Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rząd pokazuje w kinach „specjalny klip” przed emisją „antypolskiego” filmu Zielone Granice.

Rząd pokazuje w kinach „specjalny klip” przed emisją „antypolskiego” filmu Zielone Granice.

Przed premierą filmu polski rząd wyemituje w kinach „specjalny klip”. zielona granica – Nowy film uznanej reżyserki Agnieszki Holland przedstawia złe traktowanie uchodźców, zdradzając widzom zawarte w nim „wiele kłamstw i wypaczeń”.

Przedstawiciele rządu zostali ostro skrytykowani Zielona granica Przez ostatnie dwa tygodnie, mimo że w kinach pojawi się dopiero jutro. Jednak film spotkał się z uznaniem krytyków, a Holandia otrzymała wsparcie całej branży filmowej w odpowiedzi na ataki polskiego rządu.

„Najlepszym określeniem tego filmu jest obrzydliwe zniesławienie” – powiedział dziś wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Bobozi. „Pokazuje tych, którzy ryzykują życie, aby w bardzo niesprawiedliwy sposób bronić polskiej granicy… To jest szkodliwe dla państwa polskiego i Polaków”.

„Ponieważ ten film zawiera wiele kłamstw i wypaczeń, my, jako kierownictwo MSW, podjęliśmy decyzję w tej sprawie”. [film] Będzie wyświetlany we wszystkich kinach niezależnych [kina studyjne] Dodał: „Odbyliśmy trasę po Polsce ze specjalnie przygotowanym klipem, który pokazał elementy, których w tym filmie brakowało”.

termin Keno studiuje (dosłownie kino studyjne) w języku polskim ogólnie odnosi się do kin niezależnych, które otrzymują wsparcie państwa, w przeciwieństwie do dużych sieci kin komercyjnych.

Popozzi powiedział, że „najważniejszym elementem”, którego brakuje w filmie, jest fakt, że kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią został celowo zaaranżowany przez Mińsk i Moskwę w ramach „operacji hybrydowej prowadzonej przeciwko Polsce”.

READ  Brian Cox i Rose Matafio zaprezentowane na festiwalu telewizyjnym w Edynburgu - Streszczenia - termin

Rząd nie ujawnił jeszcze treści klipu, który pokaże przed jego emisją Zielona granicaKtóry już jutro będzie można zobaczyć w kinach.

Bobozzi twierdzi jednak, że „przedstawi kontekst operacji hybrydowej, przebieg tej operacji oraz środki, jakie podjęliśmy, aby zapewnić Polakom bezpieczeństwo”.

Tymczasem w nagraniu wideo opublikowanym dziś rano przez rządzącą nacjonalistyczno-konserwatywną partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro również potępił „obrzydliwe” posunięcie. Zielona granica.

Podobnie jak to zrobił wcześniej, porównał film do propagandy nazistowskiej i sowieckiej. Holandia zapowiedziała już, że za takie porównania pozwie Ministra Sprawiedliwości.

W dzisiejszym nagraniu Ziobro powiązał Holandię z krajową opozycją polityczną, zaznaczając, że wcześniej deklarowała ona poparcie dla centrowej Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

„Jeśli chcemy silnej Polski, musimy się bronić przed hienami Tuska” – napisał PiS, który w przyszłomiesięcznych wyborach stara się o trzecią kadencję.

Radoslav Vogiel, starszy poseł PiS, powiedział dziś TVP, że „smutne” jest przyjęcie przez przedstawicieli opozycji Zielona granica Jako „film antyPiS”, choć w rzeczywistości jest „antypolski”.

Tusk dziś wypowiadając się powiedział, że tak naprawdę to rząd „pluł w twarz żołnierzom i funkcjonariuszom straży granicznej”, prosząc ich, aby ryzykowali zdrowie w obronie granicy, podczas gdy migranci będą mogli przedostać się do kraju dzięki korupcji w systemie wizowym. – podała Polska Agencja Informacyjna (PAP).

Sama Holland po raz kolejny skomentowała kontrowersje, jakie pojawiły się wczoraj na premierze filmu w Warszawie. Dodała, cytując gazetę, że produkując film „spodziewaliśmy się nienawiści, ale nie takiej brutalności i to ze strony najwyższych organów władzy”. Gazety Wyborczej Codziennie.

READ  Ciekawostki o Pleiades Theatre Ohio

Kontynuowała: „Nie widziałam czegoś takiego w żadnym demokratycznym kraju”. „To straszne dla nas wszystkich, bo to oznacza, że ​​nie jesteśmy już w kraju, w którym chcielibyśmy być, jeśli władze wyższe będą prowadzić kampanię nienawiści przeciwko twórcy i filmowi”.

„Jeśli chcesz nas wesprzeć, powiedz wszystkim, których znasz, żeby poszli do kina i sami przekonali się, czy jest to film antypolski, czy też porusza nasze serca i sumienia” – zaapelował Hollande.


Notatki z Polski są zarządzane przez niewielki zespół redakcyjny i publikowane przez niezależną organizację non-profit utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Główne źródło zdjęć: Agata Kubis (materiały prasowe)