Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska Iga Świdek zajęła pierwsze miejsce na świecie po Partii Jesionowej

Polska Iga Świdek zajęła pierwsze miejsce na świecie po Partii Jesionowej

W drugiej rundzie turnieju tenisowego Miami Open Polak Iga Świtek pokonała Szwajcarkę Victoriję Kolubik 6:2, 6:0 i zajęła pierwsze miejsce na świecie.

20-latek – pierwszy polski zawodnik, który osiągnął ten wyczyn – został wyniesiony na 2. miejsce na świecie po wygraniu w zeszłym tygodniu BNP Paribas Open w Indian Wells.

Po piątkowym zwycięstwie został pierwszym młodym zawodnikiem, który zajął pierwsze miejsce w 2010 roku po 216 dni młodszej Caroline Wozniacki. Swedek jest obecnie graczem w formie WTA i ma świetne zwycięstwo w meczu 12. Dobra passa i ma 21 zwycięstw w Doha i Indian Wells z tytułami WTA 1000 w tym roku.

Polska Iga Sviatech pokonała Szwajcarkę Victorizę Golupik i została rozstawiona z numerem 1 na świecie WTA w turnieju tenisowym Miami Open w piątek, 25 marca 2022 w Miami Garden. Przechwycony przez SwiTech. (Zdjęcie AP / Marta Lavandier)

Po jego wstąpieniu na pierwsze miejsce kilka dni po szokującej emeryturze Ash Party, Svyatech nazwał swoje nowe rankingi „Surrealistycznymi”.

„Jestem pewien, że słońce będzie świecić tak samo jak dzisiaj, ale na razie… wydaje się to surrealistyczne. Nr 1 !!” Swedek napisał na Twitterze o swoim sukcesie.

Jego ranking numer jeden zostanie oficjalnie odnotowany, gdy tylko drużyna zostanie wyeliminowana po meczu – na prośbę Australijczyka. 25-latek ujawnił w środę swoją szokującą emeryturę, prosząc o usunięcie z rankingów, które prowadził od listopada 2019 roku.

„Chodzi o to, że nie mogłem sobie nawet wyobrazić tego momentu, ponieważ, szczerze mówiąc, pracowałem dzień w dzień i dobrze grałem w tenisa” – powiedział później na konferencji prasowej. „Ale nigdy nie miałem silnego przekonania, że ​​to się wydarzy. Więc to jest dla mnie bardziej surrealistyczne.

„Uwielbiałem każdy jej moment. W porządku, jeśli wybuchają fajerwerki. Tłum był tak wspierający, był tak podekscytowany. Chłonąłem wszystko, ponieważ nie miałem żadnych oczekiwań.

READ  Heathrow & Gatwick: Ostatnie porady dla zagranicznych biur podróży dla Polski, Czech, Węgier i Bułgarii

Jest 28. kobietą, która zajęła pierwsze miejsce na biegunie od czasu wprowadzenia systemu komputerowego w listopadzie 1975 roku.

Wcześniej w piątek czeska nastolatka Linda Fruhvirtova pokonała 24. światową Elise Mertens i awansowała do trzeciej rundy Miami Open.

169-letnia Wild Card, zajmująca 279. miejsce, wygrała dopiero pierwszy mecz ze 100 najlepszym graczem w pierwszej rundzie, zanim pokonał Mertens 7-5 2-6 6-1.

Nastolatek, po swoim zaskakującym sukcesie, okrzyknął mecz jako „niesamowity”.

„Cóż, mam na myśli, to zdecydowanie jeden z moich najlepszych meczów. Pomyśl o tym jako o jednym z najlepszych. Nigdy nie grałem przeciwko graczowi z czołowej 25, tak, to niesamowite – powiedziała Fruhvirtova.

„Nie mogę w to uwierzyć. Ale cieszę się, że mi się udało. Tak ciężko na to pracowałem i cieszę się z tego.

Kolejna przegrana, Maria Zachary z Grecji, przegrała w trzech setach z Beatrice Hadat Mia.

Rozstawiony z czwartego Zachary wygrał pierwszego seta, Brazylijczyk walczył, wygrywając dwa następne i awansując do trzeciej rundy.

Koko Kauf wygrał proste sety z Qiang Wang.

Koko Kauf świętuje punkt przeciwko Wang Qiang z Chin podczas turnieju tenisowego Miami Open w piątek (Wilfredo Lee / AB)

Po meczu Kauf powiedział: „Oczywiście byłem bardzo zmotywowany do dzisiejszego zwycięstwa. Podszedłem do tego i zagrałem za darmo.

„Mam ochotę bawić się w tłumie domu. Możesz denerwować się rodziną, przyjaciółmi lub przytulić się do tego. Myślę, że dzisiaj to zaakceptowałem”.

Petra Kvitova również wygrała w setach z Clarą Burrell.

Madison Frankl pokonała Ludmiłę Samsonową 6:4 6:0, a Jessica Begula potrzebowała zaledwie dwóch setów, by wygrać ze Sloane Stephens.