Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pijany Giuliani namawia Trumpa, by „po prostu powiedział, że wygramy” wieczór wyborczy, mówi książka | Napisał

pijany Rudy Giuliani Według nowej książki Donald Trump wielokrotnie wzywał do „powiedzmy, że wygraliśmy” w listopadową noc wyborczą, nawet gdy główne kraje zaczęły odwracać się od prezydenta i zbliżała się porażka z rąk Joe Bidena.

Były burmistrz Nowego Jorku pełnił wówczas funkcję osobistego adwokata Trumpa. W tej roli prowadził pierwszy proces o impeachment Trumpa, a później prowadził desperackie próby udowodnienia, że ​​Trump kłamał, że jego porażka była wynikiem oszustwa wyborczego.

Według Carol Leonig i Philipa Ruckera z The Washington Post, autorów nadchodzącej książki الكتاب Mogę to naprawić sam: katastrofalny ostatni rok Donalda J. TrumpaGiuliani skontaktował się z najlepszymi doradcami Trumpa na początku wieczoru wyborczego w Białym Domu.

– Co się dzieje w Michigan? Zapytał.

Dyrektor kampanii Bill Stebbin, szef sztabu Mark Meadows i starszy doradca Jason Miller powiedzieli mu, że jest za wcześnie, aby to stwierdzić.

– Powiedz tylko, że wygraliśmy – powiedział Giuliani.

Tak było w Pensylwanii, powiedzieli doradcy.

– Powiedz tylko, że wygraliśmy – powiedział Giuliani.

Autorzy twierdzą, że „wielkim planem Giulianiego było stwierdzenie, że Trump wygrywa kraj po kraju na podstawie niczego. Stebbin, Miller i Meadows uważali, że jego argumentacja jest niespójna i nieodpowiedzialna”.

Meadows podobno odpowiedział ze złością: „Nie możemy tego zrobić. Nie możemy”.

Ale Trump to zrobił.

Leonage i Rucker, współautorzy kolejnego bestsellera Trumpa, Bardzo stabilny geniusz, poinformował, że Giuliani odmówił przyjęcia wcześniejszego telefonu do Arizony, innego dużego stanu, przez Fox News.

Giuliani podobno powiedział Trumpowi ze złością: „Idź i ogłoś zwycięstwo już teraz”. „Musisz teraz iść i ogłosić zwycięstwo.”

O drugiej w nocy Trump wszedł do Pokoju Wschodniego.

„To oszustwo wobec amerykańskiej opinii publicznej” – powiedział. To wstyd dla naszego kraju. Przygotowywaliśmy się do wygrania tych wyborów. Szczerze mówiąc, wygraliśmy te wybory. Wygraliśmy te wybory”.

READ  Wybitny katolik w Izraelu potępia działania policji podczas pogrzebu Shireen Abu Akle | Izrael

Słowa Trumpa przemówiły do ​​innego autora z zatłoczonej dziedziny reportaży Trumpa, Michaela Bendera z Wall Street Journal. Pisanie, Szczerze, wygraliśmy te wyboryTrzeci jest autorstwa Michaela Wolffa. osuwisko, podał podobne relacje o zachowaniu Giulianiego i jego pijaństwie w kluczowych momentach.

W swoich uwagach w East Room Trump położył podwaliny pod „wielkie kłamstwo” dotyczące fałszerstw wyborczych, nieudanej próby udowodnienia tego faktu oraz śmiertelnego ataku na Kapitol USA 6 stycznia.

„To bardzo ważny moment” – powiedział. „To wielkie oszustwo w naszym narodzie. Chcemy, aby prawo było używane w odpowiedni sposób… Dla mnie to bardzo smutny moment i zamierzamy go wygrać. Jeśli o mnie chodzi, to już mamy wygrała to.”

Dopiero okaże się, kto wygra bitwę o bestseller Trumpa. leonig rocker, Obaj zdobywcy nagrody PulitzeraWygląda na to, że jest w dobrym stanie. Ich powieść jest bardziej sucha w stylu niż ta Wolfe’a i Bendera, ale wciąż zawiera zabawne bryłki z groteskowych ostatnich dni dziwnej prezydentury.

Kim jest teraz Giuliani? Zakaz wykonywania zawodu prawniczego W Nowym Jorku i Waszyngtonie cytowano anonimowego doradcę, który powiedział: „Trudno być odpowiedzialnym rodzicem, kiedy słodki wujek zabiera dziecko do kina i wożę je w Corvetcie.

„Kiedy mówimy, że prezydent nie może tego powiedzieć, sprawowanie władzy nie jest najłatwiejszym miejscem, gdy ludzie mówią prezydentowi, co chce usłyszeć. Trudno odmówić prezydentowi. To nie jest miejsce godne pozazdroszczenia ”.