Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raisin ląduje w Polsce

Raisin ląduje w Polsce

Raisin ogłosił dziś uruchomienie swojej platformy depozytowej w Polsce.

Wykorzystując autorską technologię oszczędzania transgranicznego i rynek internetowy firmy Raisin, platforma ma za zadanie wypełnić lukę pomiędzy polskimi oszczędzającymi a siecią europejskich banków.

Raisin ułatwia dostęp do różnorodnych produktów depozytowych w całej Europie, umożliwiając klientom oszczędzanie pieniędzy dzięki bezpieczeństwu, wyborowi i wygodzie. Platforma umożliwia klientom wpłatę pieniędzy na wymienione produkty bez konieczności ponownej identyfikacji lub dostępu do osobnej platformy dla każdego banku, co usprawnia proces wpłaty.

Polski rynek depozytowy
Do końca pierwszego kwartału 2023 roku łączna wartość oszczędności gospodarstw domowych w Polsce po raz pierwszy przekroczyła 2 biliony złotych* (równowartość 456 miliardów euro). Pomimo wzrostu zgromadzonych oszczędności i aktywów, utrzymująca się od dwóch lat wysoka inflacja wpływa na realną wartość inwestycji.

„Platforma Raisin w Polsce ma na celu poprawę konkurencji w sektorze oszczędnościowym gospodarki poprzez poszerzanie wyboru i usuwanie barier w dostępie do dobrych ofert w jednym miejscu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Naszym celem jest udostępnienie depozytów zwykłym ludziom. Poprawiamy pełną wartość europejskiego rynku depozytów i docelowo zwiększyć swoje oszczędności..Mamy przyjemność zaoferować polskim konsumentom możliwość uzyskania wyższego oprocentowania swoich oszczędności.”, komentuje dr Tamas Jargadze, dyrektor generalny i współzałożyciel Raisin.

Uruchomienie tej nowej platformy oszczędnościowej jest częścią wspólnego projektu Raisin Bank z Frankfurtu i paneuropejskiego fintech Raisin.

Andreas Wolff, członek zarządu Raisin Bank, wyjaśnia: „Raisin Bank w dalszym ciągu inwestuje w tworzenie skalowalnych rozwiązań dla partnerów z branży fintech i bankowości cyfrowej. Tworząc integrację polskich platform, Raisin Bank AG stworzył plan działania dotyczący przyszłej ekspansji w krajach innych niż EUR. Europa poprzez dodanie ważnych możliwości płatności walutowych.W rezultacie mamy przyjemność przedstawić nową platformę na tak ważnym rynku.Dzięki rynkowi polskiemu Raisin Bank umożliwia jeszcze większej liczbie klientów skorzystanie z zalet paneuropejskiego rynku bankowego. ”

READ  Viaplay przekroczył 1 mln subskrybentów w Polsce i Holandii

Dostępny w momencie uruchomienia i pierwszy bank, który dołączył do polskiej platformy, HoistSpar oferuje bezpieczne rachunki depozytowe w Szwecji, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. HoistSpar jest częścią Hoist Finance AB (publ), spółki działającej na regulowanym rynku kredytowym z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji. Nowi klienci dołączający do platformy mogą zamawiać i finansować lokaty terminowe jedno, trzy i sześciomiesięczne po 5,80% oraz roczne lokaty terminowe po 5,50%.

We wrześniu Raisin ogłosił, że zarządza aktywami o wartości 50 miliardów euro. Oprócz Niemiec, wszystkie główne rynki, w tym Wielka Brytania, Holandia i USA, odnotowały znaczny wzrost. Raisin znacznie przyspieszył w tym roku swój wzrost w USA, co przełoży się na napływ netto w wysokości 1 miliarda euro co kwartał do 2023 roku.