Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rozpoczyna się w Polsce konkurs pianistyczny Kovit-19 późnego Sobina

Rozpoczyna się w Polsce konkurs pianistyczny Kovit-19 późnego Sobina

WARSZAWA, Polska (AP) – Sobotni koncert otwiera 18. edycję prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Fryderyka Mydła, który został przełożony na rok z powodu zakażenia koronawirusem. Październik

WARSZAWA, Polska (AP) – Sobotni koncert otwiera 18. edycję prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Fryderyka Mydła, który został przełożony na rok z powodu zakażenia koronawirusem.

Mecz 2-23 października zaplanowano na październik 2020 r., ale urzędnicy wstrzymali popularną imprezę w oczekiwaniu, że wymagania dotyczące odległości społecznej uniemożliwią regularnej rzeszy kibiców udział w audycie Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Konkurs, w którym grane są tylko dzieła Sophie, słynie z laureatów i finalistów, którzy założyli światowy biznes. Zwycięzca otrzyma złoty medal i nagrodę w wysokości 40.000 dolarów (45.000 dolarów) oraz cenne oferty rejestracyjne i koncertowe. Ogłoszenie zwycięzcy spodziewane jest 20 października.

Koncert 87 uczestników z całego świata – od Korei Południowej po Stany Zjednoczone – rozpocznie się w niedzielny poranek występem Juana Mao z Chin.

Wśród poprzednich zwycięzców znaleźli się Martha Arkerich z Argentyny, Carrick Olson z USA, Christian Zimmerman z Polski oraz Arthur Blechas i Seong-Jin Cho z Korei Południowej.

Na sobotnim koncercie inauguracyjnym wystąpiły utwory fortepianowe Cho i innych finalistów – Julianny Avdivy, Philipa Giuseppe, Kevina Kennera oraz syna Tonga – Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena i Roberta Schumanna.

Pierwsza edycja odbyła się w 1927 roku, a następnie co pięć lat, ale II wojna światowa przełożyła czwartą edycję do 1949 roku.

Chopin, najsłynniejszy i najbardziej ukochany polski kompozytor i pianista klasyczny, urodził się w 1810 roku w Jelsowej Woli pod Warszawą z matki Polki i ojca Francuza. Wyjechał z Polski w wieku 19 lat i poszerzał swoją edukację muzyczną w Wiedniu, a później w Paryżu, gdzie osiadł, komponował, koncertował i uczył gry na fortepianie. Zmarł w Paryżu w 1849 r. i został pochowany na cmentarzu Pere Lazis. Jego serce znajduje się w kościele św. Krzyża w Warszawie.

READ  Polska wzywa EBU do wznowienia rozmów z Ukrainą w sprawie hostingu

Aby umożliwić uczestnikom i jury udział w rocznicę śmierci Sopina, konkurs nie odbędzie się 17 października.

Przesłuchania można oglądać na żywo na kanale YouTube Instytutu Sobina oraz Polskie radio państwowe Kanał

Powiązana prasa