Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premier chwali szanse Polski w globalnej cyfryzacji – The First News

Premier chwali szanse Polski w globalnej cyfryzacji – The First News

Zbigniew Meissner/PAP

Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział po raz pierwszy podczas 15. Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w południowych Katowicach w środę, że Polska ma szansę być częścią cyfrowej transformacji świata.

Morawiecki powiedział EEC, że Polska staje się wiodącym ośrodkiem dla specjalistów IT i korzysta z globalnego procesu cyfryzacji.

„Dzisiaj, po raz pierwszy w naszej historii, mamy okazję nie tylko być częścią wielkiego globalnego procesu transformacji cyfrowej, ale także czerpać z niego ogromne korzyści, ponieważ Polska ma wiele talentów, umiejętności informatycznych, programistów komputerowych , inżynierowie, programiści i eksperci od cyberbezpieczeństwa” – powiedział premier.

W związku z tym Morawiecki powiedział na imprezie, że KNF planuje utworzenie w Katowicach centrum IT.

– To dla nas bardzo ważne, żeby instytucje centralne lokowały przynajmniej część swojej działalności także w innych ośrodkach – powiedział. „A tu w Katowicach na Śląsku powstanie centrum informatyczne, część przetwarzania danych, część tworzenia bazy danych KNF…”.

Morawiecki powiedział, że szczegóły inwestycji zostaną ujawnione w najbliższych miesiącach, dodając, że Polsce udało się przyciągnąć firmy konkurujące z innymi krajami.

READ  W Dniu Pamięci o Holokauście polski premier oskarża Putina o budowę „nowych obozów”