Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pod podłogą sądu odkryto platformę do wydobywania kryptowalut i skradziono energię

Pod podłogą sądu odkryto platformę do wydobywania kryptowalut i skradziono energię

To jeden ze sposobów, aby przykleić to do mężczyzny.

Elektryczna Zjeżdzalnia

Bez wiedzy jednego z najwyższych sądów w Polsce ktoś prowadził platformę do wydobywania kryptowalut bezpośrednio pod budynkiem rządowym i kradł energię elektryczną, aby ją uruchomić.

tak jak Polska TVN24 RaportyKomputery platformy należące do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie zostały odkryte pod koniec sierpnia przez pracownika serwisu, co doprowadziło do wszczęcia śledztwa, które ujawniło charakter operacji.

według TVN24Według doniesień najbardziej energochłonne komputery zostały ukryte w kanałach wentylacyjnych. Według doniesień reżim kradnął miesięcznie energię elektryczną o wartości kilku tysięcy złotych, każdy o wartości około jednej czwartej dolara amerykańskiego.

Jeśli chodzi o to, kto stał za oszukańczym systemem wydobywczym, dwóch „kopaczy”, których rząd wykorzystywał do obsługi piętra technicznego, zostało zwolnionych, a po wykryciu koparki umowa z firmą została rozwiązana.

Sędzia zasiadający w Sądzie Administracyjnym, który jest sądem najwyższym w A Odrębny organ wymiaru sprawiedliwości w Polsce Zajmuje się przede wszystkim sporami handlowymi i podatkowymi TVN24 Platformę odkryto, ale stwierdził, że nie ma powodu sądzić, że jakiekolwiek dane sądu zostały zhakowane lub naruszone w procesie szyfrowania.

Kontynuuj wydobycie

Chociaż pod Najwyższym Sądem Administracyjnym w Polsce nie ma zbyt wielu informacji na temat platformy, tego typu katastrofa związana z wyciekiem prądu z kryptowaluty nie jest rzadkością i była zgłaszana na całym świecie, gdy górnicy próbowali… Unikaj zawrotnych kosztów energii Kradnąc cudzą energię elektryczną.

Wcześniej w tym roku, Blok działa Wspomniałem o blogu W malezyjskim państwowym zakładzie Sarawak Energy doszło do serii kradzieży energii związanych z wydobywaniem kryptowalut. Współpracując z policją, firma odkryła, że ​​dwie koparki kradną miesięcznie prąd o wartości około 6500 dolarów, a urzędnicy uważają, że pracowali razem.

Tak naprawdę to nie pierwszy taki przypadek w Polsce.

dwa lata temu, TVN24 Pojawiła się także informacja, że ​​zatrzymano informatyka Obsługa tajnej platformy wydobywczej Z wnętrza Komendy Stołecznej Policji. Podobnie jak w przypadku tej ostatniej sytuacji, urzędnik z centrali Policji powiedział, że żadne z jej danych nie zostały naruszone przez pracownika, który pracuje jako górnik kryptowalut.

READ  Ekskluzywnie: Na Ukrainie piętrzą się straty gospodarcze w związku z protestami polskich kierowców ciężarówek

Kradzież energii elektrycznej z budynku rządowego wymaga bardzo szczególnej osoby – chociaż jesteśmy pewni, że dla tych, którzy to robią, korzyści finansowe muszą przewyższać ryzyko.

Więcej o programach wydobywczych: Nowa działalność kopaczy kryptowalut: proszenie państwa o zapłatę im za zaprzestanie pracy w upale