Polska zabiera do domu 25 medali z Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio – pierwsze wiadomości

Marka Marcus BAP / DPA

Na XVI Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w niedzielę polscy sportowcy zdobyli 25 medali, w tym 7 złotych.

Liczba medali dla Polski na tegorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich obejmowała sześć srebrnych i 12 brązowych, co pozwoliło Polsce zająć 17 miejsce w klasyfikacji generalnej medali.

Jeden z brązowych medalistów, kolarz torowy Marcin Pollock, po docelowej kontroli antydopingowej zajął trzecie miejsce w wyścigu na torze na 4000 metrów.

Sportowcy i tenisiści stołowi zajęli szczyty podium w Tokio. Złote medale zdobyli Renata Slivinska (pchnięcie kulą), Carolina Kucharsic (skok w dal), Piotr Kozhevich (rzut dyskiem), Rosa Kozakovska (rzut maczugą), Barbara Bikanovsko-Jack 1500m – T20) i tenisiści Majestic. – Klasa 10) oraz Natalia Partica i Karolina Beck (Drużyna Kobiet – Klasa 9-10).

W 2016 roku polscy sportowcy powrócili z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio z 39 medalami (9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych), zajmując dziesiąte miejsce w kategorii medalowej.

16. Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio odbyły się od 24 sierpnia do 5 września. Polskę reprezentowało 89 sportowców, którzy startowali w 12 dywizjach.