, który „łączy klientów komercyjnych, rządowych i cywilnych na jednej platformie, aby lepiej projektować, zarządzać i chronić ich satelity i inne aktywa; łagodzić ryzyko i zapewniać bezpieczne i niezawodne operacje wszystkim operatorom lotów kosmicznych. Jego program pilotażowy został uruchomiony w sierpniu 2021 r., A uczestnicy stanowiący ich pochodzenie to ponad połowa konstelacji satelitów znajdujących się obecnie na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Nowe pieniądze firmy zostaną przeznaczone na marketing produktów takich jak Slingshot Beacon, a także na zatrudnienie 40 nowych pracowników w ciągu najbliższego roku. Przy około 115 000 satelitów, które mają zostać wystrzelone do 2030 roku, wydaje się to dobrym – i bardzo potrzebnym – pomysłem.