Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Żyj teraz na aukcjach Artnet: Jak historyczne kaplice w Polsce zainspirowały to arcydzieło Franka Stelli

Uważany za jednego z najbardziej wpływowych artystów amerykańskich, Frank Stella jest najbardziej znany z wykorzystywania geometrycznych kształtów i form zarówno w obrazach, jak i rzeźbach. Rostole I. (1973), கலைஞரின் “Polskie wsie ” Seria jest arcydziełem, monumentalnym rozmiarem i historycznym znaczeniem. Aukcje Artnet oferują obecnie te zlecenia początkowe Sztuka powojenna i współczesna Wyprzedaż może być dostępna teraz 19 maja od godziny 13:00 (czasu wschodniego). Dodatkowe informacje o Rostole I. (1973) A może to „polskie wioski” Stelli Odkryty tutaj na wirtualnej wystawie 3D Wydane przez Artnet Auction.

Rostole I. (1973) Pierwsza podróż Stelli oznacza ulgę, przekraczając granice malarstwa i demonstrując przejście od wcześniejszych badań ukształtowanego płótna do dramatycznej geometrii, która odbija się echem na jej artystycznej drodze. Ta praca jest również znacząca w historii jej wystaw. Jest prezentowany w muzeach i galeriach na całym świecie, w szczególności w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

Po pierwszych rekolekcjach Stelli, które otwarto w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w marcu 1970 roku, rozpoczął pracę. Polskie wsie Seria. Projekt, który trwał trzy lata, został zainspirowany książką Drewniane synagogi (1959) Marii i Kazimierza Pychodków. Kiedy Stella przekartkowała książkę, podarował ją jej bliski przyjaciel, architekt Richarda MeyeraBył pod wrażeniem wyjątkowej pionowości i kanciastości drewnianych polskich synagog z XVII, XVIII i XIX wieku, zniszczonych przez hitlerowców podczas II wojny światowej. Każda praca Polskie wsie Nazwa synagogi zniszczonej przez nazistów jest wizualną i filozoficzną inspiracją dla Stelli.

Prace Franka Stelli są stale sprzedawane za więcej niż ich wysoką wartość, co wskazuje na duży popyt.

Od 2013 roku popyt na prace Franka Stelli wykazuje tendencję wzrostową. Każdego roku na rynku wtórnym pojawia się ponad 200 prac Stelli, a co roku większość z tych lokalizacji jest sprzedawana za więcej niż ich wysoka wartość. Wskazuje to na większą potrzebę jego pracy.

READ  Polska powinna wkrótce przystąpić do normalizacji polityki pieniężnej

Ponadto „Polskie wsie ” Seria wzrosła w ostatnich latach. Na ostatnich wystawach w galerii w 2019 roku prace z serii sprzedano za 1,5 miliona dolarów, a wyniki aukcji ustalono na 980 000 dolarów. , 000 800 000 – 1 200 000 szacunkowo, Rostole I. (1973) Wyjątkowo dobrze wyceniony jak na pracę tej wielkości z tak pożądanej serii.

Nie wahaj się skontaktować z tymi ekspertami lot, C.J. Greenhill Caldera, W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.


Ekspert, Sztuka Współczesna

+1 (914) 575-9798

[email protected]

Podążać Artnet News Na Facebooku:


Chcesz wyjść poza świat sztuki? Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać ważne wiadomości, otwierające oczy wywiady i ostre recenzje, które posuwają rozmowę do przodu.