Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pod skorupą ziemską odkryto ogromne oceany, które zawierają więcej wody niż te na powierzchni

Pod skorupą ziemską odkryto ogromne oceany, które zawierają więcej wody niż te na powierzchni

Wydaje się, że ostatnio codziennie pojawiają się niesamowite historie naukowe, z których wszystkie zaskoczyły nasze młode umysły.

Najpierw odkryto przerażającą czarną dziurę skierowaną prosto na nas, potem odkryto masywną dziurę w Słońcu i odnaleziono zaginiony kontynent, którego nie było przez 375 lat.

Teraz ludzie dopiero zdają sobie sprawę, że pod skorupą ziemską ukryty jest ogromny ocean.

Okazuje się, że 400 mil pod ziemią, w skale znanej jako Ringwoodite, znajduje się ogromny zapas wody.

Subskrypcja Do naszego nowego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu od Indy100

Naukowcy odkryli wcześniej, że woda jest przechowywana w płaszczu skalnym w stanie przypominającym gąbkę, który nie jest ani cieczą, ani ciałem stałym, ani gazem, ale czwartym stanem.

Naukowy papier Opublikowane w 2014 r., Susza topnieje w górnym płaszczu i prezentacja wyników.

Pod powierzchnią jest trzy razy więcej wody niż w oceanachiStock

„Ringwoodyt jest jak gąbka, wchłania wodę” – powiedział wówczas geofizyk Steve Jacobsen. „Jest coś bardzo szczególnego w strukturze krystalicznej ringwoodytu, która pozwala mu przyciągać wodór i zatrzymywać wodę”.

„Ten minerał może pomieścić dużo wody w warunkach głębokiego płaszcza” – dodał Jacobsen, który był częścią zespołu odpowiedzialnego za odkrycie.

Dodał: „Myślę, że w końcu widzimy dowody na cały obieg wody na Ziemi, co może pomóc wyjaśnić ogromną ilość ciekłej wody na nadającej się do zamieszkania powierzchni naszej planety. Naukowcy od dziesięcioleci szukają tej brakującej głębokiej wody”.

Naukowcy doszli do odkrycia w tym czasie po zbadaniu trzęsień ziemi i odkryciu, że sejsmografy wychwytują fale uderzeniowe pod powierzchnią Ziemi.

Na tej podstawie udało im się ustalić, że woda została uwięziona w skale znanej jako Ringwoodite.

Jeśli skała zawiera tylko 1 procent wody, oznacza to, że pod powierzchnią Ziemi jest trzy razy więcej wody niż w oceanach na powierzchni.

READ  Powtarzające się błyski radiowe uderzające w Ziemię mogą w końcu rozwiązać jedną z największych tajemnic wszechświata

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100.