Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielkie firmy kosmiczne zobowiązują się do promowania różnorodności, publicznego udostępniania stałych numerów — TechCrunch

Kosmiczny świat przebył daleką drogę od tego, co kiedyś był z klubu chłopców, ale wciąż istnieje wiele dróg do zrobienia. Dziś 24 firmy, w tym stare i nowe kierunki, takie jak ULA, SpaceX, JPL i Rocket Lab Zobowiązanie do poprawy różnorodności i włączeniaz regularnymi meldunkami, aby zapewnić sobie uczciwość.

Zobowiązanie Space Workforce 2030 to tylko zobowiązanie, a nie zestaw wspólnych konkretnych działań, ale uzyskanie porozumienia dziesiątek największych firm kosmicznych w sprawie dokładnych kroków, które należy podjąć, zajmie lata. Tak więc firmy zgodziły się „znacznie zwiększyć liczbę kobiet i pracowników z grup niedostatecznie reprezentowanych w naszej zbiorowej technicznej sile roboczej” oraz na wyższych stanowiskach kierowniczych; współpracować z uniwersytetami w celu poprawy różnorodności programów inżynierii lotniczej; oraz sponsorowanie programów K-12, które docierają do co najmniej 5 milionów dzieci rocznie.

Aby zmniejszyć szansę, że to wszystko tylko rozmowa, każda firma będzie zestawiać swoje liczby dotyczące celów rekrutacyjnych i co roku prezentować je na konferencji Space Symposium. Spotkają się również, aby podzielić się najlepszymi praktykami i będą starać się nakłonić innych do złożenia przysięgi.

Widziałeś już The Last Promise w akcji; Zdarzyło mi się prowadzić panel ciekawych ludzi z branży kosmicznej podczas rozpowszechniania tej reklamy, więc poprosiłem ich o ich przemyślenia na temat przedsięwzięcia i tego, co jest potrzebne w świecie DEI. Oto ich komentarze (nieco zmodyfikowane):

Melanie Stricklan, dyrektor generalny Slingshot Aerospace (podpisano):

Pomaga nam tworzyć lepsze zespoły, pomaga nam budować lepsze produkty, pomaga nam budować lepszą branżę, a ta branża potrzebuje większej różnorodności, w zły sposób. Kiedy zaczynaliśmy Slingshot, moim celem było mieć 50/50 mężczyzn i 50 procent kobiet i właśnie osiągnęliśmy ten cel. Prowadzeni przez lidera musimy zadbać o to, aby wszyscy, których zatrudniamy oraz lider w tej firmie kupowali DEI. Nie chodzi więc tylko o to, że dyrektor generalny mówi: „Chcemy tego” – to musi być regularnie rozwijane.

Peter Beck, dyrektor generalny Rocket Lab (strona internetowa):

Nie chciałem podpisywać tego przyrzeczenia, ponieważ chciałem zobaczyć rzeczywistą pracę w toku, ponieważ jest tak wiele cnót, które wskazują na tak wiele z tych rzeczy. Jestem ojcem 8-letniej córki i widzę stereotypy dosłownie ewoluujące na moich oczach. Tak więc w Rocket Lab wiele lat temu powiedzieliśmy: „Ok, dokończymy, że 50 procent wszystkich naszych stażystów będzie stanowić kobiety”. I to świetnie, możesz coś delegować, ale jeśli nie wykonasz tej pracy, to kompletna strata czasu. Tak więc zespół wyszedł i odwiedziliśmy chyba około 200 szkół… trzeba się bardzo wcześnie dostać, trzeba zbudować rurociąg. Właściwie stwórz zmianę, a nie tylko jakiś podpis na zmianie.

Od lewej: Peter Beck, Melanie Stricklan, Jessica Robinson i Megan Crawford w panelu moderowanym przez Devina Coldweya.

