Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Putin planuje zakwestionowanie zamrożonych rezerw walutowych

Jdzień dobry.

Import energii do Rosji powrócił dziś rano po tym, jak Francja wezwała inne kraje europejskie do poparcia nowych sankcji.

Bruno Le Maire, francuski minister finansów, powiedział, że konieczne jest „bardziej niż kiedykolwiek” wprowadzenie zakazu rosyjskiej ropy, odcinając główne źródło dochodów Kremla.

Podczas gdy USA i Wielka Brytania już ogłosiły plany wycofania rosyjskiej ropy, UE była bardziej niechętna do działania. Kontynent jest silnie uzależniony od rosyjskiej energii, a Niemcy, największa gospodarka, oparły się kolejnym sankcjom.

Pojawia się, gdy wojna wkracza w drugą fazę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że Rosja rozpoczęła atak na wschodni Donbas.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Obawy o bezpieczeństwo powodują, że P&O Ferries boryka się ze „zbyt wysokimi” rachunkiem ubezpieczeniowym. Oczekuje się, że poziom bezpieczeństwa firmy zostanie uznany za „zbyt niski”, zgodnie z analizą oficjalnej międzynarodowej bazy danych inspekcji.

2) Rolls-Royce wspiera nowy trener myśliwca Hawk. Zaprojektowany przez Brytyjczyków Aeralis ma na celu przygotowanie demonstratora do 2025 roku.

3) Tesla zmusza pracowników Szanghaju do spania na podłodze. Chińska fabryka Elona Muska używa systemu „zamkniętej pętli”, aby wznowić produkcję w warunkach ścisłej blokady Covid.

4) Blokady zerowego Covid wpływają na gospodarkę Chin. Sprzedaż detaliczna spadła w zeszłym miesiącu o 3,5% w pierwszym spadku od prawie dwóch lat, podczas gdy Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegał, że eksplozja zadłużenia zagraża globalnemu ożywieniu.

5) Deloitte wypłaca pieniądze na kontrakty rządowe, podczas gdy KPMG stoi na uboczu. Wyjście rywala z sektora publicznego pomaga konsultantowi ds. gruntów zapłacić 53 miliony funtów.

Co się stało w nocy?

Wcześniej podczas azjatyckiego dnia handlowego indeks S&P 500 e-minis wzrósł o 2 procent, podczas gdy najszerszy indeks MSCI dla akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią spadł o 0,5 procent.

READ  Minister finansów: Irlandia będzie walczyć z globalną stawką podatku od osób prawnych w gospodarce światowej

Australijski indeks S&P/ASX 200 wzrósł o 0,66%, ponieważ silne ceny surowców podniosły akcje spółek z branży górniczej i energetycznej, a japoński Nikkei zyskał 0,18%.

Już dzisiaj

duża firmaWTC (Wyniki za cały rok); Grupa Kainos, Pietropawłowsk (Dane handlowe)

Ekonomia: rozpoczęcie budowy, pozwolenia na budowę (my)