Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ponad 105 000 obcokrajowców studiujących w Polsce – raport Fundacji Edukacyjnej – Pierwsze Wiadomości

Ponad 105 000 obcokrajowców studiujących w Polsce – raport Fundacji Edukacyjnej – Pierwsze Wiadomości

Według danych systemu POL-ON większość zagranicznych studentów pochodzi z Ukrainy, Białorusi i Turcji, a trzy najpopularniejsze kierunki studiów to zarządzanie, informatyka i medycyna. (zdjęcie poglądowe)
Adam Warszawa/PAB

Według danych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” w roku akademickim 2022-23 w Polsce studiuje ponad 105 tysięcy obcokrajowców.

Biorąc pod uwagę, że w Polsce mieszka 1 213 512 studentów, studenci zagraniczni stanowią 8,7 procent ogółu, napisała w swoim raporcie firma PerspectiveV.

W 2005 roku Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie powołały program „Study in Poland”, którego celem jest promocja polskiego szkolnictwa wyższego na arenie międzynarodowej i zachęcenie obcokrajowców do studiowania w Polsce.

„My… aktywnie rozwijaliśmy polskie uczelnie, a jednocześnie uczelnie rozwijały programy studiów w języku angielskim oraz przygotowywały kadrę naukową i administracyjną do profesjonalnego zarządzania procesami internacjonalizacji.

„Oni (studenci zagraniczni – BAP) wzbogacają nas swoją obecnością, aktywnością i entuzjazmem, a po powrocie do domu są wspaniałymi ambasadorami Polski i polskich uczelni” – dodał.

Według danych systemu POL-ON większość zagranicznych studentów pochodzi z Ukrainy, Białorusi i Turcji, a trzy najpopularniejsze kierunki studiów to zarządzanie, informatyka i medycyna.

READ  J&J zmniejsza liczbę dawek szczepionek dla Polski - pierwsze wiadomości