Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podsumowanie wiadomości naukowych: NASA dzieli ludzką jednostkę lotów kosmicznych na dwie części, odzwierciedlając nową gospodarkę orbitalną; Badania genetyczne pokazują, jak starożytni marynarze osiedlili się na rozległej Polinezji i nie tylko

Poniżej znajduje się podsumowanie aktualnych podsumowań wiadomości naukowych.

Ekskluzywny polski projekt Gene porusza się w celu usunięcia chińskiej technologii z powodu obaw związanych z danymi

Jeden z liderów projektu powiedział agencji Reuters, że finansowany przez UE projekt budowy mapy genomowej Polski planuje zrezygnować z technologii sekwencjonowania genetycznego z chińskiego pakietu BGI ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa danych. Marek Figlerowicz, profesor Instytutu Biochemii PAN, który kieruje projektem, powiedział, że mapa genomowa Polski wywodzi się z pytań o to, jak wykorzystywane są polskie dane genomowe, które odnoszą się do bezpieczeństwa narodowego.

Ciężki COVID-19 może wywoływać choroby autoimmunologiczne; Nowe warianty powodują więcej wirusów w powietrzu

Oto podsumowanie niektórych ostatnich badań dotyczących COVID-19. Obejmują one badania, które uzasadniają dalsze badania w celu potwierdzenia wyników i które nie zostały jeszcze zatwierdzone przez recenzowanie. Ciężki COVID-19 może „wyłączyć” ataki autoimmunologiczne

NASA dzieli ludzką jednostkę lotów kosmicznych na dwie części, odzwierciedlając nową gospodarkę orbitalną

NASA dzieli swój dział lotów kosmicznych na dwa oddzielne ciała – jeden skupiający się na dużych, przyszłościowych misjach na Księżyc i Marsa, a drugi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i innych operacjach bliżej Ziemi. Reorganizacja, ogłoszona we wtorek przez szefa NASA Billa Nelsona, odzwierciedla ewoluujące relacje między prywatnymi firmami, takimi jak SpaceX, które skomercjalizowały loty rakietowe, a agencją federalną, która od dziesięcioleci ma monopol na loty kosmiczne w USA.

Badania genetyczne pokazują, jak starożytni marynarze osiedlili się na rozległej Polinezji

Ponad tysiąc lat temu nieustraszeni żeglarze przepłynęli ogromne połacie Oceanu Spokojnego w żaglówkach o podwójnym kadłubie, aby dotrzeć do odległych wysp Polinezji, ostatniego zamieszkałego obszaru na planecie. Opublikowane w środę badanie genetyczne ujawniło czas i kolejność tej osady na obszarze obejmującym około jednej trzeciej powierzchni Ziemi, z Samoa jako punktem wyjścia, podczas gdy Rapa Nui, zwana również Wyspą Wielkanocną, i inne miejsca znane z wykutych w skale posągów były jednymi z ostatnich, do których udało się dotrzeć.

READ  Globalna wielkość rynku, udział, analiza na rynku żelu UV do paznokci

Zapnij pasy: Kambodżańscy studenci budują drony, aby pomóc społeczeństwu

Początkowo zainspirowana chęcią pokonania osławionego ruchu ulicznego w ich mieście, grupa studentów z Kambodży zbudowała prototypowy dron, który, jak mają nadzieję, zostanie ostatecznie wykorzystany do transportu ludzi po Phnom Penh, a nawet do pomocy w walce z pożarami. Z ośmioma śmigłami i wykorzystaniem szkolnego krzesła jako fotela pilota, dron został opracowany przez studentów z National Polytechnic Institute of Cambodia (NPIC) na obrzeżach stolicy.

(Z wkładem agencji.)