Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Republikanie wycofują się z rozmów w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia USA

Republikanie wycofują się z rozmów w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia USA

Republikańscy negocjatorzy w piątek wycofali się z rozmów z Białym Domem w sprawie pułapu zadłużenia, podnosząc pytania o to, czy prawodawcy będą w stanie zawrzeć umowę i uniknąć niewypłacalności przed zbliżającym się terminem 1 czerwca.

Garrett Graves, republikański kongresman z Luizjany, który pojawił się jako kluczowa osoba dla przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego, opuścił salę konferencyjną na Kapitolu, gdzie odbywały się rozmowy w piątek rano, mówiąc dziennikarzom, że negocjatorzy „wpadną dla prasy”.

„Dopóki ludzie nie zechcą prowadzić rozsądnych rozmów o tym, jak iść naprzód i robić właściwe rzeczy, nie będziemy tu siedzieć i rozmawiać ze sobą” – powiedział Graves.

Biały Dom powiedział: „Istnieją rzeczywiste różnice między stronami w kwestiach budżetowych, a rozmowy będą trudne. Zespół prezydenta ciężko pracuje nad rozsądnym, ponadpartyjnym rozwiązaniem”.

Ostre słowa Gravesa nadeszły zaledwie dzień po tym, jak McCarthy zasugerował, że porozumienie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia może zostać poddane pod głosowanie w Izbie Reprezentantów już w przyszłym tygodniu. Każda umowa dotycząca limitu zadłużenia musiałaby przejść przez Izbę Reprezentantów, która jest kontrolowana przez Republikanów, oraz Senat, który jest kontrolowany przez Demokratów, zanim zostanie podpisana przez prezydenta Joe Bidena.

Ustawodawcy starali się zawrzeć umowę przed 1 czerwca, którą sekretarz skarbu Janet Yellen wyznaczyła jako tak zwany ostateczny termin, w którym rząd ryzykuje wyczerpaniem gotówki i niewywiązaniem się ze swoich zobowiązań.

Nie jesteśmy na miejscu, jeszcze nic nie uzgodniliśmy – powiedział McCarthy dziennikarzom w czwartek na Kapitolu, w uwagach, które wzmocniły rynki i wysłały S&P 500 i Nasdaq Composite do najwyższych poziomów od sierpnia.

Ale członkowie partii McCarthy’ego wylali zimną wodę na jego optymizm później w czwartek, kiedy wskazali, że nie poprą żadnej umowy zawartej z Białym Domem.

Klub Wolności prawicowych deputowanych wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że jest skłonny poprzeć jedynie republikańską ustawę przyjętą niedawno przez Izbę Reprezentantów, która wiąże podniesienie pułapu zadłużenia z ostrymi cięciami wydatków, co nie jest początkiem w przypadku Demokratów.

READ  Aktualizacje na żywo z procesu Alexa Murdo: Dane z telefonu komórkowego Paula Murdo zawężają czas morderstwa do sekund

„Nie powinno być dalszej debaty, dopóki Senat nie przyjmie ustawy” – powiedział Klub Wolności.

Oświadczenie Freedom Caucus podkreśliło trudną równowagę polityczną dla McCarthy’ego, który stara się utrzymać zjednoczoną swoją często kłótliwą konwencję, jednocześnie pośrednicząc w umowie, która satysfakcjonuje Bidena i Demokratów w Kongresie.

Podobnie Biden kroczy po politycznej linie, starając się zawrzeć umowę bez alienacji bardziej postępowych członków swojej partii, którzy zjeżyli się na sugestię, że prezydent może podpisać prośby Republikanów, w tym surowsze wymagania dotyczące pracy dla osób ubiegających się o świadczenia socjalne. . .

Biden udał się w środę do Japonii na spotkania Grupy Siedmiu, ale skrócił swoją podróż i wróci do Waszyngtonu w niedzielę w świetle impasu w pułapie zadłużenia.