Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pochodzący z Wheeling Stephen Olejas z szacunkiem z Polski Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie dzięki uprzejmości Prezydenta RP Andrzeja Dudy, po prawej, wręcza Krzyż Kawalerski Stephenowi Olejasowi podczas ceremonii w Lyndon, New Jersey.

Wheeling – Wheeling Native otrzymał niedawno prestiżowe wyróżnienie z Polski za swoją pracę na rzecz wzmocnienia relacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Stephen Olejas, syn Jana Olejasa i syn śp. Chestera Olejasa z Wheeling, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej podczas uroczystości w Lyndon w stanie New Jersey. Nagroda przyznawana jest obcokrajowcom zasłużonym dla współpracy międzynarodowej i więzi między Polską a innymi krajami.

Olejas otrzymał nagrodę z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który przebywał w Stanach Zjednoczonych na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku.

Olejas jest emerytowanym oficerem wojskowym, obecnie analitykiem polityki bezpieczeństwa i wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Kościuszki Amerykańskiego Stowarzyszenia w West Point, Inc.

Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, która wspiera coroczny pomnik Kosiusco organizowany przez Akademię Wojskową Stanów Zjednoczonych.

Podczas Towarzystwa i Dorocznej Ceremonii bohater amerykańskiej wojny o niepodległość Tadius Kozyusko służył jako polski inżynier wojskowy oraz w Armii Kontynentalnej i jest najbardziej znany ze wzmocnienia terminalu zachodniego w celu ochrony rzeki Hudson przed brytyjską kontrolą.

Osobiste zaangażowanie Olegasa we wspieranie silnych relacji amerykańsko-polskich zaczęło się od pomnika Kościuszki i konferencji w West Point, która jednoczy setki Amerykanów, zwłaszcza polskiego pochodzenia, oraz Polaków, aby uczcić wspólnego bohatera. Wśród prelegentów i uczestników są przywódcy wojskowi, dyplomaci, politycy i naukowcy amerykańscy, polscy i alianccy.

Olejas i stowarzyszenie zintensyfikowali swoje wysiłki, sprowadzając kadetów z West Point, w tym polskich kadetów transferowych, do Waszyngtonu na coroczne wizyty z amerykańskimi i polskimi przywódcami. Delegacja odwiedzi Pentagon, aby spotkać się z przedstawicielami wojska, personelu sojuszniczego i Sekretarzem Obrony, a następnie spotkać się z Ambasadorem i Koordynatorem Obrony RP.

Olejas asystuje również w podróżach kadetów do Polski, gdzie spotykają się z ambasadorem USA i koordynatorem obrony, polskimi przywódcami politycznymi i wojskowymi oraz poznają miejsca historyczne i kulturowe.

READ  Walia oszukała Belgię, a Holandia uciekła przed polskim strachem

W ostatnich latach Olegas rozszerzył swoje działania o prowadzenie corocznych paneli poświęconych sprawom bezpieczeństwa NATO i Europy oraz przemawianie na wydarzeniach w Polsce. Od 2016 roku przewodniczy Komitetowi Obrony w Polskim Instytucie Umiejętności na dorocznej Międzynarodowej Konferencji w Stanach Zjednoczonych. Do udziału w konferencji między Stanami Zjednoczonymi a Polską zaprosił amerykańskich, polskich i alianckich przedstawicieli wojska i bezpieczeństwa.

W swojej karierze wojskowej Olejas służył w Europie, na Bliskim Wschodzie iw obu Amerykach. Posiada bogate doświadczenie i wiedzę ekspercką w międzynarodowych operacjach wojskowych i misjach Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). W swojej ostatniej pracy dla Pentagonu Steve pełnił funkcję szefa polityki koalicyjnej i przedstawiciela wojskowego przedstawicieli USA przy NATO, a także Organizacji Współpracy Obronnej w Europie (OBWE) w Wiedniu, Austrii i forum ONZ w Nowym Jorku. i Genewa, Szwajcaria.

Dzisiejsze wiadomości i wiele innych w Twojej skrzynce odbiorczej