Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosjanie przerażeni wojną na Ukrainie powinni szpiegować dla Wielkiej Brytanii, Sir Richard Moore, szef MI6, mówi World News

Rosjanie przerażeni wojną na Ukrainie powinni szpiegować dla Wielkiej Brytanii, Sir Richard Moore, szef MI6, mówi World News

Szef MI6 wezwał Rosjan przerażonych okropnościami wojny Władimira Putina na Ukrainie do zmiany stron i szpiegowania Wielkiej Brytanii w celu zakończenia rozlewu krwi.

W nadzwyczajnej publicznej ofercie zatrudnienia Sir Richard Moore użył listu, aby ujawnić, że wiele osób już podjęło ten krok w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Rosja Rozpoczął swoją inwazję.

Powiedział też, że rosyjski prezydent jest „pod presją” i musi dogadać się z szefem kompanii najemników Wagnerem, by „ratować własną skórę”.

Putin pomija szczyt w związku z „obawą o aresztowanie” – aktualizacje na żywo dotyczące wojny

Szef Tajnej Służby Wywiadowczej, tzw MI6Nie sprecyzował, kto był celem jego zabiegów, ale niezadowoleni rosyjscy oficerowie wywiadu, wojskowi i dyplomaci mogliby zrobić cenne aktywa.

Sir Richard powiedział: „Dzisiaj jest wielu Rosjan, którzy są w milczeniu zbulwersowani widokiem ich sił zbrojnych niszczących ukraińskie miasta, wypędzających niewinne rodziny z ich domów i porywających tysiące dzieci”.

„Patrzą z przerażeniem, jak ich żołnierze pustoszą kraj ich pobratymców. Wiedzą o tym w swoich sercach”. włóż toSprawa ataku na naród słowiański jest oszukańcza”.

zdjęcie:
Sir Richarda Moore’a

Szef służby szpiegowskiej, który rzadko wychodzi z cienia, wygłosił swoje uwagi w transmitowanym na żywo przemówieniu w ambasadzie brytyjskiej w stolicy Czech.

Został on oparty na historycznych horrorach, które spotkały kraj-gospodarza w 1968 roku – kiedy ówczesny Związek Radziecki stłumił powstanie znane jako Praska Wiosna.

Brutalność skłoniła rosyjskich urzędników, zniesmaczonych tym, co się dzieje, do ucieczki i szpiegowania dla Wielkiej Brytanii.

Sir Richard wydawał się mieć nadzieję, że masakra na Ukrainie wywoła nową falę dezercji.

„Widząc korupcję, walki wewnętrzne i bezduszną niekompetencję swoich przywódców – czynnik ludzki w najgorszym wydaniu – wielu Rosjan zmaga się z tymi samymi dylematami i takimi samymi wyrzutami sumienia, jak ich poprzednicy w 1968 roku” – powiedział.

READ  Zaginiona dziewczynka, 9-letnia Charlotte Sena, została odnaleziona po tym, jak zidentyfikowano odciski palców podejrzanego z listu okupu | Wiadomości z USA

„Zapraszam ich, aby zrobili to, co inni już zrobili w ciągu ostatnich 18 miesięcy i dołączyli do nas.

Nasze drzwi są zawsze otwarte, a ich oferty pomocy obsłużymy z mądrością i profesjonalizmem, z których słynie nasza usługa.

„Ich tajemnice zawsze będą u nas bezpieczne i razem zakończymy rozlew krwi. Moja służba opiera się na zasadzie, że nasza lojalność wobec naszych klientów jest dożywotnia, a nasza wdzięczność wieczna”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

„Uderzenie odwetowe” na Odessę i Mikołajów

Zwrócił również uwagę na krótkotrwały bunt w Rosji w zeszłym miesiącu przez szefa grupy najemników Wagnera, mówiąc w sesji pytań i odpowiedzi po przemówieniu, że wierzy Jewgienij Prigożyn Nadal „ruszał się”, a nawet pił herbatę z prezydentem Putinem.

Sir Richard powiedział, że rebelia ujawniła słabość i podziały w sercu Kremla i że Putin został zmuszony do zawarcia umowy ze swoim byłym cudownym dzieckiem, aby „uratować własną skórę”.

Zapytany przez dziennikarza serwisu informacyjnego Politico, który przeprowadził wywiad z Sir Richardem po jego przemówieniu, czy rosyjski prezydent był zdesperowany czy szalony, szef MI6 powiedział: „To jasne, że jest pod presją”.

Zwrócił uwagę na to, jak konwój najemników Wagnera zdołał w zeszłym miesiącu ruszyć w kierunku Moskwy w nieudanej próbie zamachu stanu, jako oznakę braku kontroli nad władzą.

Jeśli chodzi o to, czy wódz Wagner wciąż żyje, sir Richard powiedział: „O ile nam wiadomo, Prigożyn pływa.

Czytaj więcej:
Szef MI6 jest przekonany, że sztuczna inteligencja nie zastąpi szpiegów

Wielka Brytania szuka przechwyconych rosyjskich pojazdów, aby odkryć tajemnice

„Poszedł na herbatę z Putinem, aby doradzić jemu i wielu innym. Czasami te rzeczy są tajemnicze nawet dla mnie”.

Powiedział, że najlepszym sposobem przywrócenia stabilności przez Kreml jest wycofanie swoich sił z Ukrainy.

READ  Bez maski Liz Truss na zdjęciu skulona z ministrami w Commons kilka godzin przed pozytywnym wynikiem testu na Covid

„Nikt nie chce upokorzyć Putina – jeszcze mniej upokorzyć Rosję, wielki naród, który jest źle rządzony. Ale odpowiedź na te tajemnice jest bardzo jasna – wycofać wojska z Ukrainy”.

Jego przemówienie dotyczyło szeregu innych tematów, w tym rozwoju sztucznej inteligencji (AI) oraz tego, w jaki sposób komputery nie będą już zastępować ludzkich szpiegów.

„W rzeczywistości może być odwrotnie” – powiedział szef wywiadu. „W miarę jak sztuczna inteligencja grasuje na obrzeżach z otwartego oprogramowania, będzie bardziej opłacalne wyławianie z dobrze rzuconą muchą tajemnic, które leżą dalej od jej sieci”.

Wycieczka publiczna nie była całkiem poważna.

Sir Richard został zapytany o parę guzików, które nosił – słoiczki marmite, jeden z napisem „kocham”, a drugi z napisem „nienawiść”, odnosząc się do dzielącego nadzienia do kanapek.

Żartował, jak wywiązuje się ze swojego obowiązku, pomagając sprzedawać brytyjskie produkty Czechom.