Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polscy wyborcy muszą decydować o zmianach w statucie

Polscy wyborcy muszą decydować o zmianach w statucie

POLSKA — Wyborcy zdecydują 8 listopada, czy zatwierdzić przeniesienie corocznego spotkania miejskiego w kwietniu na głosowanie czerwcowe.

Jest to jedna z siedmiu proponowanych poprawek do statutu miasta, który określa strukturę i sposób działania władz miejskich.

Głosowanie odbędzie się w godzinach od 8:00 do 20:00 w Ratuszu na piętrze. Karty do głosowania Absentee można uzyskać dzwoniąc pod numer 998-4601 lub odwiedzając ratusz.

Proponowane zmiany zostały opracowane przez Komisję ds. Kart i zaakceptowane przez wyborców w czerwcu. Sześciu wybranych członków i trzech mieszkańców wyznaczonych przez Zarząd Selectmen spotkało się przez cały lipiec. Ich sugerowane poprawki zostały zatwierdzone przez radcę miejskiego w sierpniu i zatwierdzone jako artykuły nakazowe przez Zarząd Selectmen we wrześniu.

Pomysł zmiany spotkania z pierwszej soboty kwietnia był omawiany na posiedzeniu komisji egzaminacyjnej na początku tego roku. Zastępca kierownika miasta Nikki Pratt powiedziała, że ​​to była ciężka walka o zdobycie minimum 100 wyborców potrzebnych do prawnego kworum.

W 2020 i 2021 r., kiedy Maine ogłosiło stan wyjątkowy podczas pandemii Covid-19, urzędnicy miejscy przeszli na głosowanie nad budżetem w wyborach. Frekwencja wyniosła ponad 300 w sierpniu 2020 roku i ponad 400 w 2021 roku.

Referendum w sprawie powołania komisji czarterowej odbyło się w czerwcu i przeszło 271-161.

Na kwietniowym zebraniu miasta było 104 wyborców.

Jeśli wyborcy zatwierdzą zmianę 8 listopada, odbędą się dwie publiczne przesłuchania: jedna co najmniej 15 dni przed podpisaniem nakazu i jedna co najmniej siedem dni przed podpisaniem.

Po przesłuchaniach wyborcy pójdą do urn w tym samym dniu, w którym odbywają się czerwcowe wybory stanowe, ale jeśli nie, to będą głosować w drugi wtorek czerwca z wyborami miejskimi do rad i komisji.

Termin rozpoczyna się 1 lipca.

Inne zmiany w statucie miasta obejmują nowe daty składania budżetów departamentów na przyszły rok, niektóre zmiany w tytule i opisie stanowiska oraz udoskonalenia języka.

READ  Południowi Rotarianie wspierają ukraińskich uchodźców w Polsce | Okolica jest ekstra

Artykuły na temat siedmiu zmian można znaleźć w biuletynie miejskim z września 2022 r. Stronie internetowej Na https://tinyurl.com/46yamf3j.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni

następny”