Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joseph Grima, Kosmiczny kawior i Shida Gumachi: Dixit Algorism – Park Wiedzy – Ogłoszenia

Joseph Grima, Kosmiczny kawior i Shida Gumachi: Dixit Algorism – Park Wiedzy – Ogłoszenia

ten Fundacja Rozwoju Sztuki i Kultury (ACDF) Republiki Uzbekistanu z przyjemnością przedstawiam Algorytm Dixit – Ogród Wiedzy Na 59. Międzynarodowym Biennale w Wenecji. Przez cały czas trwania wystawy pawilon zostanie przekształcony w miejsce spotkań i wymiany, w którym odbędzie się publiczny program wydarzeń, warsztatów, spektakli i rozmów krytycznie eksplorujących niezbadane pochodzenie idei i technologii, które definiują nasze czasy. sponsorowane przez Józef Grima i kawior kosmiczny (Camilo Oliveira, Sofia Pia Belinki, Francesco Lupia) A Shida Gomachiktóry prezentuje nową pracę zespołową autorstwa Abror Zuvarov i Charlie Tap Wraz z bogatym programem warsztatów organizowanych z Centrum Sztuki Współczesnej w TaszkencieA Algorytm Dixit – Ogród Wiedzy Reprezentując pierwszy pawilon w kraju na Biennale Sztuki, otwiera się niecały rok po debiucie Uzbekistanu na 17. Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji.

Algoryzm Dixit Koncentruje się w szczególności na koncepcji algorytmu – wynalazku odpowiedzialnego za znaczną część sposobu działania współczesnego świata – i jego twórcy, wielokulturowego naukowca z IX wieku „Abu al-Jabr” i „dziadka informatyki” Muhammada ibn Musa al. -Khwarizmi urodził się i wychował w uzbeckim mieście Khwarazmi. Słowo „algorytm” pochodzi od Algorismus, zniekształconego łacińskiego tłumaczenia Al-Chwarizmi. Wpływ Al-Khwarizmiego w Europie doprowadził do spopularyzowania algorytmów, cyfr arabskich, dziesiętnych i algebry. Algoryzm Dixit Dzieląc swój tytuł z łacińską wersją jego podstawowego tekstu o algebrze, tłumaczy się to jako „Tak mówił al-Khwarizmi”.

Reprezentująca fizyczną oś pawilonu, wewnętrzna instalacja reinterpretuje starożytne formalne tradycje ogrodów perskich i babilońskich, sięgające tysięcy lat wstecz i wskazuje na miejsce, w którym al-Khwarizmi opracował większość tych głównych badań: Dom Mądrości w Bagdadzie . Algoryzm Dixit„Ogród Wiedzy” zaprojektuje Space Caviar.

W okresie Al-Chwarizmi Dom Mądrości był intelektualnym centrum Złotego Wieku Islamu i miejscem wymiany kulturowej, najlepiej znanym dziś z tworzenia tłumaczeń tekstów greckich, arabskich i perskich. Jego charakterystycznymi cechami naturalnymi były geometrycznie zaplanowane ogrody o tradycjach islamskich i perskich. Wymarzone, odbijające światło powierzchnie i symetrie w całym tekście Algoryzm DixitProjekt przypomina odblaskowe baseny z wodą w sercu każdego islamskiego ogrodu.

READ  Planowane jest wielkie otwarcie wartego 150 000 funtów parku zabaw o tematyce kosmicznej w Helmsdale

Dopełnieniem wnętrza pawilonu jest scena akustyczna opracowana we współpracy z uzbeckim muzykiem Abror Zuvarov Artysta i kompozytor mieszkający w Paryżu i Tokio Charlie Tap. Ich nowy projekt oparty na dźwięku bada, w jaki sposób sztuczna inteligencja reaguje na niezachodnie zestawy danych muzycznych. Ostre odchylenie klasycznego stylu uzbeckiego od zachodniej teorii muzyki jest czasami traktowane przez muzyczne algorytmy sztucznej inteligencji jako szum zamiast muzyki, tworząc przykłady wadliwej sztuki muzycznej. W ramach nowej współpracy sterowane komputerowo pianino Taba będzie zasilane klasycznymi uzbeckimi kompozycjami znanymi jako makom (lub maqams) napisanymi przez Zuvarova, aby wygenerować niekończący się utwór muzyczny, który będzie odtwarzany samodzielnie na zmodyfikowanej Yamasze CP80 Tappa podczas trwania wystawy .

kogo projektujesz, Algoryzm Dixit Nie przedstawia żadnych trwałych dzieł sztuki. Zamiast tego w przestrzennym i akustycznym „Ogródu Wiedzy” pawilonu odbywać się będzie cykliczny program warsztatów i wydarzeń publicznych z udziałem artystów, naukowców, pisarzy, performerów, historyków i innych praktyków zajmujących się technologią i jej implikacjami, organizowany we współpracy z Centrum Sztuka współczesna w Taszkencie (CCAT). Program wydarzeń zostanie ogłoszony przed Arte Biennale.

Algorytm Dixit – Ogród Wiedzy zasilany przez Szczęśliwa MirzijojewaZastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Rozwoju Sztuki i Kultury Republiki Uzbekistanu z upoważnienia Jayan OmerovaDyrektor wykonawczy Fundacji Rozwoju Sztuki i Kultury Republiki Uzbekistanu.