Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwutlenek węgla na powierzchni Europy może wskazywać na pewne możliwe oznaki życia.  Nagrywać

Dwutlenek węgla na powierzchni Europy może wskazywać na pewne możliwe oznaki życia. Nagrywać

Poszukiwania obcego życia w naszym Układzie Słonecznym nasiliły się wraz z odkryciem dwutlenku węgla na powierzchni Europy, księżyca Jowisza, który, jak się uważa, kryje pod swoją lodowatą powierzchnią ogromny ocean słonej, ciekłej wody.

Jest to interesujące, ponieważ jeśli istnieje dwutlenek węgla2 Oznacza to, że w tym oceanie prawdopodobnie występuje słona woda, węgiel i tlen – pierwiastki niezbędne do życia, jakie znamy.

Odkrycie opisane w A Mąż Naukowy Liście Zostało opublikowane wczoraj dzięki spektrografowi w bliskiej podczerwieni z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Odkrycie sugeruje, że dwutlenek węgla nie pochodzi ze źródeł zewnętrznych, takich jak meteoryty, ale jest unoszony na powierzchnię Europy z jej wewnętrznego oceanu w stosunkowo niedawnej skali czasu pod względem geologicznym.

Wysoki poziom dwutlenku węgla2 Znaleziono go w Europie na obszarze znanym jako Tara Reggio, młodym obszarze „terenu chaosu”, który wypłynął na powierzchnię w wyniku pewnego rodzaju zakłóceń obejmujących „wymianę materii” między oceanem a zamarzniętą powierzchnią, twierdzi NASA. wytłumaczyć.

„Wcześniejsze obserwacje z Kosmicznego Teleskopu Hubble’a wskazują na istnienie soli pochodzącej z oceanu w Tara Reggio” – powiedziała Samantha Trumbo z Cornell University, główna autorka jednego z artykułów. „Teraz widzimy, że tam również występuje duże stężenie dwutlenku węgla. Uważamy, że oznacza to, że węgiel prawdopodobnie pochodzi z oceanu śródlądowego”.

Odczyty JWST, które wykazały CO2 Na dachu Europy w regionie Tara Reggio – kliknij, aby powiększyć

NASA nie podała szacunków porównujących wiek powierzchni Tary Reggio z resztą powierzchni Europy, uważa jednak, że inne obserwacje Księżyca wykluczają źródła zewnętrzne. Inne księżyce Jowisza zawierają dwutlenek węgla2 Naukowcy stwierdzili, że pochodziły one z innych źródeł, ale „żaden z tych scenariuszy nie odtworzył obserwowanej zależności między dwutlenkiem węgla w Europie”.2 Doszli do wniosku, że rozległy, naruszony geologicznie teren jest chaotyczny.

READ  Badanie wykazało, że trzmiele uczą się rozwiązywać zagadki, obserwując swoich rówieśników

firma2 Mówią, że jego obecność na powierzchni Europy nie trwa długo, a kolejną oznaką przemawiającą na jego korzyść jest to, że w najnowszej historii geologicznej został wyrzucony na powierzchnię, ponieważ jego większość ogranicza się do Tara Reggio.

W drugim z dwóch artykułów badano, czy spod powierzchni Europy mogą wydobywać się smugi pary wodnej, ale nie znaleziono żadnych dowodów na ich aktywność, co jednak całkowicie nie wyklucza – zauważył zespół. Brak jakiejkolwiek smugi pozwolił naukowcom ustalić górną granicę szybkości usuwania materiału z wnętrza Europy, tak aby nie wszystko było stracone.

Witamy Europejczyków!

„Posiadanie CO2 „Nie potwierdza to bezpośrednio istnienia nieodkrytego życia” – powiedziała nam NASA. „Pokazuje jednak, że jeden z podstawowych składników życia, jakie znamy, jest dostępny w Oceanie Europejskim” – dodała agencja kosmiczna. Nie rób sobie nadziei, ale też nie uważaj ich za zawiedzione.

Węgiel pod powierzchnią prawdopodobnie występuje w postaci rozpuszczonego dwutlenku węgla2Naukowcy twierdzą jednak, że może ona przybierać także inne formy. Konkluzja jest taka, że ​​jeśli zespół ma rację, „węgiel, pierwiastek niezbędny biologicznie, występuje w oceanie pod powierzchnią Europy… jeśli ten węgiel jest dostarczany w postaci dwutlenku węgla”.2 A jeśli ten CO2 „Reprezentuje stan redoks węgla w oceanie i znaczne zmniejszenie składu chemicznego oceanu jest mało prawdopodobne”.

Innymi słowy, prawdopodobnie jest tam też tlen.

Więcej dowiemy się, gdy misja ESA JUICE dotrze do księżyców Jowisza za niecałe osiem lat, a następnie, gdy misja NASA dotrze do księżyców Jowisza. Clipper Europy Misja dotrze do Europy po planowanej dacie startu pod koniec przyszłego roku. Obydwa będą badać księżyce Jowisza – w tym Europę – z większą szczegółowością, niż jesteśmy w stanie zrobić z tej odległości – nawet za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. ®

READ  Hiszpańska firma PLD Space planuje swój pierwszy start rakiety 31 maja