World

Wszystkie kraje z wyjątkiem dwóch na liście podróży „Amber” w Wielkiej Brytanii mają obecnie mniej przypadków Covid niż Wielka Brytania

MailOnline może ujawnić, że szybki wzrost liczby przypadków Covid w Wielkiej Brytanii oznacza, że ​​obecnie wyprzedza wszystkie kraje na liście podróży Amber Covid pod względem codziennych infekcji.

Dane z nadzoru wskazują, że tylko Cypr i Fidżi doświadczają obecnie większej epidemii.

Wszystkie pozostałe 145 krajów na liście Amber nr 10 ma niższy wskaźnik infekcji niż Wielka Brytania, która została dotknięta eskalacją ciosu z indyjskiej delty.

Dane zebrane przez naukowców wspieranych przez Oksford pokazują również, że tylko cztery kraje z czerwonej listy (Mongolia, Seszele, Tunezja i Namibia) są dotknięte bardziej niż Wielka Brytania.

Posłowie powiedzieli MailOnline, że wyniki są „niezwykle niepokojące”.

W celu ponownego rozpoczęcia wakacji tego lata, gdy pandemia trwa, ministrowie przyjęli politykę sygnalizacji świetlnej, mówiąc, że nadszedł czas, aby wykorzystać to, że jest to jeden z najbardziej zaszczepionych krajów na świecie.

Kraje z czerwonej listy są uważane za najbardziej niebezpieczne pod względem wirusa Corona, a Brytyjczycy ostrzegają przed podróżowaniem do nich.

Wielka Brytania ma wyższy wskaźnik infekcji Covid niż wszystkie kraje z wyjątkiem dwóch z Amber Travel List. Wykres pokazuje: wskaźnik statusu w Wielkiej Brytanii w porównaniu do popularnych miejsc turystycznych na liście

Dane z nadzoru wskazują, że tylko Cypr i Fidżi z listy Amber 10 doświadczają obecnie większej epidemii

Dane z nadzoru wskazują, że tylko Cypr i Fidżi z listy Amber 10 doświadczają obecnie większej epidemii

Według danych Our World in Data tylko Mongolia, Seszele, Tunezja i Namibia to kraje z brytyjskiej czerwonej listy podróży, w których występuje obecnie więcej epidemii niż Wielka Brytania.

Każdy odwiedzający musi poddać się kwarantannie w hotelu zatwierdzonym przez rząd przez 10 dni i zapłacić setki funtów za testy PCR.

Przepisy krajowe są mniej rygorystyczne w przypadku listy Amber, która obejmuje takie destynacje wakacyjne, jak Hiszpania, Włochy, Grecja, Portugalia i Francja.

Urlopowicze muszą izolować się w domu przez 10 dni i muszą również zapłacić za testy na Covid.

Jednak zasady bursztynowej kwarantanny zostaną zniesione 19 lipca dla w pełni zaszczepionych Brytyjczyków, chociaż nadal będą musieli przejść dwa testy na Covida, jeden przed wyjazdem do Anglii, a drugi wkrótce po przyjeździe.

Tylko 27 krajów znajduje się obecnie na zielonej liście, gdzie podróżni muszą poddać się kwarantannie tylko po powrocie, jeśli ich test Covid jest pozytywny.

Jednak wiele z nich to albo odległe miejsca, takie jak Falklandy, albo ich wjazd jest poważnie ograniczony, np. Australia i Nowa Zelandia.

Opcje wakacyjne dla brytyjskich poszukiwaczy słońca mają się rozszerzyć w tym tygodniu w związku ze spekulacjami, że kolejne kraje zostaną dodane do rządowej „zielonej listy” wolnej od kwarantanny.

Dzienna liczba przypadków w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrosła od końca czerwca, podwajając się z ponad 200 nowych przypadków na milion osób dziennie.

READ  Tak, ale nie, ale tak: liczba rezerwacji lotów rośnie pomimo mylących przepisów dotyczących podróży Korona wirus

Statystyki z Our World in Data – które śledzą stan pandemii – pokazują, że w tygodniu kończącym się 11 lipca Wielka Brytania odnotowała średnio 460 nowych przypadków na milion osób.

Oprócz czterech krajów z czerwonej listy z większą częstością występowania, dwa kierunki na bursztynowej liście mają obecnie gorsze wyniki niż Wielka Brytania. W zeszłym tygodniu na Cyprze wykryto ponad 1000 nowych przypadków na milion osób, podczas gdy liczba ta wynosiła 693 na Fidżi.

Ogłoszenie pana Shappsa oznacza, że ​​dla w pełni zaszczepionych Brytyjczyków zasady będą takie same dla krajów z Zieloną i Bursztynową Listą.

Ogłoszenie pana Shappsa oznacza, że ​​dla w pełni zaszczepionych Brytyjczyków zasady będą takie same dla krajów z Zieloną i Bursztynową Listą.