Jessica Robinson, współzałożycielka Assembly Ventures:

W szczególności dla kobiet, jeśli to widzisz, możesz być. Ale nie jestem pewien, czy ta grupa naprawdę docenia, jak dziwne jest to, że na tym obrazie jesteśmy trzema kobietami… Nieczęsto mamy okazję siedzieć razem jako inwestorzy w tych obrazach. W naszym funduszu, przy sile portfela, bardzo ważne jest dla nas to, by znaleźć najlepsze firmy, które zmienią świat i to, jak się poruszamy. I bylibyśmy głupcami, gdybyśmy nie szukali wspaniałych założycieli w wspaniałych miejscach, których nigdy wcześniej nie widziano! Więc kierujemy w programie, który wspiera założycieli LGBTQ, robię Dużo Od pracy po wspieranie założyciela i kobiet-inwestorów, a także w Detroit, moim rodzinnym mieście, wykonujemy dużo pracy z młodymi studentami, studentkami koloru, aby wprowadzić ich do STEM.

Megan Crawford, Partner Zarządzający w Spacefund:

Na początku mojej kariery jako startup często byłam jedyną kobietą w pokoju, niezależnie od tego, czy było to spotkanie w kosmosie, czy w świecie finansowym, więc oba światy mają z tym mały problem. Zanim dołączyłem do tej branży, miałem błędne przekonanie, że wszyscy byli naukowcami i inżynierami rakietowymi, bez obrazy. Prawda jest taka, że ​​ta branża to o wiele więcej, to branża jak każda inna – potrzebujemy księgowych, potrzebujemy marketingowców, potrzebujemy nauczycieli, potrzebujemy wszystkiego. Dlatego uwielbiam przeprowadzać wywiady z kobietami z całej branży, o różnym pochodzeniu i różnych opcjach kariery. Jedną z moich ulubionych historii jest Kelly Larson, CEO Aquarian Space. Zaczynała jako instruktorka jogi, a obecnie jest prezesem startowej firmy kosmicznej. To wspaniała podróż! I chcę, żeby kobiety na całym świecie wiedziały, że bez względu na to, jaka jest ich kariera, bez względu na wykształcenie, jest dla nich miejsce w tej branży.

Dziękuję Komitetowi za ich wkład i wnikliwość w tej i innych kwestiach.

READ  Życie znajduje sposób: „niezwykła” skamielina znaleziona w Maroku to nowy typ dinozaura | nowości naukowe i technologiczne

Oto pełna lista sygnatariuszy w chwili pisania tego tekstu:

 • Roy Azevedo, prezes Raytheon Intelligence & Space
 • Payam Banazadeh, dyrektor generalny, Capella Space
 • Peter Beck, dyrektor generalny Rocket Lab
 • John Elbon, COO, United Launch Alliance
 • Jim Shelton, starszy wiceprezes ds. przestrzeni kosmicznej i startów, Boeing
 • Eileen Drake, dyrektor generalny i prezes AeroJet Rocketdyne
 • Michael Colglazier, dyrektor generalny Virgin Galactic
 • Tim Ellis, dyrektor generalny Relativity Space
 • John Gidmark, dyrektor generalny Astranis Space Technologies
 • Steve Isakowitz, dyrektor generalny The Aerospace Corporation
 • Larry James, p.o. dyrektora NASA Jet Propulsion Laboratory
 • Daniel Jablonsky, dyrektor generalny Maxar Technologies
 • Robert Lightfoot, wiceprezes wykonawczy, Lockheed Martin Space
 • Dave Kaufman, prezes Ball Aerospace
 • Chris Kemp, dyrektor generalny Astra
 • Will Marshall, dyrektor generalny Planet
 • Dan Beaumont, prezes ABL Space Systems
 • Peter Platzer, dyrektor generalny Spire Global
 • Gwen Shotwell, prezes i dyrektor operacyjny SpaceX
 • Melanie Stricklan, dyrektor generalny, Slingshot Aerospace
 • John Serafini, dyrektor generalny HawkEye 360
 • Dylan Taylor, dyrektor generalny Voyager Space
 • Amela Wilson, dyrektor generalny Nanoracks
 • Tom Wilson, prezes Space Systems, Northrop Grumman
 • Bob Smith, dyrektor generalny Blue Origin