Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premier Polski: Unia Europejska może przyspieszyć wniosek Mołdawii – Fakih

Premier Polski: Unia Europejska może przyspieszyć wniosek Mołdawii – Fakih

Premier Polski Mateusz Morawiecki w czwartek Powiedział Urzędnicy mogliby przyspieszyć proces ubiegania się Mołdawii o członkostwo w Unii Europejskiej. Ta wiadomość pojawia się, gdy Mołdawia obawia się, że zostanie wciągnięta w konflikt Rosji z Ukrainą.

Przemawiając na konferencji prasowej z premierem Mołdawii Dorenem Resinem, Moraviki człowiek ogłaszającyMyślę, że szybka ścieżka [of EU accession for Moldova] Możliwe.” Zauważył również, że każda alternatywa byłaby „powodem wstydu dla Brukseli i Komisji Europejskiej”.

Moravicki odrzucił możliwość próby inwazji Rosji na Mołdawię w najbliższej przyszłości, ale zdawał sobie sprawę, że zarówno Mołdawia, jak i Polska mają historyczne relacje i doświadczenia z Rosją i mają przysługa „Co to znaczy, że rosyjski niedźwiedź oddycha nam po szyi?”

Mołdawia, dawniej część Związku Radzieckiego, liczy 2,5 miliona mieszkańców. Podobnie jak Ukraina, Mołdawia starała się zostać kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej w 2022 roku. Jednak ze względu na trwającą wojnę z Rosją wniosek Ukrainy został przyspieszony i 23 czerwca 2022 roku Ukraina otrzymała Status kandydata.

Przystąpienie do Unii Europejskiej wymaga spełnienia przez kraj rozwinięty kilku podstawowych warunków, tzw zyski. Warunki te obejmują zgodność z Normy kopenhaskieco wymaga gospodarki wolnorynkowej ze zdrową konkurencją, stabilnymi instytucjami i silnymi rządami prawa.

READ  Spojrzenie strażnika na współczucie dla nieznajomego: nie znaleziono w fortecy Europy | redakcyjny