Obecny system sygnalizacji świetlnej ma bardzo niewiele uznanych miejsc wakacyjnych włączonych

Obecny system sygnalizacji świetlnej ma bardzo niewiele uznanych miejsc wakacyjnych na „zielonej liście”, które Brytyjczycy mogą odwiedzić

Namibia ma najwyższy wskaźnik śmiertelności na milion ludzi spośród czterech krajów z czerwonej listy, z wyższymi dziennymi infekcjami niż Wielka Brytania.

Namibia ma najwyższy wskaźnik śmiertelności na milion ludzi spośród czterech krajów z czerwonej listy, z wyższymi dziennymi infekcjami niż Wielka Brytania.

Ogłaszając przeprowadzkę w Izbie Gmin, pan Shapps potwierdził, że dzięki tak zwanemu „Dniu Wolności” osoby, które zostały podwójnie aresztowane, mogą odwiedzać miejsca wymienione na liście Bursztynu bez konieczności poddawania się kwarantannie po powrocie.

Ogłaszając przeprowadzkę w Izbie Gmin, pan Shapps potwierdził, że dzięki tak zwanemu „Dniu Wolności” osoby, które zostały podwójnie aresztowane, mogą odwiedzać miejsca wymienione na liście Bursztynu bez konieczności poddawania się kwarantannie po powrocie.

Jak ministrowie decydują, które kraje znajdują się na zielonej liście?

Decyzje o tym, które kraje pojawią się na liście podróżnych, są podejmowane po ocenie ryzyka przez Joint Biosecurity Centre, część brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia.

W ramach ostrożnościowego podejścia zakłada się, że kraje są bursztynowe, chyba że istnieją konkretne dowody sugerujące, że:

  • Zielony – Przedstawienie (z pewnością) niskiego zagrożenia dla zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii ze strony wszystkich szczepów Covid
  • Czerwony — przedstawia znaczące zagrożenie dla zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii ze względu na znane warianty budzące niepokój, znane warianty wysokiego ryzyka będące przedmiotem badania lub w wyniku bardzo wysokiego rozpowszechnienia Covid w kraju lub na terytorium

Warianty budzące niepokój są identyfikowane przez Służbę Zdrowia Publicznego w Anglii na podstawie stopnia ich przenoszenia i tego, czy powodują poważniejsze choroby.

Wspólne Centrum Bezpieczeństwa Biologicznego następnie wybiera listę krajów do zbadania.

Uwzględnia wskaźniki infekcji, pozytywny wynik testu, dowody na warianty będące przedmiotem obaw, a także zdolność danego kraju do wykrywania wariantów za pomocą sekwencjonowania genetycznego.

Kraje przechodzą następnie przez drugą fazę oceny ryzyka, wykorzystując dane z innych organizacji, w tym Światowej Organizacji Zdrowia i GISAID, zanim ministrowie zdecydują, na której liście powinien się znaleźć dany kraj.

Jeśli obecne tendencje w zakresie infekcji utrzymają się, Wielka Brytania może w najbliższych dniach wyprzedzić Mongolię i Namibię.

Według Our World in Data liczba przypadków w obu krajach już zaczyna spadać. Tymczasem, podczas gdy epidemia w Wielkiej Brytanii nadal rośnie.

READ  Zarząd Boeinga pod presją, gdy rodziny ofiar katastrofy 737 MAX domagają się napraw na szczycie | Boeing

Jest bardzo prawdopodobne, że Wielka Brytania zarejestruje więcej przypadków, ponieważ przeprowadza więcej testów niż niektóre kraje.

Leila Moran, posłanka Liberalnych Demokratów i przewodnicząca grupy parlamentarnej partii ds. koronawirusa, powiedziała, że ​​ustalenia MailOnline są niepokojące.

Powiedziała: „Niezwykle niepokojące jest to, że wskaźniki przypadków Covid-19 w Wielkiej Brytanii przekroczyły teraz wskaźniki w krajach znajdujących się na rządowej czerwonej liście”.

Gwałtowny wzrost liczby przypadków, który obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach, nie był nieunikniony. Wynikało to bezpośrednio z faktu, że rząd nie wykluczył wariantu delta, a także z wad systemu śledzenia i izolacji testów.

Moran powiedziała, że ​​liczby powinny służyć jako „dzwonek alarmowy” dla ministrów, którzy muszą podjąć pilne działania w celu zmniejszenia liczby przypadków i zabezpieczenia granic Wielkiej Brytanii przed nowymi wariantami Covid.

Pojawia się, gdy angielski rząd przygotowuje się do usunięcia bursztynowej części swojej listy podróży dla tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni przez NHS.

Zmiana, która nastąpi w Dniu Wolności, oznacza, że ​​obywatele i mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy zostali w pełni zaszczepieni, nie będą już musieli przechodzić kwarantanny po powrocie do Anglii po odwiedzeniu dowolnego miejsca na liście bursztynowej.

W pełni zaszczepieni turyści nadal muszą przejść test na Covid przed przybyciem do Anglii i dwa dni po przybyciu.

