Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska dociera do eliminacji Pucharu Narodów Zjednoczonych, a Norwegia pokonuje Chorwację, ale szanse na awans są niepewne  Wiadomości tenisowe

Polska dociera do eliminacji Pucharu Narodów Zjednoczonych, a Norwegia pokonuje Chorwację, ale szanse na awans są niepewne Wiadomości tenisowe

Rozstawiona z czołówki Iga Świątek poprowadziła w poniedziałek Polskę do ćwierćfinału turnieju drużyn mieszanych Fed Cup, wygrywając zarówno mecze pojedyncze, jak i deblowe.

Polska zawodniczka Iga Świątek rozmawia ze swoim partnerem Hubertem Hurkaczem podczas meczu gry mieszanej przeciwko Hiszpanom Sarze Sorribes Tormo i Alejandro Davidovichowi Fokinie na United Tennis Cup w Perth 1 stycznia (AFP)

Świątek znalazła się pod presją kortu i aby utrzymać remis, musiała wygrać mecz singlowy z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo. Alejandro Davidovich Fokina dał Hiszpanii prowadzenie 1:0 po zwycięstwie 3:6, 6:3, 6:4 nad rozstawionym z numerem 9 Hubertem Hurkaczem.

HT uruchomiło nową stronę o krykiecie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Świątek pokonał jednak Sorribesa Tormo 6:2, 6:1 i wymusił decydujący mecz debla mieszanego. Świątek, czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, i Hurkacz potrzebowali nieco ponad pół godziny, aby zakończyć spotkanie zwycięstwem 6:0, 6:0, dzięki czemu Polska stała się pierwszym krajem, który zakwalifikował się do ćwierćfinału.

W Sydney trzykrotny finalista Wielkiego Szlema w grze pojedynczej Kasper Ruud podtrzymał szanse Norwegii na ćwierćfinał po podobnych zwycięstwach w grze pojedynczej i grze podwójnej mieszanej z Chorwacją.

Donna Vekic zapewniła Chorwacji prowadzenie 1:0 po pokonaniu Malini Helgo 7:5, 3:6, 6:3. Następnie Ruud pokonał Borna Coric 6:4, 6:1, co doprowadziło do decydującego meczu mieszanego, który Norwegia wygrała w tie-breaku.

Zwycięstwo Ruuda i Ulrike Ekeri 6:2, 3:6, 10:7 nad Vekiciem i Ivanem Dodigiem opuszcza Norwegię (1:1) w oczekiwaniu na wynik ostatniego meczu w grupie F pomiędzy Chorwacją (0:1) a Holandią. (1:0) we wtorek.

W późniejszych poniedziałkowych meczach Stany Zjednoczone grały z Wielką Brytanią w Perth, a Francja z Niemcami w Sydney.

W środę zostaną rozegrane dwa mecze ćwierćfinałowe grupy Perth. Ćwierćfinały zostaną rozegrane w Sydney w czwartek i piątek, natomiast półfinały i finał zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę, także w sydnejskiej Ken Rosewall Arena. (AP) Aba Aba