Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Roboty mogą pomóc firmom poprawić ich ekologiczne referencje

Roboty mogą pomóc firmom poprawić ich ekologiczne referencje

Badanie firmy Oracle, oparte na ankiecie przeprowadzonej przez firmę Savanta, wykazało, że liderzy biznesowi postrzegają roboty jako sposób na pomoc organizacjom w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.

W ankiecie z udziałem 11 005 respondentów z 15 krajów zbadano postawy i zachowania konsumentów i liderów biznesu wobec zrównoważonego rozwoju i wysiłków społecznych, a także rolę i oczekiwania sztucznej inteligencji i robotyki w Środowisko, społeczeństwo i zarządzanie (ESG) starania.

Przedstawiając badanie Oracle, Jürgen Lindner, starszy wiceprezes i dyrektor ds. marketingu globalnego marketingu SaaS w firmie Oracle, powiedział: „Presja na osiąganie wyników jest wysoka, miejsca pracy są krótkie, czynniki środowiskowe i społeczne dzielą, a natura ludzka jest skupiona na tym, co możesz kontrolować. Ale co, jeśli nie wynika to z ludzkiej natury? Co wtedy? Zarządzanie skrzyżowaniem zrównoważonego rozwoju i wyników biznesowych Czy nie był to kolejny problem, którym kierownictwo powinno się zająć? Jaką rolę powinni odgrywać ludzie i maszyny w zarządzaniu czynnikami wpływającymi nie tylko na biznes, ale także na zdrowie społeczeństwa i naszej planety? „

Badania Oracle, przeprowadzone we współpracy z Pamelą Rucker, doradcą CIO i trenerem rozwoju zawodowego na Uniwersytecie Harvarda, wykazały, że prawie wszyscy liderzy biznesu (88%) oczekują, że organizacje korzystające z technologii pomagają w rozwoju zrównoważonego rozwoju i kwestii społecznych odniosą sukces. Długoterminowy.

Większość liderów biznesu (94%) stwierdziła, że ​​musi teraz korzystać z technologii, aby wspierać inicjatywy ESG. Ich najważniejsze priorytety to weryfikacja danych (48%), automatyczne zbieranie danych z różnych regionów (47%), planowanie celów i przegląd na podstawie wyników (44%) oraz automatyzacja raportowania i analiz (44%).

Analizując rolę botów w ESG, badanie Oracle wykazało, że 43% ankietowanych liderów biznesu uważa, że ​​boty lepiej radzą sobie z gromadzeniem danych bez błędów, 42% uważa, że ​​boty są lepsze w podejmowaniu bezstronnych decyzji, a 41% sądzi, że boty są lepsze w przewidywaniu przyszłości wyniki. Badanie wykazało również, że 93% liderów biznesu ufa robotowi niż człowiekowi, jeśli chodzi o podejmowanie zrównoważonych i społecznych decyzji.

READ  Pan India Luxury Brand Durian oferuje szeroką gamę nowoczesnych mebli premium z połowy wieku, które pasują do Twojej estetyki

Jednak uczestnicy ankiety zauważyli również, że ludzie odgrywają ważną rolę, ponieważ ludzie są lepsi od robotów w wprowadzaniu potrzebnych zmian i podejmowaniu strategicznych decyzji. W szczególności powiedzieli, że ludzie nadal muszą wprowadzać zmiany w oparciu o informacje zwrotne (48%), edukować innych na temat kontekstu wymaganego do podejmowania decyzji (46%), podejmować strategiczne decyzje oparte na kontekście (42%) i obracać się w konfrontacji. zmiana (35%).

Oracle powiedział, że globalne zamieszanie spowodowane pandemią w ciągu ostatnich dwóch lat przyspieszyło chęć podjęcia przez ludzi natychmiastowych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju i kwestii społecznych. Według Oracle, kierownictwo ESG często schodzi na dalszy plan w stosunku do tradycyjnych wskaźników biznesowych, ale badania wykazały, że ludzie wierzą, że boty mogą odnieść sukces tam, gdzie ludzie nie radzą sobie z kwestiami zrównoważonego rozwoju.