Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rząd Nowej Południowej Walii zamienia muzeum w aborygeńską przestrzeń kulturową

Minister ds. Aborygenów i Sztuki Ben Franklin powiedział, że Australia powinna być społeczeństwem, które pamięta, rozmawia i godzi się ze swoją przeszłością.

„Nasza historia jest ważna i pełna mrocznych i radosnych chwil. Aby skutecznie rozpoznać naszą przeszłość, potrzebujemy przestrzeni, w których można swobodnie wyrażać trudne prawdy i niewygodne punkty widzenia” – powiedział Franklin.

„Historia dzieje się teraz i będziemy niestrudzenie współpracować z partnerami i społecznością, aby znaleźć miejsce, które zaangażuje się w przeszłość z myślą o przyszłości”.

Peter White, dyrektor ds. zaangażowania kulturalnego w Sydney Living Museums, powiedział, że przestrzeń ta jest nowym paradygmatem dla instytucji kulturalnych, w którym uwzględnia się rdzenną ludność, miejsca i punkty widzenia.

Ładowanie

„Żywe muzea w Sydney opiekują się 12 najbardziej historycznie znaczącymi miejscami w kraju, w tym miejscem światowego dziedzictwa, a Archiwum Państwowe Nowej Południowej Walii posiada jedną z najlepszych kolekcji archiwalnych na świecie o niezmierzonej wartości kulturowej” – powiedział . Biały.

„Razem posiadamy niezrównaną dokumentację naszej przeszłości: co się wydarzyło, gdzie się wydarzyło, jak to się stało i dlaczego.

„Społeczeństwo oczekuje, że zlikwiduje przepaść między instytucjami a społeczeństwem i chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby to, co mamy, było jak najbardziej dostępne, uczciwe i istotne”.

Szef Indigenous Language Fund, Jason Berndt, powiedział, że partnerstwo między Indigenous Language Fund, Sydney Living Museums i Government Archives jest ważnym pierwszym krokiem w budowaniu trwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu naszej wspólnej historii.

„Dla ludów tubylczych języki są częścią naszej żywej kultury. Jest to zasadnicza część tożsamości – fizyczne, intelektualne i duchowe połączenie z kulturą, krajem i społecznością”.

„To partnerstwo podkreśli języki jako żywą kulturę poprzez rozszerzenie treści, programów i usług Rdzennych Narodów w Pierwszym Domu Rządowym zgodnie z naszymi statutowymi rolami i celami strategicznymi”.

Biuletyn Morning Edition to nasz przewodnik po najciekawszych codziennych wiadomościach, analizach i spostrzeżeniach. Rejestracja tutaj.

READ  Tęsknisz za tą mieszanką? Pogląd Banku Centralnego na przestrzeń fiskalną: Mike Dolan