Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraiński promotor negocjuje Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois w Polsce

  • Usyk został oficjalnie wezwany do obrony tytułów zjednoczeniowych przeciwko Dubois w tym miesiącu
  • Alex Krasyuk, ukraiński promotor, prowadził rozmowy z czołowymi polskimi bokserami.
  • Obie drużyny mają tydzień na złamanie zasad swojej walki w wadze ciężkiej

Promotor Oleksandra Usyka, Alex Krassyuk, prowadził rozmowy na temat możliwej obrony tytułu mistrza świata przeciwko Danielowi Dubois w Polsce tego lata.

Dubois przygotowuje się do zaplanowanej randki z Usykiem, który obecnie posiada trzy z czterech uznanych mistrzostw wagi ciężkiej, po tym jak został oficjalnie uznany przez WBA za jego obowiązkowego pretendenta na początku tego miesiąca.

Brytyjska gwiazda skorzystała z tego, że Usyk nie wynegocjował mega-walki z królem WBC Tysonem Furym, początkowo traktując priorytetowo swoje obowiązkowe obowiązki, ponieważ zostałby koronowany na niekwestionowanego mistrza, a teraz przygotowuje się do swojego pierwszego strzału na światowe odznaczenia. W rezultacie.

WBA wezwała do rozpoczęcia negocjacji 3 kwietnia, dając obu stronom 30 dni na wypracowanie warunków, zanim będzie można rozegrać przetargi.

Chociaż oficjalne potwierdzenie jeszcze nie nadeszło, drużyna Usyka jest coraz bliżej miejsca, w którym odbędzie się walka po odbyciu spotkań z szefem wiodących polskich promotorów walk, Knockout Promotions, w związku z goszczeniem w kraju Europy Środkowej.

Oleksandr Usyk (na zdjęciu) otrzymał rozkaz obrony tytułu zjednoczeniowego przed Danielem Dubois
Dubois (na zdjęciu) ma zamiar po raz pierwszy zdobyć tytuł mistrza świata

Promotor Usyka Alex Krassyuk (z prawej) negocjował turniej w Polsce.

Krassyuk zamieścił zdjęcie na Instagramie, na którym był obok szefa Knockout Promotions i napisał: „Widzę mojego brata #Andrzeja Wasilewskiego, aby zbadać możliwości pojedynku @usykaa vs @dynamite_daniel_dubois w Polsce tego lata”.

Oprócz swojego pierwszego strzału o tytuł mistrza świata, Dubois zbliża się do największego testu w swojej dotychczasowej sześcioletniej karierze.

25-latek ma na swoim koncie 19 zwycięstw i 18 nokautów, a jedyną porażkę odniósł z innym Brytyjczykiem Joe Joyce’em w listopadzie 2020 roku.

Pomimo tego, że Joyce prowadził wówczas na kartach wyników, DuBois ukląkł i wycofał się w 10. rundzie ze złamanym oczodołem. Od tego czasu zanotował cztery zwycięstwa z rzędu.

Jego ostatnie zwycięstwo okazało się trudniejsze niż oczekiwano, kiedy Kevin Lerena pokonał go trzykrotnie w pierwszej rundzie na stadionie Tottenham Hotspur.

Później ujawniono, że Dubois kontuzjował kolano w tym otwieraczu, co zmusiło WBA do oceny jego strzału o tytuł mistrza świata, zanim oficjalnie go zarządził.

Dubois przygotowuje się do swojej pierwszej walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej i najtrudniejszego testu w swojej karierze

W końcu odniósł zwycięstwo w przerwie w trzeciej rundzie, ale potrzebuje znacznie lepszego występu tego lata przeciwko jednemu z najlepszych zawodników funta za funta na planecie w Usyku.

Ten ostatni ugruntował już swoją spuściznę jako jeden z największych w historii, stając się niekwestionowanym mistrzem wagi cruiser, zanim przeszedł do wagi ciężkiej i pokonał króla trzech pasów Anthony’ego Joshuę.

Usyk zachował swoje trzy tytuły w rewanżu z Joshuą w sierpniu ubiegłego roku, pokonując Brytyjczyka po raz drugi w Arabii Saudyjskiej.

READ  Nagłe usunięcie prezesa polskiego banku budzi obawy przed ingerencją polityczną