Osoby niezaszczepione lub częściowo zaszczepione będą musiały poddać się kwarantannie przez okres do 10 dni po wjeździe do Wielkiej Brytanii, a oprócz testów, które muszą przejść osoby w pełni zaszczepione, będą musiały również przejść test na Covid ósmego dnia po powrocie.

Zmiana ta będzie mile widzianą ulgą dla zaszczepionych Brytyjczyków planujących wakacje na pokładzie z bursztynową częścią listy zawierającej ulubione miejsca na wakacje w Wielkiej Brytanii.

Ale turyści, którzy zostaną złapani dwa razy, nadal będą musieli upewnić się, że spełniają kryteria kwalifikowalności dla kraju, do którego planują uciec.

Utworzenie listy krajów z czerwonymi, bursztynowymi i zielonymi żarówkami to mandat dla każdego rządu brytyjskiego, chociaż listy są prawie identyczne.

Nie jest jeszcze pewne, czy Walia, Szkocja i Irlandia Północna pójdą w ślady Westminsteru, zmniejszając restrykcje wobec podwójnie maltretowanych Brytyjczyków.

Podczas gdy wiele osób w Wielkiej Brytanii może oczekiwać wakacji, pojawiły się ostrzeżenia o potencjalnych opóźnieniach na lotniskach ze względu na popyt.

Uważa się, że na Heathrow obowiązują plany awaryjne, aby pasażerowie czekali w samolotach na pasach startowych, jeśli kolejki na granicy przekraczają cztery godziny.

Włochy, Austria i Niemcy należą do potencjalnych kierunków, które wydają się stwarzać wystarczająco niskie ryzyko, aby można je było obniżyć w czwartkowym przeglądzie.

Przeprowadzka może ułatwić życie Brytyjczykom, którzy chcą uciec, ale nie otrzymali jeszcze obu dawek.

READ  Rosja krytykuje brytyjskie poparcie dla sankcji USA za piractwo | Rosja

Jakie ograniczenia nakładają inne kraje na odwiedzających Brytyjczyków?

Francja

Podróżni, którzy mogą udowodnić, że są w pełni zaszczepieni, nie potrzebują ważnego powodu, aby podróżować do Francji i nie muszą izolować się po przyjeździe.

Każda osoba w wieku powyżej 11 lat musi przedstawić dowód ujemnego wyniku testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin od wyjazdu lub ujemnego wyniku testu antygenowego w ciągu 48 godzin od wyjazdu, a także „zaprzysiężone oświadczenie”, że nie ma objawów Covid i nie kontaktowaliśmy się z potwierdzonymi przypadkami w ciągu ostatnich dwóch tygodni. .

Hiszpania

Brytyjczycy w wieku 12 lat i starsi muszą mieć dowód ujemnego wyniku testu na 48 godzin przed przybyciem lub dowód pełnego szczepienia co najmniej 14 dni przed przyjazdem.

Włochy

Każda osoba w wieku co najmniej sześciu lat, która przebywała w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 14 dni, musi przedstawić negatywny wynik testu z ostatnich 48 godzin.

Muszą także izolować się przez pięć dni i mieć kolejny test na koniec okresu.

Ci, którzy przybędą bez negatywnego testu, będą musieli izolować się przez 10 dni, a następnie poddać się testom.

Grecja

Podróżni z Wielkiej Brytanii mogą uniknąć wymogów kwarantanny, jeśli mają dowody ujemnego wyniku testu PCR do 72 godzin przed przyjazdem, szybkiego testu antygenowego w ciągu 48 godzin lub otrzymali dwie szczepionki co najmniej 14 dni wcześniej.

Dopuszczalne jest również wykazanie dowodów wyzdrowienia z koronawirusa – na przykład pozytywnego testu, który wykonano kilka miesięcy temu.

Portugalia

Wszyscy podróżujący, z wyjątkiem dzieci poniżej 12 roku życia, muszą mieć dowód negatywnego wyniku testu na COVID-19 w celu podróży do Portugalii kontynentalnej lub przez jej terytorium.

Jeśli podróżowałeś z Wielkiej Brytanii do Portugalii kontynentalnej, musisz poddać się 14-dniowej kwarantannie w miejscu pobytu.

Ale ten wymóg jest uchylony, jeśli ludzie mogą udowodnić, że zostali w pełni zaszczepieni, a dzieci podróżujące z zaszczepioną osobą dorosłą są zwolnione z kwarantanny.

Testy na Maderze i Porto Santo nie są wymagane w przypadku osób, które zostały w pełni zaszczepione.

Niemcy

W pełni zaszczepieni Brytyjczycy są zwolnieni z kwarantanny, ale przed wyjazdem muszą się zarejestrować cyfrowo.

Niezaszczepione dzieci poniżej 12 roku życia mogą wjechać do Niemiec, jeśli przedstawią dowód negatywnego wyniku testu i podróżować z co najmniej jednym rodzicem, który został w pełni zaszczepiony.

Stany Zjednoczone Ameryki

Od 16 marca 2020 r. większość Brytyjczyków nie może wjechać do USA, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przebywali w Wielkiej Brytanii, Irlandii, strefie Schengen, Iranie, Brazylii lub Chinach.