Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Poznaj Elizabeth Debicki, która teraz gra Lady Di w The Crown: To jak powrót do pokoju z… [Diana] 30 lat temu.”  kultura

Poznaj Elizabeth Debicki, która teraz gra Lady Di w The Crown: To jak powrót do pokoju z… [Diana] 30 lat temu.” kultura

W sezonie 5 The Crown czasami trudno uwierzyć, że sama Lady Di nie pojawiła się na ekranie. Ale to nie jest; To aktorka Elizabeth Debicki, nowa sensacja serialu Netfliksa o brytyjskiej monarchii. 32-letnia Australijka gra Dianę z Walii w jej późniejszych latach, wcielając się w rolę Brytyjki Emmy Corinne, która przeszła od mało znanej aktorki do pojawienia się na pierwszych stronach gazet. W przypadku Dębickiego jest inaczej: kręciła już filmy ze znanymi reżyserami, takimi jak Baz Luhrmann (Wielki Gatsby z Leonardo DiCaprio i Carey Mulligan), Christopher Nolan (Tenet, z Robertem Pattinsonem) czy Steve McQueen (we Wdowach, u boku Violi Davis). i Michelle Rodriguez). Była częścią uniwersum Marvela (pojawiła się w Guardians of the Galaxy 2). Ale mimo rozwijającej się kariery aktorskiej Debicki zawsze zazdrośnie strzeże swojej prywatności; Teraz, kiedy zagrała „Księżniczkę ludu” w The Crown, przyciąga uwagę mediów bardziej niż kiedykolwiek.

„Zawsze byłam osobą prywatną. Czuję, że tym, czego chcę na świecie, jest moja praca i zawsze wierzyłam – tak podchodzę do swojej pracy – że ja i praca jesteśmy oddzieleni. Myślę, że ludzie z media społecznościowe potrafią to bardzo pięknie zamazać i szanuję to, ale tak naprawdę tak nie jest i chcę po prostu, aby praca przemawiała i była odbierana przez ludzi tak, jak chcą, bez żadnego wpływu na to ”. wyjaśniła w wywiadzie z 2018 roku z Australian Vogue podczas prezentacji swojego filmu The Burnt Orange Heresy, w którym pracowała z Mickiem Jaggerem, w wywiadzie dla Australian Vogue 2018. 2018. Znamy tylko szczegóły jej samozwańczego życia prywatnego: Urodziła się w Paryżu w 1990, ale ona i jej rodzice przeprowadzili się do Melbourne w Australii, gdy miała zaledwie 5 lat. Tam dorastała w środowisku w stylu europejskim, które bardzo różniło się od tego, którego doświadczały inne dzieci w jej wieku. tancerzy (on jest pochodzenia polskiego, ona jest Irlandką-Australijką). Dębicki chciała studiować historię, ale zajęła się aktorstwem i trenowała na uczelni artystycznej w Australii.

READ  Pete Davidson wciela się w Joeya Ramona w Netflix Biopic
Elizabeth Debicki jako Lady Di w The Crown nosi fabularyzowaną wersję słynnej „sukni zemsty” Diany.

W 2011 roku, tuż po ukończeniu studiów przez Dębickiego, zainteresował się nią australijski reżyser Baz Luhrmann (Moulin Rouge, Romeo i Julia). Dwa lata później pojawiła się w jego filmowej adaptacji The Great Gatsby, dużej produkcji z gwiazdorską hollywoodzką obsadą. Flappera Jordana Bakera grał Debicki. Miała na sobie czarną perukę z fryzurą w stylu lat 20. XX wieku, a jej obecność zwracała uwagę. Aktorka ma 1,90 metra wzrostu. W rzeczywistości w The Crown jest wyższa niż Dominic West, aktor grający jej męża, księcia Karola Walii (obecnie króla Karola III), który ma 1,83 metra (6 stóp) wzrostu. Ale twierdzi, że jej wzrost nigdy nie był dla niej problemem.

Od swojego debiutu z Luhrmannem w 2013 roku Debicki otrzymuje stały strumień projektów, ale na razie woli zachować to w tajemnicy. Mieszka w Londynie, ale uważa się za „koczownika”; Nie ma kont w mediach społecznościowych; Nie zwracaj uwagi na wydarzenia publiczne.

Bliskie relacje Dębickiego ze światem mody to jedyny wyjątek od jej niskiego profilu. Pod koniec zeszłego roku portal WWD poinformował, że aktorka została ambasadorką marki biżuterii Dior. Debicki ma bliskie związki z domem mody. Brała udział w pokazach mody na zaproszenie dyrektor kreatywnej firmy, Marii Grazii Chiuri, z którą aktorka często ubiera się na czerwonym dywanie. W rzeczywistości, na londyńskiej premierze The Crown 8 listopada Debicki miała na sobie czarną sukienkę Diora, której uszycie zajęło 300 godzin i ukształtowała różne ukłony w stronę Lady Di. Z jednej strony przywodził na myśl słynną „suknię zemsty” zaprojektowaną przez Christinę Stambolian, którą księżna Walii miała na sobie w 1994 roku, kiedy ogłoszono wiadomość o niewierności jej męża; Z drugiej strony jej sukienka była inspirowana błękitną sukienką Catherine Walker, którą Diana miała na sobie na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1987 roku.

