Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

CD Projekt Red planuje wydobyć jak najwięcej soku z serii Superhit Witcher z wieloma kolejnymi projektami.

Polski deweloper CD Projekt Red niedawno podniósł kurtynę kilku projektów realizowanych w nadchodzących latach. Jednak z tych projektów trzy dedykowane są ulubionej przez fanów serii Wiedźmin. Polscy deweloperzy zdają się eksplorować świat Wiedźmina, aby stamtąd wyciągnąć jak najwięcej treści.

Reklamy

Artykuł jest kontynuowany pod tą reklamą

Wcześniej otrzymaliśmy powiadomienie o nadchodzącej nowej grze Wiedźmin. CDPR wreszcie ogłosić Pod kryptonimem Polaris. Rozpocznie się nowa podróż do kolejnej nowej trylogii Wiedźmina. Ponadto najnowsze ogłoszenie miało dla fanów więcej niespodzianek.

Reklamy

Artykuł jest kontynuowany pod tą reklamą

Czy twórcy Wiedźmina pracują nad trybem single i multiplayer?

Polaris nie był jedyną poważną zapowiedzią związaną z serią Wiedźmina, bo polscy deweloperzy pracują też nad dwoma kolejnymi wydaniami. Można się zastanawiać, czy te dwa projekty to kolejne tytuły wspomnianej trylogii, o której właśnie rozmawialiśmy. Jednak tak nie jest.

CDPR pracuje również nad grą o kryptonimie Canis Majors. Ta gra będzie się toczyć w tym samym wszechświecie, ale nie będzie związana z nową główną historią, która rozpoczęła się w Polaris. Ta gra to prawdopodobnie seria spin-off, podążająca za postacią z uniwersum Wiedźmina. Zewnętrzne studio, którego członkowie pracowali nad trzema ostatnimi grami, będzie również rozwijać Canis Majoris.

Polska firma z branży gier mówiła też o innym projekcie Wiedźmina, Syriusz. Twierdzi się, że oferuje nowe wrażenia, coś, czego nie miały w poprzednich trzech grach. Syriusz będzie miał tryb wieloosobowy i zwykły tryb dla pojedynczego gracza. Podobnie jak Canis Majoris, Sirius został stworzony przez ich filię, powódź melasy.

Czy ta nowa seria może wpłynąć na rynek gier?

Reklamy

Artykuł jest kontynuowany pod tą reklamą

Gry wieloosobowe stały się ostatnio bardzo popularne, więc możemy oczekiwać, że fani pokochają Syriusza. Co więcej, epizodyczna funkcja zapewni fanom nowe wrażenia i pomoże im zobaczyć świat Wiedźmina z punktu widzenia niektórych innych postaci.

READ  Boris Johnson wyjechał na gorące wakacje, opuszczając Wielką Brytanię w środku kryzysu? Brytyjska prasa była przytłoczona

W ostatnim czasie dzięki adaptacji Netflixa powiększyło się też grono fanów Wiedźmina, co może znacząco poprawić sprzedaż gry. Podobnie jak Cyberpunk 2077 odnotował lepszą sprzedaż po wydaniu swojej adaptacji Netflix, Cyberpunk Edgerunners.

Reklamy

Artykuł jest kontynuowany pod tą reklamą

Obejrzyj tę historię: Najlepsze gry z otwartym światem na PlayStation, Xbox i PC

Niewątpliwie CD Projekt Red planuje wydobyć z tej serii każdą możliwą uncję treści. Co sądzisz o trybie casual i multiplayer w Wiedźminie?