Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pielęgniarka opisuje śmiertelny wypadek jako „przerażający” po odniesieniu obrażeń zmieniających życie – ujawniono również najgorsze obszary dla nieubezpieczonych kierowców |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Pielęgniarka opisuje śmiertelny wypadek jako „przerażający” po odniesieniu obrażeń zmieniających życie – ujawniono również najgorsze obszary dla nieubezpieczonych kierowców | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Pielęgniarka, która doznała obrażeń zmieniających życie w śmiertelnym wypadku z nieubezpieczonym kierowcą, opowiedziała o swoim „koszmarowym” doświadczeniu – ujawniając najgorsze obszary dla nieubezpieczonych kierowców.

Toni Wallace jechała jako wolontariuszka jako sanitariuszka na festiwal w Bristolu, kiedy w pobliżu Holnest jej samochód został uderzony przez nadjeżdżający samochód z dużą prędkością. Dorset.

55-letnia matka opisała „straszliwą eksplozję”, kiedy volkswagen golf, który miał uderzyć w jelenia chwilę przed wypadkiem, zderzył się z jej Subaru WRX.

Drugi kierowca, dwudziestoletni mężczyzna, zginął na miejscu, a Wallace doznała urazu kręgosłupa i lekarze powiedzieli jej, że prawdopodobnie już nigdy nie będzie mogła chodzić.

zdjęcie:
Podczas leczenia Toni Wallace przebywa poza szpitalem

Po wypadku Toni Wallace przeszła operację kręgosłupa
zdjęcie:
Po wypadku Toni Wallace przeszła operację kręgosłupa

Policja rozpoczęła od dziś tygodniowe działania wobec nieubezpieczonych kierowców, a funkcjonariusze przeprowadzają dodatkowe kontrole kierowców w problematycznych obszarach.

Dane opublikowane przez Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (MIB) ujawniły najgorsze pocztowe „gorące punkty” dla nieubezpieczonych kierowców – przy czym organizacja ostrzega, że ​​„ci, którzy celowo łamią prawo i jeżdżą bez ubezpieczenia, powodują więcej kolizji”.

Pani Wallace powiedziała Sky News, że zastanawia się: „Czy ja umarłam?” W chwilach po katastrofie A352 w sierpniu 2018 r.

Powiedziała, że ​​około godziny 4:45 jechała krajową drogą z ograniczeniem prędkości do 50 mil na godzinę, podczas gdy nieubezpieczony kierowca jechał z prędkością od 90 do 100 mil na godzinę – chociaż policja w Dorset powiedziała śledczym, że nie jest w stanie określić, jak szybko jechał.

Z dochodzenia wynika, że ​​w chwili wypadku kierowca dzwonił do swojej dziewczyny, która usłyszała odgłosy zderzenia, a następnie udała się na miejsce zdarzenia.

Wrak samochodu Tony’ego Wallace’a.  PIC: Biuro towarzystw ubezpieczeń komunikacyjnych
zdjęcie:
Wrak samochodu Tony’ego Wallace’a. Zdjęcie: Biuro Ubezpieczeń Samochodowych

Pani Wallace powiedziała, że ​​czekając na przyjazd służb ratunkowych, myślała, że ​​umrze.

READ  Podejrzany, lat 29, próbuje „ostrzegać bazę sił kosmicznych przed bitwą amerykańskich kosmitów, a chińskie smoki wysłuchały rozkazów prezydenta”

„Ból był nie do opisania. To była najgorsza rzecz w historii” – powiedziała.

„Słychać było syczenie. Było bardzo gorąco i czułem zapach benzyny. Myślałem, że samochody eksplodują.

„Jedyne, o czym mogłem myśleć, to księżna Diana. Kiedy miała wypadek samochodowy, pękła duże naczynie w pobliżu serca… i byłem przekonany, że się wykrwawię.

„Po prostu pomyślałem: Kurwa, umrę”.

Samochód Tony'ego Wallace'a po wypadku
zdjęcie:
Samochód Tony’ego Wallace’a po wypadku

Po zabraniu do szpitala pani Wallace – która przez cały czas była przytomna – odkryła, że ​​doznała urazu kręgosłupa i złamała miednicę, żebra, kciuk i nadgarstek.

Po wypadku do czasu operacji nie czuła nic w nogach, gdyż przed 10-godzinną operacją lekarze ostrzegali, że istnieje 50% szans, że nie będzie już mogła chodzić.

Pani Wallace przebywała w szpitalu przez miesiąc, po czym została wypisana i przez rok była niezdolna do pracy. Otrzymała również poradę dotyczącą zespołu stresu pourazowego (PTSD).

„Długo zmagałam się z tym psychicznie” – powiedziała.

„Czasami poczuję coś, co natychmiast mnie przeniesie z powrotem — zwykle jest to zapach spalenizny lub gęsty pył wydobywający się z poduszek powietrznych”.

Tony Wallace prawie zginął i doznał obrażeń kręgosłupa po potrąceniu przez nieubezpieczonego kierowcę
zdjęcie:
Po wypadku Toni Wallace otrzymała poradę w związku z zespołem stresu pourazowego (PTSD).