READ  Musisz oglądać najlepsze filmy akcji erotyczne przesyłane strumieniowo online jak najszybciej
Elizabeth Debicki w sukience Diora inspirowanej kultowymi stylizacjami Lady Di.
Elizabeth Debicki w sukience Diora inspirowanej kultowymi stylizacjami Lady Di.

W nowym sezonie The Crown kostiumy ponownie odgrywają główną rolę. Ze względu na ówczesną symbolikę słynna suknia zemsty Diany – którą księżniczka założyła na kolację w Serpentine Gallery w Londynie tego samego wieczoru, kiedy jej mąż przyznał się do niewierności w telewizji – jest jedną z głównych postaci serialu. „Sukienka zemsty to stres” – przyznał Dębicki w niedawnym wywiadzie dla brytyjskiego Vogue’a, w którym aktorka pojawi się na jednej z grudniowych okładek poświęconych najwybitniejszym kobiecym twarzom w telewizji. „To misterna sukienka. Pozwalałam, by kombinacje działy się wokół mnie, kiedy zastanawiałam się nad znaczeniem tej sukienki. Dlaczego ta sukienka? Walczyła z nią przez dwa, trzy lata. Wtedy było to bardzo trudne… prosiła o przestrzeń. Sposób, w jaki wysiadła z tego samochodu „Brokat, jej moc przy otwieraniu drzwi samochodu, była taka szybka i tak zaawansowana. To po prostu niezwykłe oglądać. Decydować, co powiedzieć o sobie przez modę.. To była waluta. Niesamowicie potężna waluta” – pomyślała aktorka.

Pięć lat temu, kiedy brała udział w przesłuchaniach do roli w drugim sezonie The Crown, której ostatecznie nie dostała, Australijka nie sądziła, że ​​w końcu zostanie jedną z gwiazd serialu. Teraz, gdy jest w centrum uwagi, unika kontrowersji (po krytyce ze strony takich postaci jak Judi Dench i John Major, Netflix dodał wyjaśnienie, że The Crown to „gra fantasy”). Ze swojej strony Debicki potwierdziła, że ​​granie Diany to dla niej tylko kolejna rola. „To znaczy, to oczywiście fikcja. Czuję, że widzowie o tym wiedzą, ponieważ są aktorzy grający role. Kiedy The Crown miał premierę na początku tego miesiąca, nigdy nie widziałem The Crown i pomyślałem:” To jest dokument „- powiedziała w wywiad. Lub, oczywiście, to prawda.

READ  Reżyser dramatu imigracyjnego potępiony przez przywódców prawicy w związku z premierą filmu w Polsce
Maria Grazia Chiuri i Elisabeth Debicki na pokazie Dior Wiosna-Lato 2022;  oraz Debicki z Mickiem Jaggerem na premierze The Burnt Orange Heresy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2019 roku.
Maria Grazia Chiuri i Elisabeth Debicki na pokazie Dior Wiosna-Lato 2022; oraz Debicki z Mickiem Jaggerem na premierze The Burnt Orange Heresy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2019 roku.

Biograf Diany i autor Diana: Her True Story, Andrew Morton, mówi, że występ Debickiego jest „niepokojący”. Morton powiedział The Daily Beast, że oglądanie Debickiego na ekranie było „jak powrót z nią do pokoju sprzed 30 lat”. Zobaczymy, jak aktorka poradzi sobie z nowym etapem w swojej karierze i czy nadal będzie w stanie zachować prywatność (w 2016 roku, kiedy występowała w serialu The Infiltrator z Tomem Hiddlestonem, pojawiły się niepotwierdzone plotki, że ta dwójka byli parą). Jednak najwyraźniej nie chce być napiętnowana jako nowa Lady Di. Nakręciła już trzecią część Strażników Galaktyki, która ma się wkrótce ukazać z Chrisem Prattem i Zoe Saldaną, i ogłoszono, że zagra u boku Ralpha Fiennesa w Farnsworth House. W tym filmie zagra inną rodzinę królewską, Edith Farnsworth, zamożną lekarkę, która w 1945 roku zleca architektowi Miesowi van der Rohe budowę rewolucyjnego szklanego domu, który nosi jej nazwisko rodowe.

Cała rodzina Diany z Walii w 5. sezonie The Crown.
Cała rodzina Diany z Walii w 5. sezonie The Crown.