Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsza recenzja sprzętu PS5 wydaje się być krokiem wstecz

gorące ziemniaki: Niedawno wzmiankowany O nowej recenzji PS5 i o tym, jak egzemplarze z nowym numerem modelu pojawiły się u australijskich sprzedawców około tydzień temu, a także o spekulacjach na temat tego, jak można osiągnąć lżejszą wagę. Teraz wygląda na to, że „usuwanie zbędnych rzeczy” było słuszne – przynajmniej jeśli Sony weźmie pod uwagę sporą część zestawu chłodzącego Niepotrzebne materiały.

YouTuberowi Austinowi Evansowi udało się sprowadzić jedną z nowych konsol z serii PlayStation CFI-11 zaimportowanych z Japonii do porównywać Z modelem startowym (patrz poniżej) i chociaż ma mniejszą wagę i nową ręcznie regulowaną śrubę montażową zgodnie z oczekiwaniami, jest to szybki test Ponadto Zauważyłem, że w nowym modelu temperatury w tylnym wydechu były o 3 do 5 stopni Celsjusza wyższe.

Po otwarciu samej konsoli powody zostały szybko wyjaśnione: wraz ze zmianą konstrukcji wentylatora, zespół żeberek był znacznie mniejszy w zmienionej wersji, a radiator wydawał się zmienić z miedzi na aluminium.

Inne komponenty również mogły zostać zmienione — Evans zauważył różnicę w konfiguracji anteny Wi-Fi, chociaż oba modele nie były testowane na tym froncie — ale różnica w konfiguracji chłodzenia była znacząca.

Sony niedawno poinformowało, że PS5 Standard Edition ma Osiągnięta rentownośćAle poinformował również, że całkowicie cyfrowa wersja (model, który kupił Evans) nadal sprzedaje się ze stratą, a firma wydaje się dążyć do zrzucenia tłuszczu, który mógłby obniżyć koszty produkcji.

Warto zauważyć, że testy termiczne Evansa były nieco ograniczone – kamera termowizyjna zorientowana na wydech nie ma porównania z bardziej solidnymi testami, które wykonali Gamers Nexus, gdy byli Nieczynne PS5 został wprowadzony z powodu naprawdę słabego rozwiązania chłodzącego i udało mi się zidentyfikować jego moduły pamięci jako problem. Jednak mniejsza powierzchnia żeber z mniej przewodzącym radiatorem generalnie nie jest receptą na lepsze temperatury.

READ  Aplikacja mobilna „SwitchBuddy” dodaje bazę danych gier, narzędzia do odliczania i nie tylko

Tak czy inaczej, Sony czuje się jak najemnik, aby zrezygnować z takiego chłodzenia; Ponieważ procesor PS5 przyspiesza zmiennie w zależności od przestrzeni nad głową (w przeciwieństwie do konsol Xbox Series o stałej częstotliwości), może po prostu zmniejszyć wydajność, aby złagodzić problemy z ciepłem spowodowane słabym chłodzeniem.