Tech

Pierwsza recenzja sprzętu PS5 wydaje się być krokiem wstecz

gorące ziemniaki: Niedawno wzmiankowany O nowej recenzji PS5 i o tym, jak egzemplarze z nowym numerem modelu pojawiły się u australijskich sprzedawców około tydzień temu, a także o spekulacjach na temat tego, jak można osiągnąć lżejszą wagę. Teraz wygląda na to, że „usuwanie zbędnych rzeczy” było słuszne – przynajmniej jeśli Sony weźmie pod uwagę sporą część zestawu chłodzącego Niepotrzebne materiały.

YouTuberowi Austinowi Evansowi udało się sprowadzić jedną z nowych konsol z serii PlayStation CFI-11 zaimportowanych z Japonii do porównywać Z modelem startowym (patrz poniżej) i chociaż ma mniejszą wagę i nową ręcznie regulowaną śrubę montażową zgodnie z oczekiwaniami, jest to szybki test Ponadto Zauważyłem, że w nowym modelu temperatury w tylnym wydechu były o 3 do 5 stopni Celsjusza wyższe.

Po otwarciu samej konsoli powody zostały szybko wyjaśnione: wraz ze zmianą konstrukcji wentylatora, zespół żeberek był znacznie mniejszy w zmienionej wersji, a radiator wydawał się zmienić z miedzi na aluminium.

Inne komponenty również mogły zostać zmienione — Evans zauważył różnicę w konfiguracji anteny Wi-Fi, chociaż oba modele nie były testowane na tym froncie — ale różnica w konfiguracji chłodzenia była znacząca.

Sony niedawno poinformowało, że PS5 Standard Edition ma Osiągnięta rentownośćAle poinformował również, że całkowicie cyfrowa wersja (model, który kupił Evans) nadal sprzedaje się ze stratą, a firma wydaje się dążyć do zrzucenia tłuszczu, który mógłby obniżyć koszty produkcji.

Warto zauważyć, że testy termiczne Evansa były nieco ograniczone – kamera termowizyjna zorientowana na wydech nie ma porównania z bardziej solidnymi testami, które wykonali Gamers Nexus, gdy byli Nieczynne PS5 został wprowadzony z powodu naprawdę słabego rozwiązania chłodzącego i udało mi się zidentyfikować jego moduły pamięci jako problem. Jednak mniejsza powierzchnia żeber z mniej przewodzącym radiatorem generalnie nie jest receptą na lepsze temperatury.

READ  David Beckham dostaje 187 000 funtów na nowy niebieski supersamochód Maserati MC20, który wydzieli Modena Autodrome we Włoszech

Tak czy inaczej, Sony czuje się jak najemnik, aby zrezygnować z takiego chłodzenia; Ponieważ procesor PS5 przyspiesza zmiennie w zależności od przestrzeni nad głową (w przeciwieństwie do konsol Xbox Series o stałej częstotliwości), może po prostu zmniejszyć wydajność, aby złagodzić problemy z ciepłem spowodowane słabym chłodzeniem.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment