Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska „tymczasowo” zakazuje importu zboża i innej żywności z Ukrainy – ThePrint – ANIFeed

Polska „tymczasowo” zakazuje importu zboża i innej żywności z Ukrainy
Reprezentatywny obraz. (Źródło zdjęcia – Reuters)

Warszawa [Poland]16 kwietnia (ANI): W celu wsparcia rolników, którzy twierdzą, że tracą dużo pieniędzy z powodu nadpodaży ukraińskiego zboża na rynku, polski rząd ogłosił tymczasowy zakaz importu zboża i innej żywności. Według Al Jazeery z Ukrainy.

Administracja ogłosiła, że ​​ograniczenia w imporcie będą obowiązywały do ​​30 czerwca.

Import cukru, jaj, mięsa, mleka, innych produktów mlecznych, owoców i warzyw jest również prawnie zabroniony.

Jarosław Kaczyński, szef partii rządzącej w Polsce, powiedział, że pomimo poparcia Polski dla Ukrainy, polska wieś przechodzi obecnie „krytyczny okres” i została zmuszona do podjęcia działań w celu ochrony swoich rolników.

„Dzisiaj rząd podjął decyzję w sprawie rozporządzenia zakazującego importu zboża do Polski i dziesiątek innych artykułów żywnościowych” – cytuje Al Jazeera Kaczyński podczas sobotniej konferencji partyjnej we wschodniej Polsce.

Jednak strona ukraińska wyraziła ubolewanie z powodu tej decyzji polskiego rządu i stwierdziła, że ​​ukraińscy rolnicy przeżywają ogromny kryzys.

„Polscy rolnicy stoją w obliczu trudnej sytuacji, ale podkreślamy, że ukraińscy rolnicy stoją w obliczu bardzo trudnej sytuacji” – napisano.

Ministerstwo zasugerowało, że oba kraje powinny w najbliższych dniach dojść do nowego, polubownego porozumienia.

Rolnicy z krajów sąsiednich również wyrazili zaniepokojenie, że ukraińskie zboże napływa do ich krajów, obniżając ceny nadwyżek i powodując znaczne straty.

Przyczyną obecnej sytuacji jest konflikt Rosji z Ukrainą. Unia Europejska zniosła cła na ukraińskie zboże, aby ułatwić jego tranzyt do Afryki i na Bliski Wschód po tym, jak Moskwa zablokowała regularne morskie szlaki eksportowe.

Wojna rosyjsko-ukraińska, która rozpoczęła się 24 lutego, pochłonęła wiele istnień ludzkich i nadal się nasila między tymi dwoma krajami. Największy europejski konflikt o ziemię od czasów II wojny światowej doprowadził do przesiedlenia milionów ludzi, zniszczenia ukraińskich miasteczek i wsi oraz zakłócił światową gospodarkę. (ANI)

READ  Prezydent Duda zaprasza do Polski swojego nowo wybranego przedstawiciela Czech

Ten raport jest generowany automatycznie z serwisu informacyjnego ANI. ThePrint nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.