Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Praktyczne: granie w Xbox Cloud na iPhonie i iPadzie

Microsoft udostępnił Xbox Cloud Gaming na iPhone’a i iPada wszystkim subskrybentom Xbox Game Pass Ultimate, ale usługa nadal wymaga dopracowania, aby sprostać oczekiwaniom.

Xbox Cloud Gaming to najnowsza usługa przesyłania strumieniowego gier, która zostanie dodana do mobilnego Safari. Wytyczne Apple App Store uniemożliwiają usługom posiadanie natywnej aplikacji, więc Xbox i inne, takie jak Amazon i Nvidia, uciekły się do korzystania z aplikacji internetowej do dystrybucji usługi.

Microsoft twierdzi, że usługa jest nadal w fazie beta, ale jest dostępna dla każdego, kto subskrybuje Xbox Game Pass Ultimate za 15 USD miesięcznie. Po zarejestrowaniu konfiguracja Xbox Cloud Gaming na iPhonie lub iPadzie jest prosta, a nieoryginalne wrażenia nie są zbyt zauważalne w użyciu.

Skonfiguruj Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming będzie działać na każdym iPhonie lub iPadzie zaktualizowanym do iOS 14.4 lub nowszego. Proces konfiguracji działa tak samo na obu urządzeniach.

Aby skonfigurować Xbox Xbox Cloud Gaming:

  1. Wejdź na Xbox.com/play w Safari
  2. Kliknij ikonę Udostępnij arkusz ze strzałką skierowaną w górę
  3. Wybierz „Dodaj do ekranu głównego” z menu
  4. Twoja zakładka przeglądarki pojawi się na ekranie głównym Twojego urządzenia

Po kliknięciu ikony aplikacja internetowa zostanie uruchomiona w osobnym oknie Safari bez zwykłego interfejsu użytkownika aplikacji. Podłącz kontroler lub użyj modelu Bluetooth, a będziesz mógł poruszać się po menu w tym widoku.

Menu Xbox Cloud Gaming wygląda jak oryginalna aplikacja iPadOS na pełnym ekranie

Wybierz grę, aby rozpocząć grę, ale jeśli gra ma określone wymagania, których nie spełniasz, wyświetli ostrzeżenie. Na przykład powie Ci, czy Twój sygnał jest słaby lub czy potrzebujesz fizycznej konsoli do gier.

Ze względu na charakter przesyłania strumieniowego gier potrzebne są surowe wymagania dotyczące Internetu. Zamiast pobierać grę na lokalną pamięć masową i odtwarzać ją z przetwarzaniem na urządzeniu, oglądasz zdalny strumień wideo gry i stamtąd nim sterujesz.

Oznacza to w zasadzie, że oglądasz strumień wideo H.265 podobny do oglądania filmu na Netflix. Komputer na serwerze Microsoft wykonuje całą pracę z wyświetlaczem i odbiera dane sterujące przez Internet. Ten system jest z natury powolny, ale dzięki postępom w nauce komputerowej streaming może być stosunkowo zbliżony do lokalnego uruchamiania gry.

uruchomiona gra

Gdy wszystko działa poprawnie i masz szybkie połączenie z lokalnym serwerem, będziesz mógł grać w sieci bez zbyt wielu usterek. Jednak Xbox Cloud Gaming Microsoftu jest nadal w fazie beta, więc wszystko może się nie udać, nawet przy najlepszym połączeniu.

Podczas testów odkryliśmy, że gry mogą działać bardzo różnie z chwili na chwilę. Nasze połączenie internetowe przekracza 100 Mb/s podczas testowania przez Ookla z pingiem od 10 ms do 34 ms, przy czym normą jest 10 ms.

Najbardziej responsywnymi grami testowanymi były te bez skomplikowanych elementów sterujących lub grafiki w wysokiej rozdzielczości. Port Nintendo 64 „Banjo Kazooie” był ogólnie najlepszy.

Halo 5 Guardians wyglądało ładnie, ale mogło stać się losowo niemożliwe do zagrania

Halo 5 Guardians wyglądało ładnie, ale mogło stać się losowo niemożliwe do zagrania

Gry strzelanki, takie jak „Strażnicy Halo 5”, które wymagały szybkiego czasu reakcji i celności, były grywalne, ale cierpiały na okresowe spowolnienia. Różnicę czasu między wejściem konsoli a reakcją ekranu można czasem obliczyć w sekundach, ale nie był to ciągły problem.

