Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rekordowe zarobki CD Projekt RED 2020 za nową strategię produkcji

Pomimo sprzeciwu wobec Cyberpunk 2077 w zeszłym roku, wydaje się, że nie wpłynęło to zbytnio na ostateczny wynik CD Projekt RED. Dopiero dziś pracownia Opublikował swoje spodziewane zyski Na 2020 rok najwyższy od 2015 roku. Rekordowe zarobki CD Projekt RED mogą wskazywać na przyszłą strategię studia.

W tej chwili prognozy na tegoroczne przychody projektu CD Red to ok. 2139 mln zł (waluta polska), a zysk netto 1154 zł. Ponieważ ta prognoza nie zawiera żadnych informacji na 2021 r., Okaże się, jak losy studia wyjdą w przyszłości.

Pomimo tego, jak entuzjastyczny jest Cyberpunk 2077, gra była rozczarowaniem dla wielu ze względu na dużą liczbę błędów i raczej słabą narrację. Chociaż w przyszłości prawdopodobnie znacznie się poprawi, tylko czas pokaże, ile osób jest skłonnych dać tej grze kolejną szansę.

Tak czy inaczej, zarobki CD Projekt RED w 2020 roku były podwójnymi oczekiwaniami w 2015 roku, kiedy wyszedł Wiedźmin 3: Dziki Gon. Szacunek na ten rok nie przekroczył nawet 1 000 mln zł, podczas gdy, jak wcześniej wspomniano, przychody w 2020 r. Mają wynieść około 2100 mln zł.

CD Projekt RED niedawno ogłosił, że od teraz studio planuje rozpocząć jednoczesne tworzenie kilku różnych gier trylogicznych i materiałów do pobrania. Poza tym między treściami promocyjnymi nie będzie odstępu lat, a materiały promocyjne pojawią się dopiero przed datą premiery gry.

Ta strategia prawdopodobnie pomoże utrzymać szum pod kontrolą, ale tak naprawdę nie przewiduje, jak będzie wyglądać kilka następnych lat dla CD Projekt RED, podczas gdy Wiedźmin 3 utrzymywał wysoką sprzedaż po premierze, wspierany od czasu do czasu przez Nintendo Switch port i wydanie z serii Netflix, Cyberpunk nie ma takiej siatki bezpieczeństwa.

READ  Aktorzy, których prawie widzieliśmy w filmach z Parku Jurajskiego

Zarobki CD Projekt RED w przyszłym roku będą prawdopodobnie zależeć od tego, jak szybko uda im się naprawić Cyberpunk 2077 w sprawny stan, który zadowoli fanów, więc kto wie, jak zmieni się losy firmy do tego czasu w przyszłym roku.