Pani Wallace przyznała, że ​​początkowo „nienawidziła” drugiego kierowcy ze względu na obrażenia, jakie jej spowodował.

„Byłam taka wściekła. Byłam wściekła” – powiedziała.

„Teraz… żal mi go. Naprawdę mi go szkoda. Nie zasługiwał na śmierć”.

Oprócz urazów fizycznych i psychicznych, których doznała w wyniku wypadku, Wallace stwierdziła, że ​​przeżyła „koszmar”, gdy odkryła, że ​​drugi kierowca nie był ubezpieczony.

„Pomyślałem tylko: «Nie mogę pracować». Być może już nigdy nie będę w stanie pracować. Mój samochód został spisany na straty. Muszę wspierać ten dom. Dostałem ten kredyt hipoteczny. Miałem 49 lat. Co bym zrobił?

READ  Ostre zdjęcia! Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba kończy osiowanie w ogromnym punkcie orientacyjnym

„A ponieważ nie był ubezpieczony, nie miałam dokąd pójść. Cała sytuacja była koszmarem”.

Czytaj więcej:
Oszuści „Break for Money” stosują nową taktykę
Ostrzeżenie dla użytkowników hulajnogów, którzy wjeżdżają czołowo w kierowców
Kobieta, która prawie zginęła w wyniku potrącenia, twierdzi, że jej życie jest „zrujnowane”

Pani Wallace, która pracuje jako asystentka anestezjologiczna, powiedziała, że ​​otrzymała wsparcie od MIB, które pomaga ofiarom nieubezpieczonych kierowców uzyskać odszkodowanie.

Dane opublikowane przez MIB ujawniły 15 najgorszych „punktów dostępu” pocztowych” w Wielkiej Brytanii dla nieubezpieczonych kierowców – przy czym centrum Leeds znajduje się obecnie na szczycie listy, po tym jak Birmingham znajdowało się na szczycie przez dekadę.

Analiza opiera się na ponad 18 000 roszczeń złożonych przez ofiary nieubezpieczonych kierowców w okresie od listopada 2021 r. do października 2023 r. i została uszeregowana na podstawie liczby roszczeń w porównaniu do wielkości populacji.

Oto lista 15 najgorszych obszarów dla nieubezpieczonych kierowców sporządzona przez MIB:

1. Leeds, LS1
2. Bristol, BS1
3. Salford, M3
4. Manchesterze, M8
5. Birmingham, B10
6. Birmingham, B18
7. Birmingham, B6
8. Stoke-on-Trent, ST1
9. Manchesteru, M12
10. Thurrock, Essex, 18 RM
11. Sandwell, West Midlands, B70
12. Southend-on-Sea, Essex, SS1
13. Birmingham, B11
14. Bradford, BD 4
15. Iver, Buckinghamshire, SL0

Jakie kary grożą nieubezpieczonym kierowcom?

Nieubezpieczony kierowca może zostać skonfiskowany i prawdopodobnie zmiażdżony, a także otrzymać mandat w wysokości 300 funtów i sześć punktów karnych.

Mogą również stanąć przed sądem i otrzymać nieograniczoną grzywnę i/lub zakaz prowadzenia pojazdów.

Według Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (MIB) w okresie od stycznia do października tego roku skonfiskowano samochody ponad 106 000 nieubezpieczonych kierowców, z czego jedna trzecia została zmiażdżona.

MIB twierdzi, że do rocznych opłat za samochód dodawanych jest średnio 53 funty, aby pomóc ofiarom zrekompensować szkody.

READ  Stany Zjednoczone i Chiny: współpraca czy rywalizacja w kosmosie?

Organizacja twierdzi, że średnio co 20 minut ktoś w Wielkiej Brytanii zostaje potrącony przez nieubezpieczonego kierowcę lub uciekającego.

Szacuje się, że obrażenia spowodowane przez nieubezpieczonych kierowców lub kierowców uciekających z miejsca wypadku mogą kosztować gospodarkę około 2,4 miliarda funtów rocznie w postaci służb ratunkowych, opieki medycznej, utraty produktywności i kosztów ludzkich.

„Każdego dnia jesteśmy świadkami cierpień niewinnych użytkowników dróg z rąk lekkomyślnych, nieubezpieczonych kierowców, którzy w ogóle nie powinni znajdować się na drogach” – powiedział Paul Farley, dyrektor ds. egzekwowania prawa w MIB na szczeblu krajowym.

„Rozwiązanie tego problemu nie polega jedynie na skłonieniu ludzi do płacenia składek ubezpieczeniowych – wiemy, że ci, którzy celowo łamią prawo i jeżdżą bez ubezpieczenia, również powodują więcej kolizji, dlatego chodzi o to, aby drogi były bezpieczniejsze i sprawiedliwsze dla wszystkich.

„Ściśle współpracujemy z policją przez cały rok, ale podczas operacji Drive Insured większy nacisk zostanie położony na rozwiązanie problemu. Nasze przesłanie jest proste: jedź ubezpieczony, bo inaczej zostaniesz aresztowany”.