Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​czołgi Leopard na Ukrainę

Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​czołgi Leopard na Ukrainę

Kłęby dymu podczas walk między siłami ukraińskimi i rosyjskimi w Soledor, obwód doniecki na Ukrainie, 11 stycznia. (Lipkos/AP)

W małym górniczym miasteczku Soledar ostatnio toczyły się intensywne walki na froncie ukraińskim.

Miasto położone jest 15 kilometrów (lub około 9 mil) na północ od Bagmut we wschodnim regionie Doniecka.

Szef rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej Wagner powiedział we wtorek, że jego siły przejęły kontrolę nad „całym obszarem Soledaru”. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w środę zlekceważył te nastroje, mówiąc jedynie, że istnieje „pozytywny trend”.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w środę, że jego siły zablokowały Soledar od północnej i południowej części osady.

Ruch Wagnera do Soledar byłby strategicznie ważny dla zdobycia Bagmut jako sposobu na okrążenie miasta od północy i zakłócenie ukraińskiej komunikacji.

Bagmut Niesławnie wysoki 1300-kilometrowa (800 mil) linia frontu na Ukrainie jest rutynowo wymieniana jako najbardziej sporny i dynamiczny odcinek. Pakmut leży na trasie do jeszcze większych i ważnych strategicznie miast Słowiańsk i Kramatorsk.

Siły Zbrojne Ukrainy powiedział CNN Środa „Rosyjskie wojska nie kontrolują Soledaru”. Serhij Czerewatyj, rzecznik Wschodniego Dowództwa Sił Zbrojnych Ukrainy, powiedział: „Tam trwają walki. Siły zbrojne i inne siły bezpieczeństwa Ukrainy przegrupowują się”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w nocnym przemówieniu we wtorek, że wojska rosyjskie skupiły się na zdobyciu Soledaru, i podziękował ukraińskim żołnierzom za ich „odważną i zdeterminowaną” obronę miasta.

READ  Poland Township będzie transmitować swoje publiczne spotkania | Wiadomości, sport, praca