Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski aktor chwali Kaohsiung na Tajwanie jako centrum przemysłu high-tech | Wiadomości z Tajwanu

Taipei (Taiwan News) – przedstawiciel Polski na Tajwanie Cyril Kozaczyewski powiedział, że Kaohsiung będzie priorytetowym przystankiem w przypadku wizyty polskiej delegacji.

Kozaczyewski spotkał się z burmistrzem Kaohsiung Chen Chi-mai (陳) w piątek (7 stycznia) po południu w ratuszu, gdzie wymienili poglądy na temat kultury, edukacji i inwestycji przemysłowych.

Dyplomata powiedział, że był pod wrażeniem liczby krajowych i zagranicznych firm, które rozszerzyły swoją działalność na Kaohsiung. Stwierdził, że gdyby polska delegacja mogła przyjechać na Tajwan, Kaohsiung byłoby jednym z pierwszych miast objętych planem, Liberty Times wzmiankowany.

Chen podziękował polskiemu rządowi za przekazanie 400 000 dawek szczepionki AstraZeneca Tajwanowi w zeszłym roku oraz za koordynację bezpośrednich lotów czarterowych między tymi dwoma krajami.

Burmistrz powiedział, że zarówno Tajwan, jak i Polska doskonale zdają sobie sprawę z wartości demokracji, cenią wolność i prawa człowieka. Dodał, że ta wspólność sprzyja współpracy między Kaohsiung a Polską.

Kozaczyewski zgodził się z tym odczuciem i powiedział, że ma nadzieję promować przyjazne stosunki między Tajwanem a Polską, a także wymianę między Kaohsiung a polskimi miastami.

Chen wspomniał również, że Polska jest szybko rozwijającym się krajem europejskim z silnym przemysłem samochodowym, którym interesuje się Kaohsiung, który niedawno zainwestował w autobusy elektryczne Foxconn, według Liberty Times.

Ponadto to miasto na południu Tajwanu zainwestowało znaczne środki w rozwój 5G AIoT i produkcję półprzewodników, aby stworzyć kompletny ekosystem przemysłowy. Dodał, że zachęca do spotkań biznesowych między Tajwanem a Polską w najbliższej przyszłości, aby poszerzyć możliwości wymiany gospodarczej i handlowej.

READ  Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości i aktualizacje na żywo