Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjski zawodnik Zwonariewa ma zakaz wjazdu do Polski

Rosyjski zawodnik Zwonariewa ma zakaz wjazdu do Polski

WARSZAWA (Reuters) – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Polski poinformowało w sobotę, że rosyjskiej tenisistce Wierze Zwonariewej odmówiono wjazdu do Polski ze względów bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa publicznego.

38-latek, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, od poniedziałku występował w składzie BNP Paribas Open w Warszawie.

„Straż graniczna uniemożliwiła wjazd do Polski rosyjskiej tenisistce. Wiera Zwonariewa, korzystając z wizy wydanej przez Francję, próbowała wjechać do naszego kraju samolotem z Belgradu do Warszawy” – napisano w komunikacie resortu.

Ministerstwo poinformowało, że Zwonariewa, która w piątek wylądowała w Polsce, znajduje się na liście osób uznanych tam za niepożądane.

„Po przylocie z Serbii tenisistka przebywała w strefie tranzytowej Lotniska Chopina w Warszawie i dziś po godzinie 1200 odleciała do Podgoricy”.

Kobiecy Związek Tenisowy (WTA) poinformował w sobotę, że jest świadomy sytuacji.

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich zawodniczek jest najwyższym priorytetem WTA” – powiedziała w oświadczeniu.

„Vera wyjechała z Polski i będziemy dalej oceniać problem wraz z wydarzeniem”.

Polska stała się jednym z najbardziej zagorzałych sojuszników Ukrainy od czasu inwazji Rosji na ten kraj w 2022 roku i odmawia wjazdu osobom popierającym działania Rosji i Białorusi.

Organizatorzy turnieju nie odpowiedzieli natychmiast na wysłaną e-mailem prośbę o komentarz.

(Reportaż Anny Włodarczak Simczuk); Dodatkowe raporty Tommy’ego Lunda i Pearl Josephine Nazaré; Montaż autorstwa Christiana Radnedge’a i Hugh Lawsona

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Louisville Baseball przeszedł przez Texas A&M podczas Super Regional Opener