Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Księżyc w nowiu Ziemi?  Astronomowie znajdują „bliski księżyc” krążący wokół naszej planety

Księżyc w nowiu Ziemi? Astronomowie znajdują „bliski księżyc” krążący wokół naszej planety

(Charakterystyka) Astronomowie odkryli, że jest to starożytny towarzysz Ziemi, sklasyfikowany jako quasi-księżyc, który krąży w pobliżu naszej planety od 100 roku pne. Niesplash

Ostatnie odkrycia pokazują, że nowo odkryta asteroida, 2023 FW13, nie jest zwykłą przelatującą asteroidą. Astronomowie odkryli, że jest to starożytny towarzysz Ziemi, sklasyfikowany jako quasi-księżyc, który krąży w pobliżu naszej planety od 100 roku pne.

Oczekuje się, że będzie krążył wokół Ziemi aż do roku 3700 ne, co oznacza, że ​​będzie towarzyszył naszej planecie w jej podróży przez kosmos przez kilka tysięcy lat.

Co więcej, asteroida ma złożoną orbitę, która prowadzi ją w połowie drogi do Marsa, a następnie w połowie drogi do Wenus podczas swojej podróży. Teleskop przeglądowy Pan-STARRS, znajdujący się na uśpionym wulkanie na Hawajach, odkrył tę asteroidę 28 marca wraz z wieloma innymi ciałami kosmicznymi, takimi jak ogromna kometa, taka jak Mount Everest.

Teleskop robi zdjęcia nieba, aby odkrywać nowe planety, asteroidy i gwiazdy.

Astronomowie zauważają, że asteroida 2023 FW13 dzieli podobną orbitę z innym quasi-księżycem, znanym jako Kamoʻoalewa (2016 HO3). Szacuje się, że asteroida ma średnicę 65 stóp (20 metrów) i jest pod silnym wpływem Słońca podczas swojej orbity, pomimo bliskości Ziemi.

Jednak Ziemia lekko zaburza swoją orbitę, przez co pozostaje blisko naszej planety. Krążąc wokół Słońca, okrąża gwiazdę w centrum naszego Układu Słonecznego w tym samym czasie co Ziemia. Każdego roku asteroida spada w odległości 9 milionów mil od Ziemi, czyli znacznie dalej niż najbliższy punkt Księżyca na Ziemi w odległości 223 693 mil. Nie ma obaw, że Asteroid 2023 FW13 uderzy w Ziemię lub spowoduje jakiekolwiek problemy dla naszej planety.

Orbita asteroidy w pobliżu Ziemi została początkowo odkryta przez Adriena Coffineta, dziennikarza współpracującego z Futarą.

Istnieje możliwość, że przyszłe wyprawy na quasi-księżyc dostarczą nam dodatkowych informacji na temat jego wielkości i składu.

READ  Daily Telescope: Jak mała jest najmniejsza gwiazda?