Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Preppers dnia zagłady” został znaleziony z sześciorgiem brytyjskich dzieci w austriackiej piwnicy

„Preppers dnia zagłady” został znaleziony z sześciorgiem brytyjskich dzieci w austriackiej piwnicy

Lokalni urzędnicy twierdzą, że mężczyzna, którego znaleziono mieszkającego w austriackiej piwnicy z sześciorgiem urodzonych w Wielkiej Brytanii dzieci, jest „przygotowującym koniec świata”, który wcześniej pracował w IT w Londynie.

Mówi się, że 54-letni Tom Landon jest teoretykiem spiskowym, który napisał kilka samodzielnie opublikowanych książek obciążających rząd Austrii.

myślałem że to był Życie w sieci piwnic Pod budynkiem strzeżonym przez kamery bezpieczeństwa w małej wiosce Urbitz, niedaleko granicy z Czechami, przez około dziewięć miesięcy. Podobno kupił nieruchomość za pośrednictwem brytyjskiej firmy, ale nie pozwolono jej używać do celów mieszkalnych.

Czarno-białe zdjęcie Landona, które pojawiło się w niedzielę, przedstawiało łysiejącego mężczyznę z bródką, który uważnie wpatrywał się w kamerę.

Landon rzekomo wystrzelił gaz pieprzowy w pracowników socjalnych

Zdjęcia z miejsca, w którym został aresztowany, przedstawiały dwa wejścia do rzekomego podziemnego domu. W jednym z nich ceglane schody prowadzą do łukowatego wejścia, podczas gdy w drugim widać pochyłą, pokrytą betonem ścieżkę, która opada poniżej poziomu ulicy i prowadzi do przypominającego sklepienie budynku.

Zrujnowane wejścia są dostępne z ulicy i wydaje się, że kamery CCTV zasilane energią słoneczną zostały podłączone do monitorowania tych wejść.

Landon został aresztowany w zeszłym tygodniu po tym, jak rzekomo wystrzelił gaz pieprzowy w pracowników socjalnych, którzy odkryli jego tajną podziemną kryjówkę, zanim zabarykadował się w budynku. Urzędnicy zostali zaalarmowani przez lokalnych mieszkańców, którzy podejrzewali, że dzieci mieszkają w piwnicach, które są powszechnie używane do przechowywania wina w okolicy.

Miejscowi mówią, że znają pana Landona, który od jakiegoś czasu próbował kupić piwnice w wiosce i martwił się jego nieobliczalnym zachowaniem.

Kiedy wezwano policję, włamali się do budynku i znaleźli go mieszkającego pod ziemią ze swoim wspólnikiem, który może być Brytyjczykiem, sześciorgiem dzieci w wieku od siedmiu miesięcy do pięciu lat i kilkoma pistoletami.

READ  Najnowsze aresztowanie Boba Lee w sprawie morderstwa: Nima Momeni jest w sądzie, gdy ujawnia możliwe powiązania założyciela Cash App z podejrzanym zabójcą

Urzędnicy twierdzą, że dzieci nie były zarejestrowane w Austrii, a para twierdzi, że urodziły się w Wielkiej Brytanii, chociaż nadal przeprowadzane są kontrole.

Landon kupił „do pięciu skarbców”.

Eric Grill, zastępca burmistrza Orbitz, powiedział mediom, że jego zdaniem pan Landon mieszkał wcześniej w Anglii, gdzie pracował w IT.

Według pana Grilla kupił we wsi aż pięć piwnic i wydawało się, że chce po jednej dla każdego z sześciorga swoich dzieci.

Książki online opublikowane pod jego nazwiskiem to „Dirty Justice”, „The Judas Doctrine” i „The Corrosive Impact of Information Technology on Human Intellectual Development”.

Według doniesień mediów napisał także musical o austriackiej gwieździe rocka Falco — najlepiej znanym z przeboju Rock Me Amadeus z 1985 roku — który zginął w wypadku samochodowym na Dominikanie w 1998 roku. Pan Landon, który mieszkał na wyspie w twierdzi, że znaleziono ciało i zatuszowano prawdziwą przyczynę śmierci.

Raporty wskazują, że pan Landon „Konfiguracja DoomsdayKtoś, kto przygotowuje się na spodziewane apokaliptyczne wydarzenie, budując kryjówki i gromadząc zapasy żywności lub broni.

Lokalne media podały również, że miał on powiązania z ruchem „Reichsburger” – ekstremistyczną grupą, która uważa państwo za nielegalne i której członkowie zostali aresztowani w związku z planem zamachu stanu w Niemczech w zeszłym roku – ale lokalna policja bagatelizuje te doniesienia.

Pomimo początkowych obaw, lokalni urzędnicy twierdzą, że nie mają dowodów na wykorzystywanie dzieci. Lekarze zbadali dzieci, a pan Landon został zwolniony po aresztowaniu, ponieważ prokuratorzy stwierdzili, że nie stanowił zagrożenia dla dzieci.