Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Beckhama – nostalgiczna podróż mająca na celu dopracowanie rodzinnej marki

Recenzja Beckhama – nostalgiczna podróż mająca na celu dopracowanie rodzinnej marki

Beckhama
Netflixa
★★★☆☆

Można było się spodziewać, że czterogodzinny dokument Netflixa o Davidzie Beckhamie będzie hagiografią, która będzie oferować smaczne kąski, ale przede wszystkim wypoleruje błyszczącą koronę marki Beckham. I miałeś rację. I właśnie to robisz. Można także wyczuć rodzaj nastoletniej ironii, gdy para narzeka na wtargnięcie mediów, które dostarczają rodzinne filmy do czterogodzinnego serialu o ich życiu osobistym.

Młody David Beckham z Alexem Fergusonem

Netflixa

Ale zasadnicze pytanie brzmi: czy Beckhama Rozrywkowy? Ujmując to w ten sposób, zjadłem dużo na jedno posiedzenie. Oglądanie chronologii życia rodziny Beckhamów przypomina śledzenie trajektorii brytyjskiej kultury popularnej od lat 90. XX wieku, kiedy piłkarz i Spice Girl byli jednymi z… Najbardziej znane twarze świata. To w równym stopniu nostalgiczna podróż i przewodnik po sławie XXI wieku, jak i zaglądanie do pokoju Beckhama (który jest absurdalnie schludny; David ma obsesję na punkcie tego, jak układa swoje koszule). Został fachowo utkany tak, aby zawierał wystarczająco dużo piłki nożnej, wystarczająco dużo plotek i wystarczająco dużo sławy popu, aby spodobać się szerokiej grupie demograficznej, co jeszcze bardziej udoskonali tę lukratywną markę.

David Beckham: Wciąż zamartwiam się czerwoną kartką na mundialu

Beckham opowiada o wielu rzeczach, na przykład o tym, jak Alex Ferguson ze złością kopnął but i uderzył go w głowę oraz jak się czuł, gdy tysiące fanów piłki nożnej śpiewało „Posh take it up the ass”, aby go wyrzucić z boiska. On i Victoria nie pozostawiają nam wątpliwości, że nie darzą Glenna Hoddle'a, który najwyraźniej wziął na siebie winę za brutalne kopnięcie Beckhama w meczu Anglii z Argentyną, w wyniku którego drużyna wypadła z mistrzostw świata w 1998 r., zmieniając Beckhama w postać znienawidzona z dnia na dzień.

READ  Broszura zachęcająca więcej kobiet do polityki przetłumaczona na język polski

W ostatnim odcinku rozmawiali także o romansie, jaki rzekomo miał Beckham, gdy grał w Realu Madryt. Tutaj sytuacja staje się trochę bardziej niejednoznaczna. Żadne z nich nie powiedziało, że to prawda, ale z pewnością nie powiedziało, że tak nie jest. Imię kobiety, którą przypuszczano, że to Rebecca Loos, nie zostało wymienione w artykule opublikowanym przez „News of the World” w 2004 roku. Beckham, który starannie dobierał słowa i pozostawiał długie milczenie, mówił o tym, jak „trudne” jest to sytuacja miała miejsce w Hiszpanii, daleko od jego rodziny i niezdolny do… Mówienia w tym języku. Mówił o „krzywdzie” wyrządzonej jego żonie. Widz został poproszony o czytanie między wierszami. Zrobiono to umiejętnie. „Zdecydowali, że «o to, co nas łączy, jest warte walki»” – powiedział Beckham, po czym dodał: „Ale ostatecznie chodzi o nasze życie”. W tym momencie ponownie zatrąbiłem sarkastycznie. To jest pewne, David, ale mówisz, że to serial dokumentalny o Tobie, badający coś, o czym większość ludzi zapomniała.

Ogólnie rzecz biorąc, czy byłoby to dobre dla wizerunku Beckhama? prawdopodobnie. Beckham jest współwłaścicielem i prezesem klubu piłkarskiego Major League Soccer Inter Miami, co wydaje się mieć na celu przyciągnięcie uwagi amerykańskiej publiczności w równym stopniu jak brytyjskiej. Być może czuje, że życiorys jego (błyskotliwej) kariery przybliży go do tytułu rycerskiego. Victoria, przedstawiana jako kochająca żona, która wciąż ma ochotę zabić ludzi, którzy przez miesiące znęcali się i maltretowali jej męża po tym dziecinnym kopnięciu, oparła się możliwości dostarczania własnych sukienek, za co należy się jej chwała. (Diego Simeone pojawił się przed kamerą i powiedział, że nie uważa, że ​​Beckham powinien zostać wyrzucony z boiska za kopnięcie. To interesujące.)

Osiem rzeczy, których nie wiesz o Davidzie Beckhamie

READ  Polscy dziennikarze w liście otwartym bronią niezależnych mediów

Beckhamowie zawsze ściśle kontrolowali swój wizerunek. Tutaj zadbali o to, by wyglądać sympatycznie i przyziemnie, może dlatego, że tacy są, a słodka mama Beckhama i zwyczajny tata Beckhama regularnie się pojawiają. Beckham twierdzi, że przywiązuje szczególną wagę do czystości, sprząta wszystko w kuchni przed pójściem spać, a nawet wyciera wnętrze świeczników, bo nie lubi śladów dymu. Gdyby wyschły ogromne miliony Beckhama, byłby świetnym sprzątaczem.