Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Anne: Dramat ITV Hillsborough przypomina, że ​​zawsze powinniśmy być podejrzliwi wobec gliniarzy

Pierwsze kilka minut że (ITV) Przychodzi ponure uczucie. Jest kwiecień 1989 roku i kibice Liverpoolu przygotowują się do półfinału Pucharu Anglii przeciwko Nottingham Forest na Hillsborough w Sheffield. Piętnastoletni Kevin Williams (Campbell Wallace) chce iść na mecz. Jego matka, Anne (Maxine Beck), nie chce mu na to pozwolić, ale w końcu ustępuje. Nie wie, co to znaczy. Oglądamy w domu. „O mój Boże, Steve, to źle wygląda”, powiedziała swojemu mężowi (Stephen Walters), gdy katastrofa rozgrywała się na żywo w telewizji. W następstwie chaosu Williams pojechał przez cały kraj, aby zapytać o syna. Po drodze skończyło im się paliwo i pomaga im nieznajomy. „Ludzie są dobrzy, Ann”, mówi Steve. „Większość ludzi jest dobra”. Nie każdy się nauczy.

Jak sugeruje tytuł, ten nowy czteroczęściowy dramat Hillsboro w ITV koncentruje się na wysiłkach Anne, by znaleźć sprawiedliwość dla swojego syna i 96 innych, którzy zginęli. Koroner pierwotnie zarejestrował werdykt o przypadkowej śmierci. To był odwieczny problem Ann w jej sercu. Seria obejmuje 24 lata – od katastrofy do śmierci Anne w 2013 roku – chociaż ten odcinek otwierający skupia się na pierwszym roku po śmierci Kevina. Policja natychmiast zaczęła kłamać i kłamała przez dziesięciolecia: tylko dzięki niestrudzonym wysiłkom Anne i jej podobnych osób władze zostały ostatecznie pociągnięte do odpowiedzialności. Nie trzeba daleko szukać nowszych przykładów błędów policji. Taki dramat, jakkolwiek stresujący, przypomina, że ​​ciężko pracujący mieszkańcy zawsze powinni być podejrzliwi wobec gliniarzy.

Chociaż Walters jest silnym, współczującym mężem, przynajmniej na początku, Peake zwróci uwagę i prawdopodobnie wiele pochwał za swoją rolę Anne: smutna, melancholijna, mściwa, zdeterminowana, prześladowana przez wyobrażanie sobie, co stało się z jej synem w jego ostatnich chwilach .

Scenariusz został napisany przez Kevina Sampsona, pisarza, który jako kibic Liverpoolu, który przeżył Hillsborough, ma głęboki osobisty związek z tą historią. To miłe i kompetentne pisanie. Reżyser Bruce Goodison przywołuje ten okres z wielką dbałością o szczegóły wraz z archiwalnymi materiałami informacyjnymi: klipami z samej gry; Des Lynam i Jimmy Hill rozmawiają o tym, co się stało; Margaret Thatcher zapowiada, że ​​będzie śledztwo. Producenci wywodzą się ze światowych produkcji – są z czujność i służba – I za tragedię, która trwała blisko ćwierć wieku, że Graniczy z nagłą sylabą.

READ  Recenzja Wiedźmina Sezon 2, Netflix: prostszy i lżejszy niż sezon 1

Ale mimo całego jej wyrafinowania i przywództwa Becka, że Czasami to już nie do zniesienia. Zdecyduj się na film o Hillsborough, wiesz, że nie jesteś na jego miejscu Telewizja Harry Hill beka, ale są bardzo podobne. Inna produkcja mogła ograniczyć sceny, w których Williams dowiaduje się, co stało się z Kevinem, ale tutaj wygląda na to, że jesteśmy z nimi w czasie rzeczywistym. Pomimo całej korupcji na wysokim szczeblu, Sampson odnajduje człowieczeństwo wśród gliniarzy, których zadaniem nie do pozazdroszczenia było informowanie krewnych, że ich bliscy zginęli. że Dobrze napisane, napięte, pięknie zagrane, smutne i nieubłaganie wściekłe. Robi wszystko, co może zrobić dramat. Nie jestem pewien, czy mogę oglądać.