Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska zainwestuje 0,4 44,4 mld w infrastrukturę drogową i kolejową – First News

Opera Markina / BAP

Premier RP zapowiada 200 mld zł (44 44,4 mld) pakietu inwestycji w infrastrukturę drogową i kolejową w ramach nowego planu kontraktowego Polski.

Matos Moravsky powiedział, że koleje potrzebują wyobraźni, aby zrealizować ogólny plan gospodarczy.

„To jest plan nowej umowy z Polską… a CBK, centralny port lotniczy z infrastrukturą kolejową i drogową, jest częścią tego planu” – powiedział w poniedziałek. Pierwszy odcinek odcinka kolei dużych prędkości na stacji Warszawa Sachsotnia.

„W ciągu najbliższych kilku lat na pewno będzie ponad 200 mld zł (44 44,4 mld – BAP) w inwestycjach w całym kraju” – dodał Moraviski.

Według Moravsky’ego w ramach projektu zostanie całkowicie przebudowana struktura połączeń kolejowych w całej Polsce. „Mamy wiele do naprawienia, wiele do poprawy, tak wiele do zainwestowania” – powiedział.

Mając na celu ożywienie gospodarki narodowej w następstwie epidemii Kovit-19, nowy plan kontraktowy Polski obejmuje restrukturyzację systemów podatkowych i opieki zdrowotnej oraz duże inwestycje w infrastrukturę publiczną. Jest to podstawowy plan rządu kierowanego przez Prawo i Sprawiedliwość (PIS).

READ  Minor odwiedził Kijów i Polskę podczas wojny na Ukrainie