Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Odrodzenie Chin, aby odblokować wielki potencjał współpracy chińsko-polskiej, mówi lider polskiego biznesu – Xinhua

Odrodzenie Chin, aby odblokować wielki potencjał współpracy chińsko-polskiej, mówi lider polskiego biznesu – Xinhua

Pracownik ładuje kontener China Railway Express do pociągu w Małaszewicach, 15.10.2021 r. (Xinhua/Zhou Nan)

„Jak wiadomo, Polskę i Chiny łączy strategiczne partnerstwo. Dlatego jest to bardzo ważne dla relacji B2B (business-to-business) pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a chińskimi przedsiębiorcami… chiński rynek, chińska gospodarka szybko się rozwija” – ocenił. powiedział. Tomasz Cipula.

WARSZAWA, 26 kwietnia (Xinhua) — Silne ożywienie gospodarcze w Chinach przyniesie ogromny potencjał chińsko-polskiej współpracy handlowej, uważa szef największego centrum wystawienniczo-kongresowego PTAK Warsaw Expo w Europie Środkowo-Wschodniej.

Uczestniczył w 18. China Expo Forum for International Cooperation (CEFCO 2023) w tym tygodniu w Shaoxing, w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach, powiedział przed wyjazdem Tomasz Cipula, prezes zarządu Expo i szef Krajowej Federacji Przedsiębiorców. Bardzo podekscytowany tym wyjazdem, a najważniejsze jest „odnowienie kontaktów z przyjaciółmi, współpracownikami i partnerami”.

„To okazja, aby wznowić nasze relacje z chińskimi przedsiębiorcami, partnerami biznesowymi i współpracującymi z nami agentami oraz sprowadzić z powrotem do Polski wystawców, którzy są zainteresowani ekspansją (biznesową) w UE” – powiedział Xinhua.

Zarządzane przez niego centrum wystawiennicze zajmuje powierzchnię 500 000 metrów kwadratowych i posiada sześć hal.

„PTAK Warsaw Expo będzie idealną platformą do promocji i prezentacji nowych produktów, nowych technologii, nowej wiedzy i nowych pomysłów” – powiedział.

„Przed epidemią (COVID-19) organizowaliśmy około 40 imprez rocznie, a każda z nich była bardzo bogata w chińskich wystawców. Obecnie w 2023 roku organizujemy ponad 50 imprez. Oczekujemy i życzymy Chińczykom. Wystawcy (Europa (do Unii) powróci i odniesie wielki sukces” – powiedział.

W danych ekonomicznych Chin za pierwszy kwartał, opublikowanych przez Narodowe Biuro Statystyczne w dniu wywiadu, Szypula był pod wrażeniem wzrostu o 4,5 proc., który był wyższy niż wcześniejsze prognozy wielu firm.

To zdjęcie zrobione 2 marca 2023 r. przedstawia eksport energii wiatrowej w porcie Yantai we wschodniej prowincji Shandong we wschodnich Chinach. (Fot. Tang Ke/Xinhua)

READ  Bez kompromisów: jaka jest nowa twarda linia Polski wobec Rosji

Odnosząc się do szybko rozwijającej się gospodarki Chin Szypula powiedział: „Wszyscy wiedzą, że Chiny są liderem w rozwijającej się gospodarce, a dla Polski najlepsi partnerzy to najsilniejsi partnerzy”.

„Jak wiadomo, Polskę i Chiny łączy strategiczne partnerstwo. Jest to więc bardzo ważne dla relacji B2B (business-to-business) pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a chińskimi przedsiębiorcami… Chiński rynek, chińska gospodarka rozwija się dynamicznie. W naszym kraju” – powiedział.

Szypula powiedział, że poprawa środków zapobiegania i kontroli COVID-19 w Chinach jest kluczem do wznowienia działalności biznesowej, ponieważ „sercem biznesu są spotkania z ludźmi”.

Jako starszy specjalista w branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions), Szypula nie jest obcy czterem głównym targom w całych Chinach, które pomagają wzmacniać handel i ulepszać usługi – China International Import Fair, które odbywają się co roku w Szanghaju. China Import and Export Fair (Canton Fair) w Guangzhou, China International Trade Fair w Pekinie oraz China International Consumer Goods Fair w Haikou.

To zdjęcie zrobione 2 listopada 2022 r. przedstawia zachodnie wejście do Narodowego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego (Szanghaj), głównego miejsca piątej China International Import Expo (CIIE) w Szanghaju we wschodnich Chinach. (Xinhua/Fang Che)

„Te obiekty są największymi, największymi obiektami na świecie, w których odbywają się najbardziej efektywne imprezy targowe” – powiedział. „Moim zdaniem są to jedne z najważniejszych miejsc dla rozwoju chińskiej gospodarki, chińskiego biznesu i chińskiej kultury”.