Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

RFK Jr przeprasza rodzinę za reklamę na Super Bowl

RFK Jr przeprasza rodzinę za reklamę na Super Bowl

  • Napisane przez Madeleine Halpert i Mike'a Wendlinga
  • wiadomości BBC

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: reklama kampanii RFK Jr przeciwko JFK

Robert F. Kennedy Jr. przeprosił swoich bliskich po tym, jak reklama na Super Bowl odzwierciedlała reklamę kampanii jego wuja Johna F. Kennedy'ego wyemitowaną w 1960 roku.

Kennedy, prawnik zajmujący się ochroną środowiska i działacz antyszczepionkowy, ubiega się o urząd prezydenta jako kandydat niezależny.

Reklama została wyemitowana w niedzielę przed przerwą Super Bowl.

Zawierało zdjęcia Roberta F. Kennedy'ego Jr. umieszczone w oryginalnej reklamie z 1960 r., a także zabawną melodię, w której pseudonim Kennedy'ego powtarzał się 15 razy w ciągu 30 sekund.

Reklamę przygotował komitet akcji politycznej American Values ​​2024, Super PAC. Członkowie Super Paców mogą zbierać i wydawać nieograniczoną ilość pieniędzy na wspieranie kandydatów politycznych, ale nie mogą koordynować swoich działań z kampaniami.

Według współzałożyciela American Values ​​2024, Tony’ego Lyonsa, obiekt kosztuje 7 milionów dolarów (5,5 miliona funtów). Jeden z darczyńców American Values ​​2024 Pac, Tim Mellon, przekazał grupie 15 milionów dolarów. Mellon jest także głównym darczyńcą polityki politycznej Trumpa.

Jeden z kuzynów Kennedy’ego skrytykował reklamę i antyszczepionkowy aktywizm kandydata.

„W reklamie mojego kuzyna na Super Bowl wykorzystano twarze naszego wujka – i mojej matki. Byłaby przerażona jego morderczymi poglądami na temat opieki zdrowotnej” – napisał w poście X Bobby Shriver, syn Eunice Kennedy Shriver, siostry prezydenta Kennedy’ego. Ponieważ nauka, szczepionki i równość w opiece zdrowotnej były w jej DNA”.

W odpowiedzi RFK Jr napisał: „Bardzo mi przykro, jeśli ta reklama Super Bowl spowodowała ból kogokolwiek w mojej rodzinie. Reklama została stworzona i wyemitowana przez American Values ​​​​Super PAC bez żadnego zaangażowania ani zgody mojej kampanii. Zasady FEC zabraniają Super PAC Komitety „Praca polityczna od konsultacji ze mną lub moim personelem. Kocham was wszystkich. Niech was Bóg błogosławi”.

Jednak w poniedziałek rano ogłoszenie pozostało przypięte na górze X-Feed kandydata. Rzeczniczka kampanii Stephanie Speer powiedziała CBS News, że kampania RFK Jr była „mile zaskoczona i wdzięczna firmie American Values ​​Pac za wyemitowanie reklamy podczas Super Bowl”.

Oryginalna reklama była próbą ukazania Johna F. Kennedy'ego jako osoby balansującej pomiędzy młodością a doświadczeniem. Prezydent Kennedy, będący demokratą, był najmłodszym prezydentem w historii wybranym, a w 1960 r. zmierzył się z doświadczonym politykiem strony republikańskiej – urzędującym wiceprezydentem Richardem Nixonem.

Oryginalna wersja zawierała chwytliwą melodię z wersami powtórzonymi w niedawnej reklamie na Super Bowl: „Czy chcesz na prezydenta mężczyznę, który jest doświadczony? Mężczyzna wystarczająco dorosły, aby to wiedzieć, i wystarczająco młody, aby to zrobić?”

Robert F. Kennedy Jr. ma 70 lat, prawie o trzydzieści lat starszy od swojego wujka w 1960 roku. Jest jednak młodszy od 77-letniego Donalda Trumpa i 81-letniego Joe Bidena, a wyborcy wyrazili zaniepokojenie wiekiem dwóch kandydatów.

Pomimo uznania, Kennedy pozostaje w sondażach znacznie za Bidenem i Trumpem. Badania sugerują, że jego poparcie oscyluje wokół 10%.

Kyle Kondik, analityk polityczny w Centrum Politycznym Uniwersytetu Wirginii, powiedział, że w reklamie poruszano temat wspólny dla wielu innych reklam Super Bowl: nostalgię.

„Przeróbka reklamy politycznej z lat 60. jest tak nostalgiczna, jak to tylko możliwe” – powiedział.

„Dla każdego kandydata należącego do partii trzeciej przyciągnięcie uwagi jest częścią gry, a to dziś ważna historia polityczna” – powiedział Kondik. „Korzysta także z faktu, że jest niezależnym kandydatem w roku, w którym społeczeństwo nie bardzo lubi kandydatów dwóch głównych partii… a jego nazwisko mu odpowiada”.

Sondaże są podzielone co do tego, czy obecność Kennedy'ego w wyścigu może odciągnąć większe poparcie od Bidena lub Trumpa lub spodobać się wyborcom, którzy nie głosowali na żadną z głównych partii.

W piątek przywódcy Partii Demokratycznej złożyli skargę na kampanię Roberta Kennedy'ego Jr. do Federalnej Komisji Wyborczej, zarzucając jej zbyt ścisłą koordynację z American Values ​​2024, jeśli chodzi o wysiłki mające na celu umieszczenie Kennedy'ego na kartach do głosowania we wszystkich 50 stanach .

W oświadczeniu wydanym w niedzielę rzecznik Partii Demokratycznej określił Kennedy'ego jako „niczym więcej niż koniem prześladującym Trumpa w tym wyścigu”.

READ  Przeprosiny za zarzuty Doris zwieńczyły dzień kontrowersji w BBC