Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Shopee zamyka biuro w Polsce, komunikat prezesa

Shopee zamyka biuro w Polsce, komunikat prezesa

Po roku działalności w Polsce Shopee zamknął swoje biuro. W oświadczeniu skierowanym do Interakcja marketingowaShophi powiedział, że firma jest zdecydowana skoncentrować się na najbardziej obiecujących możliwościach dostępnych dla nas w swoich segmentach.

„Mając to na uwadze i znaczną niepewność makroekonomiczną, która zaciemnia nasze długoterminowe perspektywy dla regionu, zamykamy naszą działalność w Polsce i zamierzamy skoncentrować się na obsłudze naszych społeczności na rynkach Shopify w Azji i Ameryce Łacińskiej. Osiągnęliśmy już znaczącą skalę i nasze silne długoterminowe perspektywy na Widzimy potencjał wzrostu. W okresie przejściowym skupimy się na wspieraniu naszych lokalnych społeczności sprzedawców i kupujących oraz członków naszego lokalnego zespołu w Polsce.”

Polska strona została uruchomiona we wrześniu 2021 r. w ramach globalnego planu ekspansji firmy, który zakładał ekspansję na Indie i Stany Zjednoczone. Jednak od tego czasu Shopee musiał wycofać się z wielu swoich międzynarodowych operacji, takich jak Francja, Argentyna, Chile, Kolumbia, Meksyk i Hiszpania. Operacje zostały zamknięte wkrótce po tym, jak gra Sea’s Game Free Fire została zakazana w Indiach. Tutaj, w Azji, Showbiz odciął większość swojego personelu z biura regionalnego, jak podobno powiedziała firma macierzysta C. Walczy o osiągnięcie rentowności.

Jednak pomimo niedawnego zamknięcia swojego biura akcje spółki macierzystej Shopee Grupa morska wzrosła o 41% Po ogłoszeniu wyników finansowych za III kw. Biorąc pod uwagę znaczną niepewność w otoczeniu makro, firma zmieniła sposób myślenia, aby skupić się na rentowności, a nie na wzroście, powiedział Forrest Li, prezes i dyrektor generalny grupy Sea Group.

„Całkowicie zmienił nasze nastawienie, koncentrując się na uniezależnianiu się od wzrostu i jak najszybszym osiągnięciu rentowności, bez polegania na jakimkolwiek zewnętrznym finansowaniu” – powiedział.

Powiązane artykuły:
Podobno Shopee redukuje personel w Chinach
Mówi się, że Shopee SG dokonuje cięć w biurze, co wpłynie na zespół marketingu
Nieszczęścia Shoby’ego trwają, gdy opuszcza Argentynę

READ  „Wiedziałem, że istnieje możliwość, że jestem fizycznie zagrożony”