Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Richard Branson opowiada o nowym Sojuszu na rzecz Zmian Klimatu i swoich planach powrotu w przestrzeń kosmiczną

Richard Branson opowiada o nowym Sojuszu na rzecz Zmian Klimatu i swoich planach powrotu w przestrzeń kosmiczną

Następna misja Sir Richarda Bransona: walka ze zmianami klimatycznymi.

Miliarder brytyjski biznesmen ogłosił swoją najnowszą inicjatywę Planetary Guardians podczas poniedziałkowej konferencji prasowej podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Koalicja składa się z 14 światowych przywódców, którzy będą przestrzegać, jak to nazywają, podejścia „całej planety”, aby „chronić” Ziemię. Do tej zróżnicowanej grupy należą aktor Robert Redford, aktywistka Jane Goodall i Juan Manuel Santos, były prezydent Kolumbii.

„Jeśli nie możesz czegoś dobrze zmierzyć, nie możesz tego naprawić” – powiedział Branson we wtorek NBC News w obszernym wywiadzie w nowym flagowym hotelu Virgin. „Pomysł jest taki, że co roku będziemy mierzyć granice dziewięciu głównych planet… Ile tam jest lasów deszczowych? Gdzie dokładnie jesteśmy w kwestii zmian klimatycznych? Gdzie jesteśmy w kwestii wymierania gatunków na świecie… I możemy spróbować aby mieć pewność, że świat spróbuje rozwiązać jej problemy.

Branson miał także przesłanie dla osób negujących zmiany klimatyczne.

W poniedziałek Richard Branson ogłosił premierę Planetary Guardians we flagowym hotelu Virgin na Manhattanie.Krzysztofa Farbera

„To fakt” – powiedział. „Ilość węgla przedostającego się do atmosfery ziemskiej ociepla świat i wyrządzi światu ogromne szkody, jeśli nie będziemy w stanie tego kontrolować”.

Podczas pobytu w Nowym Jorku Branson spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim podczas zbiórki pieniędzy dla ogarniętego wojną kraju. Zeszłej wiosny Branson został mianowany ambasadorem United24, aby kierować zbiórką funduszy na odbudowę kraju.

„Nie możemy pozwolić, aby w dzisiejszych czasach kraje zajmowały ziemie innych krajów” – powiedział. „To znaczy, oni umierają za wolność każdego z nas. Jedyne, co możemy zrobić, to pomóc im w każdy możliwy sposób. „

Zapytany, czy widzi koniec wojny, odpowiedział: „Wojna nie zakończy się, dopóki Ukraińcy nie odzyskają suwerennego terytorium”.

READ  Tajemnicze źródło od dziesięcioleci wysyła sygnały radiowe na Ziemię z kosmosu

Branson założył Virgin Group w latach 70. Obecnie składa się z ponad 400 firm, w tym jego własnych linii lotniczych, wytwórni płytowych i hoteli na całym świecie, co obejmuje obecnie jego pierwszą w historii lokalizację na Manhattanie.

„W Virgin Atlantic, zaczynałem od jednego samolotu lecącego do Nowego Jorku 40 lat temu w tym roku, a teraz mamy wiele, wiele samolotów latających do Nowego Jorku każdego dnia, a najczęstszą skargą, jaką otrzymuję od naszych pasażerów, jest to, że pozbywacie się nas w Nowym Jorku i nie mamy dokąd pójść, więc postanowiliśmy to naprawić i zbudować Virgin Hotel niedaleko Broadwayu”.

Mongołowie mają domy na całym świecie, a nawet własną wyspę, ale on twierdzi, że w tym mieście jest coś, co nigdy nie śpi. „Kiedy przyjeżdżam do Nowego Jorku, czuję się, jakbym wracał do domu”.

Portfolio Bransona obejmuje także komercyjny program kosmiczny Virgin Galactic, w ramach którego w zeszłym miesiącu wystrzelono w przestrzeń kosmiczną swój pierwszy wahadłowiec.

Prowadząc kilka firm, był świadomy swojego śladu węglowego.

„Udało nam się obniżyć koszty lotów kosmicznych, z punktu widzenia emisji dwutlenku węgla, do minimum. … Wiesz, jeśli prowadzisz linię lotniczą, musisz spróbować pozyskać młodsze, bardziej popularne linie lotnicze „Samoloty oszczędzające paliwo” – powiedział Branson. Jeśli uruchomisz linię kosmiczną, musisz radykalnie obniżyć koszty wywozu ludzi w przestrzeń kosmiczną z punktu widzenia emisji dwutlenku węgla. Zatem wszyscy na stanowiskach, na których możemy dokonać dużej zmiany, musimy dokonać dużej zmiany”.

Dodał: „Moja podróż w kosmos była zdecydowanie najlepszym dniem w moim życiu”.

Branson, obecnie 73-letni, powiedział, że zamierza wrócić.

„Zarezerwowałem to miejsce na moje 80., 90. i 100. urodziny i jestem optymistą, więc to także moje 110. urodziny” – powiedział.