Top News

Dostarczona przez Polskę 400 000 dawek szczepionki AZ trafia na Tajwan

Taoyuan, 5 września (CNA) W niedzielę rano na Tajwan dotarło 400 000 dawek szczepionki Astrogenega (AZ) Covit-19 przekazanej przez Polskę, stając się trzecim co do wielkości dawcą szczepionki do Tajwanu, kraju środkowoeuropejskiego, po Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Samolot EVA Air BR66 przewożący szczepionkę blokową z Wiednia wylądował na międzynarodowym lotnisku Taoyuan o 18:16.

Gdy tylko przybyli, poziomy szczepionek zostały przewiezione do wyznaczonego magazynu łańcucha chłodniczego i zamknięte do kontroli przed podaniem.

Na początku tego roku Japonia dostarczyła Tajwanowi 3,34 miliona dawek szczepionki AstraZeneca, a Stany Zjednoczone dostarczyły krajowi 2,5 miliona dawek szczepionki marki Moderna.

Polska jest czwartym członkiem UE, który przekazał szczepionkę Tajwanowi, a za nim Litwa (20 000 dawek szczepionki AZ), Słowacja (10 000 dawek szczepionki nieokreślonej marki) i Czechy (30 000 dawek Moderna).

Do tej pory Tajwan dostarczył około 12 milionów dawek szczepionek Covit-19, z czego 5,89 miliona zostało podanych przez inne kraje.

Według Polski, jego darowizna dla Tajwanu była spowodowana przekazaniem miliona masek, 5 000 odzieży ochronnej i 20 000 fartuchów chirurgicznych, ponieważ w zeszłym roku epidemia Govt-19 rozprzestrzeniła się po całym świecie, ponieważ takich produktów w wielu krajach zaczęło brakować.

Kraj europejski przekazuje teraz szczepionkę Tajwanowi, aby pomóc wycofać wsparcie i zwiększyć wskaźnik szczepień na Tajwanie.

W odpowiedzi rzecznik prezydenta Xavier Chang (av 涵) podziękował polskiemu rządowi za darowiznę.

Chang powiedział, że Tajwan i Polska dostarczały sobie nawzajem sprzęt medyczny podczas globalnych epidemii, a darowizny szczepionek po raz kolejny wykazały wzajemne poparcie wśród demokracji.

(Woo Rui-ci i Joseph Yeh)

Endetem / CS

READ  Polska przeprasza za rządowy bałagan ze szczepionkami

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment