Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rumunia i Polska prowadzą wspólne ćwiczenia wojskowe – Xinhua

Żołnierze biorą udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych 11 maja 2021 roku na poligonie Smarton w południowo-wschodniej Rumunii. Prezydenci Rumunii i Polski we wtorek uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach wojskowych w ramach ćwiczeń „Justice Sword 21” na strzelnicy Smarton. Komunikat prasowy rumuńskiej administracji prezydenta. (Zdjęcie: Christian Crystal / Xinhua)

Bukareszt, 11 maja (Xinhua) – Prezydenci Rumunii i Polski uczestniczyli we wtorek we wspólnych ćwiczeniach wojskowych w ramach ćwiczeń „Justice Sword 21” na inteligentnej strzelnicy w południowo-wschodniej Rumunii, zgodnie z oświadczeniem rumuńskiej administracji prezydenta.

„We wschodniej części NATO bardzo ważne są dla nas dobrze wyszkolone siły i dobrze wyszkolona ochrona. Przygotowujemy się do bezpieczeństwa we wschodniej części” – czytamy w oświadczeniu.

Prezydent RP Andrzej Duda, przebywający z oficjalną wizytą w Rumunii, powiedział: „Nasi żołnierze i rumuńscy żołnierze mogą się widzieć i pracować z kolegami”.

Polska wzięła udział w ćwiczeniach z żołnierzami i sprzętem wojskowym stacjonującym w Rumunii – poinformowało rumuńskie Ministerstwo Obrony. Endem

READ  Ukraina czuje się w Łodzi jak w domu, a dzięki gospodarzom Polska