Czasami ekran ściemniał się, a potem gra wracała, ale bez dźwięku. Innym razem poruszaliśmy joystickiem, aby postać zareagowała później, często powodując pijackie ruchy, próbując nadrobić opóźnioną reakcję.

Wyścig w „Forza Horizon 4” zaoferował najlepszą transmisję gier, jaką mogliśmy znaleźć w katalogu. Chociaż grafika rozmywała się w błotnistym bałaganie wokół samochodu, elementy sterujące szybko reagowały, a gra wyglądała świetnie – aż tak się nie stało.

zrobiłem grę

Forza Horizon 4 zapewniła przyzwoitą rozgrywkę

Gra taka jak „Forza” opiera się na szybko zmieniających się środowiskach, intensywnym oświetleniu i efektach pogodowych. Wiele z tych szczegółów jest traconych przez połączenie strumieniowe, ale mały ekran iPhone’a jest w stanie zachować wyraźny obraz.

Gry wyścigowe wymagają precyzyjnego sterowania i szybkiego wciskania hamulców w celu prawidłowego sterowania samochodem. Odkryliśmy, że niektóre dane wejściowe zostały całkowicie zignorowane, ponieważ niektóre zostały utracone w powietrzu. Udało nam się ukończyć pełne wyścigi bez problemów, ale czasami chwila opóźnienia może sprawić, że zboczymy z toru.

Możliwe, że te problemy wynikają z tego, że usługa jest w fazie beta. Ponadto mogą wystąpić pewne problemy z naszym połączeniem internetowym, które powodują niektóre z tych problemów i problemów. Dopóki nie będziemy mogli przetestować tej usługi w wielu sieciach i urządzeniach, trudno będzie określić, jak niezawodna jest usługa przesyłania strumieniowego.

Porównując z usługą gier Google, Stadia, znaleźliśmy podobne problemy. Ogólnie rzecz biorąc, Stadia wydawała się bardziej dopracowana, a gry wyglądały bardziej szczegółowo podczas grania. Jednak w najbardziej intensywnych momentach, gdy walczysz z wrogiem lub wyprzedzasz zawodnika, przepływ zacinał się, aż do czołgania się i zrujnował grę na ekranie.

Czy powinieneś wypróbować Game Pass?

Jeśli masz już subskrypcję Game Pass, ponieważ jesteś fanem gier na konsolę Xbox, możesz już wypróbować ją na swoim urządzeniu Apple. Doświadczenia będą się różnić z różnych powodów, w tym połączenia internetowego, przepustowości serwera i populacji korzystającej z usługi, i nie możemy przetestować każdego możliwego scenariusza.

Cieszyliśmy się graniem w gry z Game Pass w Safari pomimo pewnych irytujących problemów. Rozwój usługi jest wciąż na wczesnym etapie, dlatego oczekujemy, że transmisja strumieniowa Game Pass z czasem będzie się poprawiać. .

Istnieje wiele promocji Game Pass, z których jedna pochodzi z samego Xboxa. Nowi klienci mogą zarejestrować się w Xbox Game Pass Ultimate za 1 USD miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące.

Oferuje gry w niskiej rozdzielczości, takie jak

Gry o niskiej rozdzielczości, takie jak „Banjo Kazooie”, oferują najlepszą wydajność podczas przesyłania strumieniowego

Jeśli szukasz odjazdowego doświadczenia przypominającego konsolę, nie możemy jeszcze polecić tej usługi. Tylko ci, którzy mają obsesję na punkcie gier i chcą być częścią pierwszych okresów testowych nowej usługi, powinni wydać pieniądze na Game Pass.

Aby uzyskać najlepsze wrażenia, zalecamy korzystanie z fizycznej konsoli z połączeniem kablowym lub obudowy kontrolera, takiej jak Backbone One.

Xbox poważnie myśli o przejściu na strumieniowanie gier, więc od tego momentu może być tylko lepszy. Xbox Game Pass Ultimate oferuje nieograniczony dostęp do ponad 100 gier za 14,99 USD miesięcznie.