Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prawnik-robot podejmuje swoją pierwszą sprawę: przesłuchanie w przyszłym miesiącu, podczas którego oskarżony uzyska poradę od AI

Prawnik-robot podejmuje swoją pierwszą sprawę: przesłuchanie w przyszłym miesiącu, podczas którego oskarżony uzyska poradę od AI

Ma wejść na rozprawę sądową w lutym tego roku, kiedy pozwany zostanie poinformowany o AI.

Technologia wywodzi się z DoNotPay, założonego w 2015 roku przez ówczesnego studenta pierwszego roku na Uniwersytecie Stanforda, który początkowo został opracowany w celu odwołania się do biletów parkingowych.

Pierwszy na świecie robot-adwokat będzie działał na smartfonie oskarżonego i podsłuchiwał komentarze, aby przekazać klientowi instrukcje, co ma mówić w argumentach.

Lokalizacja sądu, zarzuty i nazwisko oskarżonego nie zostały ujawnione, zgodnie z tym, co podał nowy Świat.

Oskarżony będzie korzystał z aplikacji na smartfona obsługiwanej przez prawnika-robota, który doradzi mu, co powiedzieć podczas rozprawy sądowej zaplanowanej na luty.

Joshua Browder początkowo stworzył bota do wznowienia biletów parkingowych w Wielkiej Brytanii, kiedy po raz pierwszy uruchomił tę technologię, ale od tego czasu rozszerzył ją na Stany Zjednoczone.

Jednak technologia jest zaprojektowana w formacie czatu, w którym bot zadaje pytania dotyczące szczegółów twojego stanu, takie jak „Czy ty lub ktoś, kogo znasz, prowadziłeś samochód?” lub „Czy trudno było zrozumieć znaki parkingowe?”

Po przeanalizowaniu twoich odpowiedzi bot zdecyduje, czy kwalifikujesz się do odwołania, a jeśli tak, wystawi list odwoławczy, który można złożyć w sądzie.

Podobny format zostanie zastosowany w sprawie sądowej w lutym, ale będzie podsłuchiwał rozmowy prokuratora z oskarżonym, aby poinformować swojego klienta, co ma dalej mówić.

Browder powiedział New Scientist, że sztuczna inteligencja była jednak szkolona na rzeczywistych danych, aby zminimalizować odpowiedzialność prawną.

Zmodyfikował również narzędzie audio, aby nie reagowało natychmiast na wypowiedzi, zamiast tego pozwalało sprawcy dokończyć dyskusję, przeanalizować komentarze, a następnie zaproponować rozwiązanie.

„Wszystko sprowadza się do języka, a prawnicy pobierają za to setki lub tysiące dolarów za godzinę” — powiedział Browder, który wierzy, że pewnego dnia ta technologia zastąpi prawników.

READ  Albuquerque: Policja badająca zabójstwo czterech muzułmańskich mężczyzn identyfikuje samochód, który prawdopodobnie był używany w każdym z nich | wiadomości ze świata

Nadal będzie wielu dobrych prawników, którzy mogą argumentować w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, ale wielu prawników pobiera duże pieniądze za kopiowanie i wklejanie dokumentów i myślę, że na pewno zostaną wymienieni i powinni zostać wymienieni .

Witryna DoNotPay pokazuje, że jej technologia może być wykorzystywana do innych celów niż bot: walka z firmami; Pokonaj biurokrację, znajdź ukryte pieniądze i pozwij kogokolwiek.

Bot poznał przepisy dotyczące odwołanych i opóźnionych lotów oraz ubezpieczenia ochrony płatności.

DoNotPay zapewnia również porady dotyczące praw konsumentów i pracowników w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, w tym dotyczące molestowania w zatrudnieniu lub wprowadzających w błąd stwierdzeń w reklamach.

I połączy użytkowników z pomocą zewnętrzną, taką jak reprezentacja prawna pro bono, w najpoważniejszych przypadkach.

Chiny jako pierwsze zastosowały sztuczną inteligencję na sali sądowej.

W lipcu ubiegłego roku ujawniono, że naród wykorzystuje technologię do „ulepszania” swojego systemu sądowego poprzez proponowanie przepisów, opracowywanie dokumentów i ostrzeganie o „zauważonych błędach ludzkich” w orzeczeniach.

W aktualizacji systemu opublikowanej w tym tygodniu Sąd Najwyższy w Pekinie stwierdził, że zgodnie z prawem sędziowie są obecnie zobowiązani do konsultowania się z Amnesty International w każdej sprawie, a jeśli złamią jej zalecenie, muszą przedstawić pisemne wyjaśnienie, dlaczego.

Opracowany w 2015 roku bot DoNotPay jest zbudowany w formacie czatu, w którym bot odpowiada na pytania, aby poznać szczegóły spraw dotyczących mandatów za parkowanie.

Opracowany w 2015 roku bot DoNotPay jest zbudowany w formacie czatu, w którym bot odpowiada na pytania, aby poznać szczegóły spraw dotyczących mandatów za parkowanie.

Sztuczna inteligencja została również powiązana z policyjnymi bazami danych i chińskim systemem kredytów społecznych Orwella, co daje jej możliwość karania ludzi poprzez automatyczne wystawianie nieruchomości złodzieja na sprzedaż online.

Chiny rozwijają swój system „inteligentnych sądów” co najmniej od 2016 r., kiedy prezes Sądu Najwyższego Chiang Zhou opowiadał się za technologią poprawiającą „uczciwość, wydajność i wiarygodność” systemu sądownictwa.

Oznacza to wprowadzenie recepcjonistów-botów do sądów w celu świadczenia pomocy prawnej online, dyktafonów automatycznego rozpoznawania głosu w salach sądowych, które eliminują potrzebę transkrypcji, oraz „wirtualnych sal sądowych”, w których sprawy można rozpatrywać online.

READ  Macron obiecuje odbudować i ponownie obsadzić „innymi bazami” po francuskich pożarach | Francja

Chiny utworzyły nawet wysoce wyspecjalizowany „sąd internetowy”, który zajmuje się wyłącznie sprawami związanymi ze światem wirtualnym – takimi jak pożyczki online, spory dotyczące nazw domen i kwestie praw autorskich.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł…

Badanie pokazuje, że sztuczna inteligencja szybko staje się nietolerancyjna po zapoznaniu się z „toksycznymi stereotypami” w Internecie

Chiny opracowują prokuratora AI, który może identyfikować „opozycję” i oskarżać o pospolite przestępstwa „z dokładnością do 97%”

Michigan High School w celu wdrożenia systemu sztucznej inteligencji do wykrywania broni w czasie rzeczywistym